Filtre kahve

» Sevgiyle kavruldu ve sizin için taze öğütüldü:
Büyük Tchibo filtre kahve çeşitliliği. Seçkin çeşitleri çekirdek kahve olarak da bulabilirsiniz. «
Indre B. Tchibo Kahve Uzmanları
 
 
 

Her kahve yeni bir lezzet dünyası

Tchibo Privat Kaffee çeşitleri sizi dünyanın etrafında baştan çıkarıcı bir keyif turuna davet ediyor.
 
 
 
 

Klasik lezzet

Her damak tadı için filtre kahvelerimizi keşfedin - en çok satan Feine Milde'den, güçlü ve zarif BLACK 'N WHITE'a kadar.
 
 
 

En lezzetlisi taze öğütülmüş olan kahvedir

Taze öğütülmüş kahve kokusu kadar güzeli var mıdır? Pratik mutfak değirmenimiz ile kahvenizi her zaman demlemeden hemen önce öğütebilirsiniz − harika, taze ve aromatik!

Aşağıdaki hazırlama yöntemlerini tavsiye ederiz:

Filtre kahve – kolay hazırlanan saf keyif

Sabah taze demlenmiş bir filtre kahveden daha leziz kokan bir şey zor bulunur. Kolay hazırlanan kahve, siyah çekirdekleri sevenleri lezzet olarak da etkiler. Filtre kahvenin bugün her zamankinden daha popüler olmasının bir nedeni de budur. Bir fincan taze hazırlanmış kahve, sadece sıcak bir içecekten daha fazlasıdır. Birçok kişi için bir huzur, derin bir nefes, haz anıdır. Ve tabii ki en yüksek keyif anıdır.
“Filtre kahve aromatik geri dönüşünü kutluyor! Tchibo’da her damak tadı için en iyi kalite bulunur”, der Tchibo Kahve Uzmanı Benjamin Widegreen. Filtre kahve yapımı oldukça kolaydır – ister makine ister Pour Over ya da French Press gibi manuel kahve hazırlama ekipmanları ile. Tchibo’nun en iyi filtre kahve çeşitlerini içeren tüm filtre kahve dünyasını keşfedin. Çekirdek ya da öğütülmüş türleri arasında seçim yapın ve uygun filtre kahve fiyatları ile keyfinizi katlayın.

Filtre kahve nedir?

Filtre kahve bir demleme yöntemi olup son yıllarda evlere giren filtre kahve makinelerinin sayısındaki artışla en çok tüketilen kahve gurubunda yerini almıştır.

İyi filtre kahve demleme nasıl olur?

İyi bir filtre kahve demleyebilmek, doğru kahve demlemenin adımlarından birkaçı olan kahve öğütme inceliği ve kahve/su oranını iyi sentezlenmesine bağlıdır.

Filtre kahve - su oranı nasıl olmalıdır? Filtre kahve için kaç kaşık kahve kullanılır?

Filtre kahvede ideal demleme oranı dünya standartlarındaki altın oran olarak kabul edilen 1/16 yani 1 gr kahveye 16 ml su eklenmesidir.
Filtre kahve ölçüsünü şu örnekle açıklayabiliriz:
3 kişi kahve içeceğiz ve fincanlarımız yaklaşık 250 ml su alabiliyor 3x250 ml = 750 ml su ile demleyeceğimiz kahvemize yaklaşık 750/16 = 46-47 gr kahve koymalıyız

Yumuşak içimli filtre kahve nasıl yapılır?

İdeal filtre kahve demleme oranında bahsettiğimiz değişiklik kahvemizin yoğun, acı, yumuşak, ekşi olmasını sağlayacaktır.

Filtre kahve için kahve öğütme derecesi ne olmaldır?

Filtre kahve demlerken çok önemli bir nokta da çektirdiğimiz kahvenin kalınlık veya inceliğidir ki burada orta çekim bir kahve seçmemiz ideal tatları almamızı sağlayacaktır.

Yine incelikteki değişiklikler demlediğimiz kahveden farklı tatlar almamızı sağlayacaktır. Damak tadımıza göre ideal inceliği denemeler yaparak rahatlıkla bulabiliriz.

Doğru filtre kahveyi nasıl bulursunuz?

Tchibo’nun dört filtre kahve çeşidi de en iyi Arabica çekirdeklerinden üretilir. Filtre kahvelerimiz keskin aromalarını verebilmeleri için, oksijene, neme ve ışığa karşı aroma koruyucu pakette muhafaza edilir. En iyi kahve keyfi için!

Kahve çekirdeği eşsiz lezzetini her şeyden önce yetiştiği toprakların iklim koşullarına borçludur. Bolca güneş, nemli ve sıcak iklim ve besin açısından zengin topraklar – narin kahve bitkisi bunları sever. Lezzeti genellikle filtre kahvenin yoğunluğu ve sertliği belirler.

Tchibo klasik serisinde bulunan filtre kahve çeşitleri nelerdir?

İster yumuşak içimli filtre kahve, ister klasik ve aromalı filtre kahve...Tchibo’da her damak tadına uygun bir filtre kahve tavsiyesi var! Tchibo klasik serisi dört farklı filtre kahve çeşidi sunar:

  • “Feine Milde” doğal yumuşak aromalı kahve
  • “Der Herzhafte” – dengeli aromalı klasik keyif
  • “Beste Bohne” son derece dolgun lezzetli
  • veya “Sana” – yumuşak kafeinsiz filtre kahve

En iyi filtre kahve: Tchibo Privat Kaffee dünyası Tchibo Privat Kaffee birinci sınıf filtre kahvedir. Sadece Rainforest-Alliance sertifikalı çiftliklerden gelen kahve çekirdekleri ile kahvelerimizin ana vatanlarındaki doğayı korumaya kararlıyız.

Tchibo’da filtre kahve üretim aşamaları nasıldır?

Dört çeşidi de sürdürülebilir tarımdan elde edilen %100 Arabica çekirdeklerinden oluşur. Bunlar taze hasat edilir ve sonrasında kavurma uzmanlarımız tarafından aromayı zenginleştirmek için ayrı ayrı kavrulur.

Tchibo Privat Kaffee çeşitleri nelerdir?

Tchibo’nun dört farklı Privat Kaffee çeşidi arasındaki favorilerinizi seçin:


Privat Kaffee Latin Grande: ¡Bienvenidos América Latina! Güney Amerika’nın en iyi çekirdekleri buradan toplanır. Sonuçta, dengeli bir lezzete ve hassas bir çikolata notasına sahip mükemmel bir filtre kahve oluşur.

Privat Kaffee Brazil Mild: Nemli ve sıcak iklim, besin açısından zengin topraklar ve bol güneş çok özel bir kahve keyfi sağlar. Bu ahenkli özel kahve için Arabica çekirdeklerimiz, deniz seviyesinden yaklaşık 1.000 metre yüksekte olgunlaşır. Fındık dokunuşlu, yumuşak lezzet.

Privat Kaffee African Blue: Doğu Afrika‘nın yüksek platosuna hoş geldiniz – kahvenin beşiği. Sıcak Ekvator güneşi ve 2500 metre yüksekliğe kadar olan volkanik topraklar, Bu Tchibo Privat Kaffee çeşidine özel karakterini kazandırır. African Blue kahvemiz etkileyici bir lezzete sahiptir ve keskin-meyvemsi siyah Frenk üzümü notaları barındırır.

Tchibo’nun size özel filtre kahve önerileri

Kahve güzelliği, haz ve keyif vermesi damak tadına hitap etmesiyle doğru orantılıdır ki hepimizin farklı damak tatları vardır.

Tchibo her damak tadına özgü özel kahvelerini var olduğu ilk günden itibaren tüm kahve severlere sunmaya devam ediyor.

Bu nedenler spesifik tek ürün yerine damak tadınıza en uygun kahveyi doğru demleme kurallarına riayet ederek demlemenizi ve keyfini çıkarmanızı öneririz.

Kalite ve sorumluluk – sürdürülebilir olarak üretilmiş kahve

Etiyopya’nun yüksek arazilerinde hala geleneksel yöntemlerle - kimyasal gübre kullanmadan - yetiştiren ve hasat eden kahve çiftlikleri bulunur. Organik kalitedeki Tchibo filtre kahvelerimiz için kahve kirazları burada sevgiyle tek tek elle koparılır. Biz, bu çiftlikleri destekleriz.

Privat Kaffee çeşitlerimiz için de çekirdekleri Rainforest-Alliance sertifikalı çiftliklerden toplarız – %100 sürdürülebilir kahve yetiştiriciliğinden elde edilir. Bağımsız çevre koruma kuruluşları ile işbirliği içerisinde, kahve çiftçilerinin yaşam koşullarını sürdürülebilir olarak destekleriz ve kıymetli doğanın korunmasına katkıda bulunuruz. Toprakların uzun vadede sağlıklı ve verimli kalabilmesi için, tarım ilacı ve kimyasal gübre kullanımından kaçınırız – çevre aşkına. Yeşil kurbağalı kahve ürünlerimizin tamamı ekolojik ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde üretilir