Filtre kahve

» Sevgiyle kavruldu ve sizin için taze öğütüldü:
Büyük Tchibo filtre kahve çeşitliliği. Seçkin çeşitleri çekirdek kahve olarak da bulabilirsiniz. «
Indre B. Tchibo Kahve Uzmanları
 
 
 

Her kahve yeni bir lezzet dünyası

Tchibo Privat Kaffee çeşitleri sizi dünyanın etrafında baştan çıkarıcı bir keyif turuna davet ediyor.
 
 
 
 

Klasik lezzet

Her damak tadı için filtre kahvelerimizi keşfedin - en çok satan Feine Milde'den, güçlü ve zarif BLACK 'N WHITE'a kadar.
 
 
 

En lezzetlisi taze öğütülmüş olan kahvedir

Taze öğütülmüş kahve kokusu kadar güzeli var mıdır? Pratik mutfak değirmenizmiz ile kahvenizi her zaman demlemeden hemen önce öğütebilirsiniz − harika, taze ve aromatik!

Aşağıdaki hazırlama yöntemlerini tavsiye ederiz:

Filtre kahve – kolay hazırlanan saf keyif

Sabah taze demlenmiş bir filtre kahveden daha leziz kokan bir şey zor bulunur. Kolay hazırlanan kahve, siyah çekirdekleri sevenleri lezzet olarak da etkiler. Filtre kahvenin bugün her zamankinden daha popüler olmasının bir nedeni de budur.
“Filtre kahve aromatik geri dönüşünü kutluyor! Tchibo’da her damak tadı için en iyi kalite bulunur”, der Tchibo Kahve Uzmanı Benjamin Widegreen.
Filtre kahve kolay hazırlanabilir – ister makine ister Pour Over ya da French Press gibi manuel kahve hazırlayıcısı ile. Tchibo’nun tüm filtre kahve dünyasını keşfedin. Çekirdek ya da öğütülmüş türleri arasında seçim yapın ve kaliteli filtre kahvelerimizin eşsiz lezzetlerinin sizi etkilemesine izin verin.

Doğru filtre kahveyi böyle bulursunuz

Tchibo’nun dört çeşidi de en iyi Arabica çekirdeklerinden üretilir. Filtre kahvelerimiz keskin aromalarını verebilmeleri için, oksijene, neme ve ışığa karşı aroma koruyucu pakette muhafaza edilir. En iyi kahve keyfi için!

Bir fincan taze hazırlanmış kahve, sadece sıcak bir içecekten daha fazlasıdır. Birçok kişi için bir huzur, derin bir nefes, haz anıdır. Ve tabii ki en yüksek keyif anıdır. Lezzeti genellikle filtre kahvenin yoğunluğu ve sertliği belirler. Tchibo’nun klasik serisi her damak tadı için dört farklı filtre kahve çeşidi sunar:

  • “Feine Milde” doğal yumuşak aromalı
  • “Der Herzhafte” – dengeli aromalı klasik keyif
  • “Beste Bohne” son derece dolgun lezzetli
  • veya “Sana” – yumuşak kafeinsiz çeşit

Tüm Tchibo Privat Kaffee dünyası

Tchibo Privat Kaffee birinci sınıf filtre kahvedir. Dört çeşidi de sürdürülebilir tarımdan elde edilen %100 Arabica çekirdeklerinden oluşur. Bunlar taze hasat edilir ve sonrasında kavurma uzmanlarımız tarafından aromayı zenginleştirmek için ayrı ayrı kavrulur. Özel keyif – sadece Rainforest-Alliance sertifikalı çiftliklerden gelen çekirdekler sayesinde. Tchibo olarak kahvelerimizin ana vatanlarındaki doğayı korumaya kararlıyız.

Tchibo’nun dört farklı Privat Kaffee çeşidi arasındaki favorilerinizi seçin:

Privat Kaffee Latin Grande: ¡Bienvenidos América Latina! Güney Amerika’nın en iyi çekirdekleri buradan toplanır. Sonuçta, dengeli bir lezzete ve hassas bir çikolata notasına sahip mükemmel bir filtre kahve oluşur.

Privat Kaffee Brazil Mild: Nemli ve sıcak iklim, besin açısından zengin topraklar ve bol güneş çok özel bir kahve keyfi sağlar. Bu ahenkli özel kahve için Arabica çekirdeklerimiz, deniz seviyesinden yaklaşık 1.000 metre yüksekte olgunlaşır. Fındık dokunuşlu, yumuşak lezzet.

Privat Kaffee African Blue: Doğu Afrika‘nın yüksek platosuna hoş geldiniz – kahvenin beşiği. Sıcak Ekvator güneşi ve 2500 metre yüksekliğe kadar olan volkanik topraklar, Bu Tchibo Privat Kaffee çeşidine özel karakterini kazandırır. African Blue kahvemiz etkileyici bir lezzete sahiptir ve keskin-meyvemsi siyah Frenk üzümü notaları barındırır.

Kalite ve sorumluluk – sürdürülebilir olarak üretilmiş kahve

Kahve çekirdeği eşsiz lezzetini her şeyden önce yetiştiği toprakların iklim koşullarına borçludur. Bolca güneş, nemli ve sıcak iklim ve besin açısından zengin topraklar – narin kahve bitkisi bunları sever. Örneğin Etiyopya’nun yüksek arazilerinde hala geleneksel yöntemlerle - kimyasal gübre kullanmadan - yetiştiren ve hasat eden kahve çiftlikleri bulunur. Organik kalitedeki Tchibo filtre kahvelerimiz için kahve kirazları burada sevgiyle tek tek elle koparılır. Biz, bu çiftlikleri destekleriz.

Privat Kaffee çeşitlerimiz için de çekirdekleri Rainforest-Alliance sertifikalı çiftliklerden toplarız – %100 sürdürülebilir kahve yetişticiliğinden elde edilir. Bağımsız çevre koruma kuruluşları ile işbirliği içerisinde, kahve çiftçilerinin yaşam koşullarını sürdürülebilir olarak destekleriz ve kıymetli doğanın korunmasına katkıda bulunuruz. Toprakların uzun vadede sağlıklı ve verimli kalabilmesi için, tarım ilacı ve kimyasal gübre kullanımından kaçınırız – çevre aşkına. Yeşil kurbağalı kahve ürünlerimizin tamamı ekolojik ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde üretilir.

Filtre kahve hazırlama – kahve demleme sanatı

Tchibo’nun büyük kahve dünyasında favori kahvenizi bulduysanız, şimdi size onu nasıl mükemmel bir şekilde hazırlayacağınızı gösterelim; çünkü bir filtre kahve hazırlama yöntemi işi bilenler için gerçek bir sanattır.

Mükemmel öğütme derecesi
Kahve keyfi öğütmeden itibaren yaratılır. Kahve çekirdeklerinizi bir kahve değirmeni ile taze öğütmeniz gerekirse, taneciklerin aynı boyutta olmalarına dikkat edin. Filtre kahve hazırlamak için orta öğütme derecesi öneririz.

El filtresiyle hazırlama
Artık filtre kahvenizi el filtresi ile hazırlayabilirsiniz. Uygun bir filtre kağıdını kahve filtresine yerleştirin, öğütülmüş kahveyi dökün ve sıcak su ile (92-96 °C arası bir sıcaklık idealdir) dairesel hareketlerle demleyin.

Pour Over ile kahve
Burada filtre kahve borosilikat camdan bir demlik ve dayanıklı bir filtre ile hazırlanır. Pour Over demlik son derece kolay şekilde kullanılır: Öğütülmüş kahveyi dökün, sonrasında üzerine su doldurun ve kısa bir süre şişmeye bırakın (buna ön infüzyon denir). Su aşağıya aktıktan sonra, kalan su yavaşça ortadan dışa doğru dairesel hareketlerle dökülür. Pour Over kahveniz hazır!

French Press ile filtre kahve hazırlamak
Uzun yıllardır en popüler yöntemlerden biri: French Press ile kahve keyfi. Yapılışı kolaydır ve sadece demliğin kendisi, öğütülmüş kahve ve sıcak su gerekir. Filtre yönteminin aksine, burada kahvenin yağı kahvenin içerisinde kalır ve bu sayede ahenkli bir aroma oluşturur. French Press ile mükemmel filtre kahvenin nasıl yapıldığını buradan okuyabilirsiniz.