Schließen
Vantuzlu Çok Yönlü LED Lamba
149,95TL

Pratik ve keyif veren ofis aydınlatması

İster evinizde bir ofis işi sürdürün, ister çalışma masasını konsantre çalışmalar için kullanın: iyi bir ofis aydınlatması, yaratıcı potansiyelinizi tam anlamıyla sergileyebilmeniz için önemlidir; çünkü ışığın yeterli olması sadece konsantrasyonu desteklemekle kalmaz, aynı zamanda motive etme etkisine de sahiptir. Tchibo’nun, her zaman uygun bir aydınlatma sunan, pratik çalışma masası lambaları gibi verimli LED ofis lambalarını keşfedin. Sizlere ofiste uyumlu bir aydınlatma tasarımının nasıl işlediğini açıklıyoruz.

Doğru ofis aydınlatmasını için dikkat edilmesi gerekenler

Ofis için ışık konsepti

Doğrudan olan ve olmayan aydınlatma karışımı, üretken bir atmosfer sağlar. Asılan bir lamba dolaylı ışığı ile genel bir aydınlatma sunar, ayarlanabilir bir masa lambası ışığı konsantre bir çalışma için odaklanmış ışık sağlar. Burada belirleyici olan lambanın parlaklığıdır. Çalışma masası alanının aydınlatması için lamba, 600 lümen aydınlatma gücü ile tavsiye edilir. Bu gözleri korur ve daha uzun süre uyanık tutar.

Hangi ışık rengi uygundur?

Rahat bir ofis aydınlatması için uygun ışık rengi belirleyicidir. Işık rengi kendinizi iyi hissetmeniz açısından pozitif etkiye sahip olabilir. Ofisinizi düzenlerken, ışık renginin özellikle doğal beyaz ya da gün ışığı beyazı olmasına dikkat edin. Doğal beyaz ışık , ofis faaliyetlerindeki konsantrasyonu genel olarak arttırır. Öte yandan gün ışığı beyazı, çok güçlü kontrast sağlar ve örneğin bilgisayarda fotoğraf düzenleme gibi yüksek netlik gerektiren işler için doğru seçimdir.

Yeni ofis aydınlatması için satın alma kriterleri

Güvenlik

Uygun çalışma alanı aydınlatması seçiminde, ortak güvenlik standartlarına ilişkin GS damgası gibi yasal olarak düzenlenmiş test sembolleri konusunda bilgi edinin. Bu, güvenliğinin test edilmiş olduğunu gösterir ve özenle üretilmiş bir elektronik ve ışığın ısısına yeterince dayanıklı olması konusunda güvenebileceğiniz anlamına gelir. Her şeyden önce sadece uygun ampulü kullanmaya dikkat edin. Böylece ısınmayı engelleyebilirsiniz, malzemeyi ve elektroniği koruyabilirsiniz.

Fonksiyonellik

Motive eden bir atmosfer sağlayan ve iyi hissetmenizi arttıran ofis aydınlatması, ihtiyaçlarınız ile son derece uyumludur. Örneğin esnek şekilde çalışma alanına yönlendirilebilen, ayarlanabilen kollu masa lambası kullanışlı bir ofis ışığıdır. Ek olarak kısma fonksiyonlu ışıklar son derece uygundur. Bu sayede aydınlatma kuvvetini kendinize göre ayarlayabilirsiniz ve daha parlak bir ofis aydınlatması sayesinde gün ışığının eksikliğini telafi edebilirsiniz.

Ofis aydınlatmasında sağlıklı seçimler

Tchibo’da, çalışma odanız için özenli işçiliğine ve malzemesine tamamen güvenebileceğiniz kaliteli aydınlatmalar sunarız. Kaliteyi sizlere, “Tchibo Certified Merchandise” ifadesinin kısaltması olan, TCM damgası ile gösteririz. İnternetten ofis aydınlatması satın aldığınızda, kendinizi bu şekilde yönlendirebilirsiniz.