Granül Kahve

» İşlerin hızlı gitmesi gerektiğinde, Tchibo'nun granül kahvesi mükemmel bir arkadaştır. Özellikle uzun bir raf ömrüne sahiptir, hemen hazırdır ve tadı her zaman iyidir. «
Indre B. Tchibo Kahve Uzmanları
 
 
 
 
 
 

Üzerine dökün ve tadını çıkarın!

İki lezzetli çeşitte % 100 Tchibo Arabica.

Granül Kahve Nedir?

Çözünebilir kahve de zamanla aromasını kaybeder. Uzun süren bir kahve deneyimi için size çözünebilir kahveyi doğru şekilde saklamak konusunda bazı ipuçları veriyorum.

Granül kahve bardağı

Kahve aromasının en büyük düşmanları oksijen, ışık ve ısıdır. Granül kahveniz için ideal saklama yeri, kahvenin hava ve nem geçirmez şekilde kapatıldığı hazır kahve bardağıdır.

Saklama

Kahvenin aromasını olabildiğince uzun süre korumak için soğuk, koyu, kuru ve kokusuz tutulması önemlidir. Bu özellikle öğütülmüş kahve için geçerlidir. Karanlık kiler veya dolaplar çok uygundur. Buzdolabında kahve hızla tuhaf aromalara bürünüyor; dondurucu yalnızca uzun süreli saklama için uygundur.

Dayanıklılık

Granül kahvenin aroması en uzun süre bardakta kalır, bu nedenle ambalaj sadece kullanımdan hemen önce açılmalıdır. Tavsiyemiz: Açtıktan sonra bardağı tekrar sıkıca kapatın ve kahveyi dört hafta içinde kullanın.

Granül kahve hazırlamak çok kolay

Granül kahvenin hazırlanması özellikle kolaydır: zevkinize göre fincan başına bir ila iki çay kaşığı hazır kahve alın ve üzerine kaynar değil, sıcak su dökün. Bunu yapmak için, su ısıtıcısındaki suyun birkaç dakika soğumasını bekleyin. Şimdi tekrar karıştırın - bitti!