Ofis Lambası

İster evde ister ofiste: Çalışma masasında çalışırken aydınlatmanın uygun olması gerekir. Çünkü doğru ışık sadece konsantrasyonu ve yaratıcılığı değil aynı zamanda motivasyonu da artırır. Tchibo size iyi bir aydınlatma tasarımının nasıl çalıştığını söyler ve aynı zamanda iş yerinde tam potansiyelinize ulaşabilmeniz için tavan veya çalışma masası için geniş bir yelpazede farklı ofis lambaları sunar.
Prizli LED Gece Lambası
529,00TL
Çok Fonksiyonlu LED Lamba
529,00TL
LED Duvar ve Tavan Lambası
2.519,00TL
Hareket Sensörlü Çok Fonksiyonlu Mini LED Işık
399,00TL

Mükemmel ışık konsepti için çeşitli büro lambaları kullanın

Verimli bir çalışma atmosferi için aydınlatma elemanlarının doğru karıştırılması önemlidir. Tabii ki gün ışığı en iyisidir ancak bu her zaman mümkün değildir. Yine de mükemmel bir ışık konsepti elde etmek için farklı ofis lambaları kullanmalı, doğrudan ve dolaylı ışığı birbiriyle kombine etmelisiniz. Temel aydınlatma bir tavan lambası vasıtasıyla gerçekleşir. Yumuşak ışıkla tüm odayı uygun şekilde aydınlatırsınız. Çalışmanıza odaklanabilmeniz için ayrıca net ve parlak bir çalışma ışığı sağlayan bir çalışma masası lambasına ihtiyacınız vardır. Bu lamba, gözlerinizi daha az yorar.
Çalışırken ışık: Beyaz bir ofis lambası, çalışma masasını karanlıkta aydınlatıyor.

Ofis lambalarınızın doğru ışık kaynağı ve ışık yoğunluğu

Hem ışık kaynağı hem de ışık yoğunluğu ideal ofis aydınlatmasında önemli bir rol oynar. Ofis lambalarında genellikle LED’ler kullanılır. LED’ler parlak ve net bir ışık sağlarlar aynı zamanda çok dayanıklıdırlar ve enerji tasarrufu sağlarlar. Halojen veya enerji tasarruflu lambalar da benzer şekilde verimlidir. Işık yoğunluğu olarak yaklaşık 600 lümen idealdir. Bir LED lambada bu yaklaşık sekiz ila on watt'a denktir, halojen lambaların ise bunun için yaklaşık 50'ye ihtiyacı vardır. Bu aydınlatma yoğunluğu sizi daha uzun süre uyanık tutar ancak buna rağmen gözleri yormaz. Bu lambalar, çalışmayı aşırı parlak veya çok zayıf ışığa kıyasla çok daha keyifli hale getirir.
Işık için doğru yer: Siyah bir ofis lambası, bir dizüstü bilgisayarın yanındaki ahşap bir çalışma masasının üzerinde duruyor.

Ofis lambanızı bu şekilde doğru konumlandırırsınız

Uygun bir ofis lambası bulduğunuzda mükemmel çalışma ışığı sağlamak için onu doğru şekilde konumlandırmanız gerekir. Çalışma masası lambası veya okuma lambası yeterince aydınlık vermeli ancak gözünüzü kamaştırmamalıdır. Bilgisayarda çalışıyorsanız dolaylı ve hoş bir aydınlatma elde etmek için ofis lambasını monitörün arkasına veya yanına yerleştirmek ve abajuru biraz yana çevirmek en iyisidir. Burada kısılabilir modeller de özellikle pratiktir. Sol elini kullananlar ofis lambasını sağ taraflarına, sağ elini kullananlar ise sol taraflarına yerleştirmelidir. Ayrıca çalışma masanızda çalışırken sizi rahatsız edebilecek şekilde ışığın ekranda yansımalara neden olmaması da önemlidir.

Büro lambasının ışık rengi de önemli bir rol oynar

Konsantre şekilde çalışmak için beyaz ışık en iyisidir, keskin renkler ise gereksiz yere dikkati dağıtır veya ekrandaki görüntüyü bozar. Ancak beyaz her zaman beyaz değildir: Burada da dikkate alınması gereken bazı farklılıklar vardır. Birçok ofis lambasında oldukça soğuk-beyaz ve/veya nötr-beyaz ışık kullanır. Bu ışık, konsantrasyonu artırır ve bu nedenle genel ofis işleri için çok uygundur. Buna karşın gün ışığı beyazı olarak adlandırılan beyaz ışık, daha güçlü kontrastlar sağlar ve bu nedenle örneğin fotoğrafları düzenlemek gibi renkli dokümanlar ile çok çalışıyorsanız özellikle iyidir. Ekrandaki renkler saf ışıktan en az bozulan renklerdir.

Tasarım öğesi olarak büro lambası

Çalışma odasındaki veya ofisteki bir tavan lambası, aydınlık bir atmosfer yaratır. Ancak bu her zaman eski, güzel gömme neon tüp olmak zorunda değildir. Çekici bir tasarıma değer veren kişiler, zarif asma lambalar veya odayı dolaylı olarak aydınlatan yüksek tavanlı armatürler arasından seçim yapabilir. Malzeme olarak paslanmaz çelik ve cam tercih edilmesiyle netlik ve konsantrasyon sağlanır. Bölgesel çalışma ışığı için veya bilgisayar monitörüne giden, gözü rahatlatan bir ışık olarak masa lambası idealdir. Burada çeşitlilik çok: Klasiklerden tasarım objelerine kadar. Estetikten bağımsız olarak, ofis lambası abajurunun bireysel olarak hizalanabilmesi önemlidir.
Ofiste aydınlatma tasarımı: Bir açık ofiste asılı modern, yuvarlak lambalar.

TCM onay mührü ile garanti edilmiş kalite

TCM, "Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelir ve bu mührü tüm ürünlerimizde bulacaksınız. Ham maddeden, bitmiş ürüne kadar tüm üretim adımlarında çok yüksek özenle işlendiğini ve sıkı kalite kontrollerine tabii olduğunu vadeder. Bu süreç tedarikçilerimizin seçimiyle başlar. Tchibo'dan ofis lambaları satın aldığınızda yüksek kaliteli ve uzun ömürlü bir ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz. TCM onay mührüne sahip ürünler ayrıca mağazamız için özel olarak üretilmektedir.
İyi kalite sayesinde memnuniyet: Bir kadın telefonda konuşurken çalışma masasına yaslanır ve elinde tuttuğu bir dosyayı okur.