Cafissimo Classic

Ipuçları ve Püf noktaları

Birçok kahve çeşidine uygun, süt köpürtücü ile sütlü kahveler için de ideal klasik.

Cihazınızla gelen kılavuzda, aşağıdakileri bulabilirsiniz:

 • Cafissimo Servisi
 • Bakım önerileri
 • Kireç çözme talimatları
 • Sorun giderme önerileri
 • Ek bilgiler

FAQ Problemler ve Çözümler

Tchibo, satın alma tarihinden itibaren 40 aylık bir garanti süresi sunar. Her makine en yeni üretim methodlarına göre üretilir ve sizler için kapsamlı bir kalite kontolünden geçer. Ürünlerin kusursuz olduğunu garanti ederiz. Garanti süresi dahilinde tüm malzeme ya da üretim hatalarını ücretsiz şekilde onarırız.
Tchibo kahve makinemizde kusurların olması durumunda, müşteri ürünü dikkatlice paketleyerek Tchibo Teknik Servisi’ne gönderebilir. Gönderimin hızlı bir şekilde işleyebilmesi için, satın alım belgesinin bir kopyası ve hatanın kısa bir açıklaması ürün numarası ile birlikte verilmelidir.
Ürünlerimizin garantisi, yanlış kullanımdan veya kireç çözme yetersizliğinden, aşınan parçalardan ve sarf maddesinden kaynaklanan hasarları kapsamaz. yedek parçalar Tchibo Teknik Servisi’nden sipariş edilebilir.
Bozulan ürün Tchibo Teknik Servisi’nde tamir edilir. Ülkeniz için sorumlu teknik servis merkezine doğrudan başvurun
Su tankında, su dolumunun izlendiği bir şamandıra bulunur. Tankının yeterince dolu olmasına rağmen su tankı göstergesinin yanıp sönmesinin nedeni, şamandıranın bozulması olabilir. Böyle bir durumda lütfen makinenizi ilgili bir not ile birlikte Tchibo Teknik Servisi’mize gönderin.
Damlama tepsisine düzensiz miktarda fazla su akıyorsa, bunun nedeni akışın kireçlenmiş olması ya da kapsülün doğru şekilde delinmemiş olması olabilir. İlk durumda, kireç çözme işleminin gerçekleştirilmesi yeterlidir.
Su haznesinin aşırı derecede kireçlenmesi, demleme işleminin makine tarafından artık düzgün yapılamamasına ve makinenin yüksek ses çıkarmasına neden olabilir. Böyle bir durumda su tankının kirecini çözmenizi tavsiye ederiz. Eğer makine buna rağmen çalışmazsa, lütfen makinenizi Tchibo Teknik Servisi’mize gönderin.

FAQ Cafissimo Sistemi

Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ ve Cafissimo mini 3 kademeli basınç sistemine sahiptir; çünkü her kahveyi mükemmel şekilde hazırlamak için özel bir basınç uygulanması gerekir. Bu nedenle Cafissimo makineleri kahvenizi farklı basınç kademeleri ile hazırlar: espresso yüksek basınç ile, Caffè Crema orta seviye basınç ile, filtre kahve az basınç ile. İstenen içecek parametreleri (basınç, su miktarı, sıcaklık) arzu edilen içecek için çeşitli seçim düğmeleri ile ayarlanır.
Kahvesini daha sert ya da daha yumuşak sevenler, ilgili içecek düğmesi üzerinden su miktarını yeniden programlayarak önceden ayarlanmış su miktarını kişisel zevklerine göre değiştirebilirler. Kullanma kılavuzuna bakınız
Cafissimo sistemi, kapsüllerdeki renk sistemi sayesinde kolay kullanımı garanti eder. Kahve keyfine giden yol, birkaç adımda hızlı şekilde tamamlanır: Cafissimo'da her kahve çeşidinin kendi seçme tuşu bulunur, kapsül ile aynı renkte olması sayesinde tanınırlar. Kapalı kapsül, kapsül haznesine yerleştirilir; makinenin bölmesi kapatılarak içerideki kapsülde bir delik açılır. İlgili kahve tuşuna basıldığında demleme işlemi başlar. Kullanılan kapsül rengine bağlı olarak, ilgili renkteki kahve çeşidinin düğmesine basılır. Hazırlama işlemi bu şekilde başlar. Cafissimo CLASSIC, Cafissimo LATTE, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ und Cafissimo mini makinelerinin 3 kademeli basınç sistemi sayesinde her kahve çeşidi, kendine özel farklı demleme basıncı ile hazırlanır. Bu sayede aroma mükemmel şekilde ortaya çıkar. Her kahve çeşidi için mükemmel bir keyif. Hazırlama süresi, kahve çeşidine ve programlanan içecek miktarına göre 25 saniye (espresso) ve 90 saniye (filtre kahve) arasında değişir.
Düzenli olarak kireç çözme işlemi yapılmasını öneririz. Bu işlem suyun sertlik derecesine göre 4 haftada bir gerçekleştirilmelidir. Bilgi: kullanma kılavuzundaki kireç çözme bölümüne bakın.
Su tankı haftada bir kere bu şekilde temizlenmelidir: 1. Su tankı yukarı çekilip çıkarılır. 2. Akan suyun altında durulanır ve tekrar kurutulur. Hazne bulaşık makinesinde yıkanamaz. 3. Su tankı tekrar yerleştirilir.

FAQ Kireç çözme

DİKKAT – Kireç nedeniyle makinede hasar

Bu gösterge her 3 saniyede 3 kez kısa süreli yanıp sönerse, makinenin kireci çözülmelidir.
Önümüzdeki birkaç gün içinde makinenin kirecini çözün. Daha fazla beklemeyin, aksi takdirde o kadar çok kireç birikebilir ki kireç çözme artık etkili olmaz.

Kahve ve espresso makineleri için durgol® özel kireç çözücü gibi piyasada bulunan bir sıvı kireç çözücü kullanın. Lütfen formik asit bazlı kireç çözücüler kullanmayın.
 1. Gerekirse makineyi açma/kapama düğmesi ile kapatın.
 2. İşleme başladığınızda makine soğuk olmalıdır. Aksi takdirde kireç çözücü madde hasara neden olabilir. Su haznesini makineden yukarı doğru çekin ve sıvı kireç çözücüyü boş su haznesine dökün. Gerekirse, MAX işaretine kadar su ekleyin ve su haznesini yeniden takın. Üreticinin talimatlarını izleyin.
 3. Kapsülsüz kapsül tutucuyu makinenin içine kaydırın ve kilitleme kolunu gidebildiği kadar aşağı bastırın.
 4. Kapsül tutucunun çıkış deliğinin altındaki damlama ızgarasının üzerine en az 1 litre kapasiteli uygun bir kap yerleştirin.
 5. Buhar valfi kapalı olmalıdır. Gerekirse, düğmeyi saat yönünde gidebildiği kadar çevirin.
 6. Makine kapatılmış olmalıdır. Buhar düğmesini basılı tutun ve ayrıca açma/kapama düğmesine basın. Yaklaşık 5 saniye sonra düğmeleri bırakabilirsiniz ve işlem başlar.
 7. Kahve tipi düğmeleri sağdan sola doğru ışıklı olarak yanıp söner. Pompa, kireç çözücü çözeltiyi zaman aralıklarıyla kazana taşır. Kireç çözme işleminin sonu, bir sinyal sesi ve Caffè Crema ve Espresso düğmelerinin yanıp sönmesiyle belirtilir. Bu işlem 45 ila 60 dakika sürer. Damlama tepsisini boşaltın ve kapsül tutucunun çıkış deliğinin altına geri yerleştirin.
 8. Durulama aşaması için su haznesini boşaltın, temiz su ile durulayın ve MAXimum işaretine kadar soğuk su ile doldurun.
 9. Durulama aşamasını başlatmak için kahve türü düğmelerinden birine basın. Kahve türü düğmeleri soldan sağa doğru yanıp söner. Durulama aşamasının (ve dolayısıyla kireç çözme programının) sonu iki sinyal sesi ile belirtilir.
 10. Su haznesini tekrar soğuk su ile doldurun.
 11. Köpürtme başlığının altına uygun bir kap yerleştirin. Kontrol düğmesini çevirin ve sürekli bir su akışı gelene kadar sıcak su çekin. Makine artık kireçten arındırılmıştır ve tekrar kullanıma hazırdır.

Kireç çözmek için hangi kireç çözücü önerilir?

Kireç çözmek için durgol®markasının özel kireç çözücüsünü öneririz – her Tchibo mağazasında, bayilerde ve Tchibo.com.tr'de mevcuttur.

 • Kontrol lambası sarı yanıyorsa makinenin kireci giderilmelidir.
 • Takip eden günlerde makinedeki kireci giderin. Daha fazla beklemeyin, aksi halde daha fazla kireç olusacagından, kireç arındırıcı etki etmeyebilir.
 • Kireç giderme islemi yakl. 30 dakika sürer.
 • Biz kireç giderme için durgol®kireç çözücüsünü öneriyoruz - her Tchibo magazasında ve kireç çözücüsü satılan magazalarda bulabilirsiniz.