SchließenYemek takımları ve servis seti

Klasik tasarımda zarif, eğlenceli veya modern: Çekici bir şekilde düzenlenmiş bir masa, lezzetli yemeklerin ve sıcacık buluşmaların tadını çıkarmamızı sağlar. Dekoratif yemek takımları, servis seti ve bardaklarla yemeklerinizi daha güzel servis edebilirsiniz. Tchibo'da aileniz, arkadaşlarınız ve misafirleriniz için masanızı çekici bir yer haline getiren yüksek kaliteli tabaklar, kaseler ve benzerlerini bulacaksınız. Önerilerimiz, mutfak ve yemek masası için yemek takımı ve servis seti kullanımı ve seçimi hakkında size önemli bilgiler verir.
  • Çift Cidarlı Kulplu Bardak
Isı şoklarına ekstra dayanıklı borosilikat cam
99,95TL
79,95TL
Hızlı Görünüm
-20 %
Çift Cidarlı Kulplu Bardak
Isı şoklarına ekstra dayanıklı borosilikat cam
99,95TL
79,95TL
Çift Cidarlı Kulplu Bardak Seti
Hafif, dayanıklı ve sağlam
129,95TL
  • French Press Termos
French Press özellikli
199,95TL
169,95TL
Hızlı Görünüm
-15 %
French Press Termos
French Press özellikli
199,95TL
169,95TL
-20 %
Mini Kettle Siyah
350 ml
149,95TL
119,95TL
Parlak Altın Rengi Süslemeli Tatlı Tabağı Seti
Her biri 16 cm
129,95TL
4 Adet Tereyağı Bıçağı
79,95TL
Pembe French Press Termos
Siyah French Press Termos
Pembe French Press TermosSiyah French Press Termos
169,95TL
169,95TL
Araç İçin Isıtıcılı Termos
Kablolu
119,95TL
Çift Cidarlı Latte Bardak
Çift cidarlı
79,95TL
Altın Süslemeli Tatlı Tabağı
149,95TL
Çelik Termos
Paslanmaz çelik
149,95TL
  • Çift Cidarlı Espresso Bardağı
Isı şoklarına ekstra dayanıklı borosilikat cam
Çift Cidarlı Espresso Bardağı
Isı şoklarına ekstra dayanıklı borosilikat cam
59,95TL
Çelik Termos Lacivert
Çelik Termos Altın
320 ml320 ml
149,95TL
129,95TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
-25 %
Salata Kasesi
119,95TL
89,95TL
Altın desenli tatlı tabağı
149,95TL
Çelik Termos Siyah
400 ml
149,95TL
4 Adet Yaldız Süslemeli Tatlı Tabağı
169,95TL
Siyah Stanley Klasik Efsane Termos 1lt
Yeşil Stanley Klasik Efsane Termos 1lt
Gerçek vakum izolasyonu,Gerçek vakum izolasyonu,
529,95TL
569,95TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
Tereyağı Tabağı
Kaliteli porselen
79,95TL
Yaldız Süslemeli Tatlı Tabağı Seti
169,95TL
Çelik Termos
Küçük ebat
99,95TL
1

Yemek takımı ve servis seti ile çekici bir ortam yaratın

Sevgiyle hazırladığınız yemek ile birlikte servis ediliş şekli de ne kadar tat alınacağı konusunda etkilidir. Bu nedenle yemekleri dikkatleri üzerine çeken tabaklara, servis tabaklarına veya dekoratif porselen kaselere koyun. Basit bir tasarım ve zarif renkler seçerseniz yoğun renklere sahip yemeklerle uyumlu bir kontrast oluşturmuş olursunuz. Buna karşın cam tabaklar ise balık yemeklerini özellikle iyi ortaya çıkarır. Ancak pizza ve makarna gibi bazı yemekler için boyut ve şekil olarak yemeğe tam olarak uyarlanmış özel servis tabakları da vardır.
Eğlenceli bir atmosfer için şık dekor: Çeşitli tabaklar ve şarap kadehleriyle özenle hazırlanmış masanın bir bölümü.

Masayı doğru bir şekilde düzenleyin

Eğlenceli bir akşam yemeği, görgü kurallarına uygun yemek takımı, servis seti ve bardak düzenlemesiyle daha da zarif görünür. Tabağın sağında çorba kaşıkları ve bıçaklar, çatal her zaman solda olmalıdır. Klasik olarak yemek takımı dışarıdan içeriye menü sırasına göre yerleştirilir. Son olarak tatlı yemek takımı tabağın üstünde yer alır. Su bardakları, kırmızı ve beyaz şarap kadehleri ise çatal bıçak takımının üstünde, tabağın sağında yer alır. Kusursuz bir şekilde yerleştirilmiş bir masada uyumlu bir masa örtüsü, yemek takımının ve servis setinin tarzını vurgular.
Piknik için iyi donanım: İki çocuklu genç bir aile ve doğada piknik sepeti.

Dışarıda kullanmak için yemek takımı

Portatif yemek takımlarıyla, hareket halindeyken en sevdiğiniz yemeğin veya içeceğin tadını çıkarabilirsiniz. Plastikten yapılmış katlanabilir yemek kutuları, soğuk ve sıcak yemekler için ideal kaplardır. Bu kaplar genellikle doğrudan mikrodalgada ısıtılabilirler. Termos bardaklar ise evde kullanılan kahve fincanlarının yerini alır ve kağıt bardakların aksine içecekleri uzun süre sıcak tutarlar. Ayrıca kamp gezisi için özellikle hafif malzemelerden yapıldıkları için özel kamp yemek takımlarının kullanılması önerilir.

Yemek takımı ve servis seti satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Eğlenceli etkinlikler için yüksek kaliteli yemek takımları arıyorsanız klasik tasarımda tabaklar ve fincanlar kullanmanız önerilir. Beyaz porselenler her zaman zarif görünür ve kaliteli yemeklerle birlikte iyi bir kontrast sunar. Buna karşın günlük yaşamda ise daha renkli olabilirler. Modern dekorlara sahip renkli kaseler ve kahve fincanları çeşitlilik sağlar. Önemli olan tek şey, yemek takımı ve servis setinin birbirine uygun olmasıdır. Süt kabı, şekerlik, yumurta kaşığı veya tuzluk gibi aksesuarlar ve mutfak gereçleri de uygun olmalıdır. Kalite söz konusu olduğunda ürünleri bizden online olarak satın aldığınızda güvende olursunuz: TCM mührü ("Tchibo Certified Merchandise") kalitesi test edilmiş ürünleri temsil etmektedir.

Yemek takımı ve servis seti kombinasyonu: Doğru temel donanım

Günlük kullanım için bir servis seti mi yoksa daha ziyade büyük aile kutlamaları için kaliteli bir gümüş çatal mı arıyorsunuz? Klasik servis setleri genellikle altı veya on iki kişilik kaşık, bıçak ve çatallardan oluşmaktadır. Ayrıca temel donanım olarak 24 parçalı bir set satın alabilir ve ihtiyaç halinde genişletebilirsiniz. Bazı modern setler dört kişilik olarak da mevcuttur. Masa veya kahve servisine benzemektedir. Genellikle altı veya on iki kişilik setler bulunur. Bu nedenle servis seti, yemek takımı ve şarap kadehleri satın almadan önce bunları kaç kişi için planladığınızı düşünün.
Masa örtüsü üzerindeki parça sayısının doğru olduğundan emin olun: Üzerinde tabak, bıçak ve şarap kadehleri olan bir masa örtüsünden kesit görünüm.

Uygun şarap kadehlerini seçin

Şarap severler için uygun bir şarap kadehi seçmek elbette önemlidir. Şık bir kadeh sadece şarabın kalitesini yüceltmekle kalmaz aynı zamanda lezzet açısından da avantajlar sağlar. Kadehin geniş, ince veya yukarı doğru genişliyor olmasına bağlı olarak şarabın belirli karakteristik özellikleri vurgulanır. Kırmızı şarap kadehlerinin ağzı daha büyüktür çünkü şarap aromasını alması için yeterli havalandırmaya ihtiyaç vardır. Beyaz şarap kadehlerinde ise bundan farklı olarak ağız daha küçüktür.
Her şarap için ideal kadeh: Şarap rafının önünde tokuşturulan farklı şarap kadehleri.