Cafissimo Classic

Ipuçları ve Püf noktaları

Birçok kahve çeşidine uygun, süt köpürtücü ile sütlü kahveler için de ideal klasik.

Cihazınızla gelen kılavuzda, aşağıdakileri bulabilirsiniz:

 • Cafissimo Servisi
 • Bakım önerileri
 • Kireç çözme talimatları
 • Sorun giderme önerileri
 • Ek bilgiler

FAQ Problemler ve Çözümler

Tchibo, satın alma tarihinden itibaren 40 aylık bir garanti süresi sunar. Her makine en yeni üretim methodlarına göre üretilir ve sizler için kapsamlı bir kalite kontolünden geçer. Ürünlerin kusursuz olduğunu garanti ederiz. Garanti süresi dahilinde tüm malzeme ya da üretim hatalarını ücretsiz şekilde onarırız.
Tchibo kahve makinemizde kusurların olması durumunda, müşteri ürünü dikkatlice paketleyerek Tchibo Teknik Servisi’ne gönderebilir. Gönderimin hızlı bir şekilde işleyebilmesi için, satın alım belgesinin bir kopyası ve hatanın kısa bir açıklaması ürün numarası ile birlikte verilmelidir.
Ürünlerimizin garantisi, yanlış kullanımdan veya kireç çözme yetersizliğinden, aşınan parçalardan ve sarf maddesinden kaynaklanan hasarları kapsamaz. yedek parçalar Tchibo Teknik Servisi’nden sipariş edilebilir.
Bozulan ürün Tchibo Teknik Servisi’nde tamir edilir. Ülkeniz için sorumlu teknik servis merkezine doğrudan başvurun
Su tankında, su dolumunun izlendiği bir şamandıra bulunur. Tankının yeterince dolu olmasına rağmen su tankı göstergesinin yanıp sönmesinin nedeni, şamandıranın bozulması olabilir. Böyle bir durumda lütfen makinenizi ilgili bir not ile birlikte Tchibo Teknik Servisi’mize gönderin.
Damlama tepsisine düzensiz miktarda fazla su akıyorsa, bunun nedeni akışın kireçlenmiş olması ya da kapsülün doğru şekilde delinmemiş olması olabilir. İlk durumda, kireç çözme işleminin gerçekleştirilmesi yeterlidir.
Su haznesinin aşırı derecede kireçlenmesi, demleme işleminin makine tarafından artık düzgün yapılamamasına ve makinenin yüksek ses çıkarmasına neden olabilir. Böyle bir durumda su tankının kirecini çözmenizi tavsiye ederiz. Eğer makine buna rağmen çalışmazsa, lütfen makinenizi Tchibo Teknik Servisi’mize gönderin.

FAQ Cafissimo Sistemi

Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ ve Cafissimo mini 3 kademeli basınç sistemine sahiptir; çünkü her kahveyi mükemmel şekilde hazırlamak için özel bir basınç uygulanması gerekir. Bu nedenle Cafissimo makineleri kahvenizi farklı basınç kademeleri ile hazırlar: espresso yüksek basınç ile, Caffè Crema orta seviye basınç ile, filtre kahve az basınç ile. İstenen içecek parametreleri (basınç, su miktarı, sıcaklık) arzu edilen içecek için çeşitli seçim düğmeleri ile ayarlanır.
Kahvesini daha sert ya da daha yumuşak sevenler, ilgili içecek düğmesi üzerinden su miktarını yeniden programlayarak önceden ayarlanmış su miktarını kişisel zevklerine göre değiştirebilirler. Kullanma kılavuzuna bakınız
Cafissimo sistemi, kapsüllerdeki renk sistemi sayesinde kolay kullanımı garanti eder. Kahve keyfine giden yol, birkaç adımda hızlı şekilde tamamlanır: Cafissimo'da her kahve çeşidinin kendi seçme tuşu bulunur, kapsül ile aynı renkte olması sayesinde tanınırlar. Kapalı kapsül, kapsül haznesine yerleştirilir; makinenin bölmesi kapatılarak içerideki kapsülde bir delik açılır. İlgili kahve tuşuna basıldığında demleme işlemi başlar. Kullanılan kapsül rengine bağlı olarak, ilgili renkteki kahve çeşidinin düğmesine basılır. Hazırlama işlemi bu şekilde başlar. Cafissimo CLASSIC, Cafissimo LATTE, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ und Cafissimo mini makinelerinin 3 kademeli basınç sistemi sayesinde her kahve çeşidi, kendine özel farklı demleme basıncı ile hazırlanır. Bu sayede aroma mükemmel şekilde ortaya çıkar. Her kahve çeşidi için mükemmel bir keyif. Hazırlama süresi, kahve çeşidine ve programlanan içecek miktarına göre 25 saniye (espresso) ve 90 saniye (filtre kahve) arasında değişir.
Düzenli olarak kireç çözme işlemi yapılmasını öneririz. Bu işlem suyun sertlik derecesine göre 4 haftada bir gerçekleştirilmelidir. Bilgi: kullanma kılavuzundaki kireç çözme bölümüne bakın.
Su tankı haftada bir kere bu şekilde temizlenmelidir: 1. Su tankı yukarı çekilip çıkarılır. 2. Akan suyun altında durulanır ve tekrar kurutulur. Hazne bulaşık makinesinde yıkanamaz. 3. Su tankı tekrar yerleştirilir.

FAQ Kireç çözme

VORSICHT – Geräteschäden durch Verkalkung

Wenn diese Anzeige alle 3 Sekunden 3 x kurz blinkt, muss die Maschine entkalkt werden.
Entkalken Sie die Maschine in den nächsten Tagen. Warten Sie nicht länger, da sich sonst so viel Kalk bilden kann, dass ein Entkalken nicht mehr wirkt.

Verwenden Sie einen handelsüblichen, flüssigen Entkalker für Kaffee- und Espressomaschinen, wie beispielsweise den Spezial-Entkalker von durgol®. Bitte verwenden Sie keine Entkalker auf Basis von Ameisensäure.
 1. Schalten Sie die Maschine ggf. mit der Ein-/Aus-Taste aus.
 2. Die Maschine muss kalt sein, wenn Sie den Vorgang starten. Das Entkalkungsmittel kann sonst Schäden verursachen. Ziehen Sie den Wassertank nach oben aus der Maschine heraus und füllen Sie den Flüssigentkalker in den leeren Wassertank. Geben Sie ggf. Wasser bis zur MAX-Markierung hinzu und setzen Sie den Wassertank wieder ein. Beachten Sie die Angaben des Herstellers.
 3. Schieben Sie den Kapselhalter ohne Kapsel in die Maschine und drücken Sie den Arretierhebel bis zum Anschlag nach unten.
 4. Stellen Sie ein geeignetes Gefäß mit mindestens 1 Liter Fassungsvermögen auf das Abtropfgitter unter die Austrittsöffnung des Kapselhalter.
 5. Das Dampfventil muss geschlossen sein. Drehen Sie ggf. den Drehknopf bis zum Anschlag im Uhrzeigersinn.
 6. Die Maschine muss ausgeschaltet sein. Halten Sie die Dampftaste gedrückt und drücken Sie zusätzlich die Ein-/Aus-Taste. Nach etwa 5 Sekunden können Sie die Tasten loslassen, der Vorgang startet.
 7. Die Kaffeesorten-Tasten blinken als Lauflicht von rechts nach links. Die Pumpe transportiert die Entkalkerlösung in Zeitintervallen in den Boiler.Das Ende des Entkalkungsvorgangs wird durch einen Signalton und dasBlinken der Caffè Crema- und der Espresso-Taste angezeigt. Dieser Vorgang dauert 45 bis 60 Minuten. Leeren Sie nun das Auffanggefäß und stellen es wieder unter die Austritts öffnung des Kapselhalters.
 8. Für die Spülphase leeren Sie den Wasserbehälter, spülen ihn mit klarem Wasser aus und befüllen ihn bis zur MAXimal-Markierung mit kaltem Wasser.
 9. Zum Starten der Spülphase drücken Sie eine der Kaffeesorten-Tasten. Die Kaffeesorten-Tasten blinken als Lauflicht von links nach rechts.Das Ende der Spülphase (und damit des Entkalkungsprogramms) wird durch zwei Signaltöne angezeigt.
 10. Füllen Sie den Wasserbehälter erneut mit kaltem Wasser.
 11. Stellen Sie ein geeignetes Gefäß unter die Aufschäumdüse. Drehen Sie den Drehknopf und entnehmen Sie heißes Wasser, bis ein kontinuierlicher Wasserstrahl austritt. Die Maschine ist nun entkalkt und wieder einsatzbereit.

Kireç çözmek için hangi kireç çözücü önerilir?

 
 • Durgol Kireç Sökücü
Kolay kullanım, etkili çözüm Caffisimo makineleriniz için ideal

Kireç çözmek için durgol®markasının özel kireç çözücüsünü öneririz – her Tchibo mağazasında, bayilerde ve Tchibo.com.tr'de mevcuttur.

 • Wenn diese Anzeige alle 3 Sekunden 3 x kurz blinkt, muss die Maschine entkalkt werden.
 • Entkalken Sie die Maschine in den nächsten Tagen. Warten Sie nicht länger, da sich sonst so viel Kalk bilden kann, dass ein Entkalken nicht mehr wirkt.
 • Verwenden Sie einen handelsüblichen, flüssigen Entkalker für Kaffee- und Espressomaschinen, wie beispielsweise den Spezial-Entkalker von durgol®.
 • Bitte verwenden Sie keine Entkalker auf Basis von Ameisensäure.