Çarşaf
Çarşaflar, sağlıklı ve rahat bir uyku için vazgeçilmezdir. Doğru yatak çarşafı ile uyku ikliminizi düzenleyebilir, hoş bir cilt hissi sağlayabilir ve hatta yatağı koruyabilirsiniz. Burada her şeyden önce, ihtiyaç ve hislerinize hitap etmesi gereken malzemenin seçilmesi önemlidir. Ancak gece uyku kaçırma nedeni olmaması için çarşaf ebadının da uygun olması gerekmektedir. Satın alma ipuçları Tchibo’da!
-30 %
Lastikli Pazen Çarşaf, Çift Boy, Mavi
549,00TL
379,00TL
-31 %
Lastikli Pazen Çarşaf, Normal Boy, Mavi
349,00TL
239,00TL
Perkal Lastikli Çarşaf, Normal Boy
449,00TL

Büyük çarşaf dünyası

Kendileri için ideal çarşaf bulma arayışına girenler farklı seçeneklerle malzeme, ebat ve uygulama ile karşılaşır. Her bir özellik beraberinde, kişisel ihtiyaçlarınıza uyması gereken farklı nitelikleri getirir. Sıcak veya soğuk sevmenizin yanında yatağınız da aynı derecede önemli bir rol oynar. Çünkü yüksek ve geniş bazalı yatak çarşafları, çarşafı sıkıca sabitleyen esnek lastik şerit ile donatılmış olması kolaylık sağlayabilir. Küçük boyuttaki yataklar için sorunsuzca lastik şerit olmayan bir çarşaf da kullanılabilir. Bu nedenle mükemmel yatak takımlarının bir araya getirilmesi sanıldığı kadar kolay değildir.
İyi bir gece uykusu için ideal çarşaf: Genç, kumral bir kadın beyaz yatağının yanında duruyor ve havada beyaz bir çarşafı sallayarak gülüyor.

Çok terleyenler için uygun çarşaf seçimi

Çarşaf, farklı sıcaklık hisleri için en uygun uyku sıcaklığını oluşturmaya yardımcı olabilir. Daha serin seviyorsanız örneğin nefes alan mikrofiber çarşaflar, rahat bir hava sirkülasyonu sağlar. Böylece yatak sadece rahatlatıcı serinlikte değil aynı zamanda kuru kalır. Örneğin terleme yoluyla oluşan nem, mikrofiber çarşaflar tarafından bile emilmez. Doğal kumaşlar üzerinde daha rahat uyuyanlar, mako saten tercih edebilir. Bu pamuklu çarşaflar tene ipeksi yumuşaklıkta temas eder ve hafif dokumaları sayesinde havalı bir uyku vadeder.
Serin mevsim için: Pembe bornozlu, desenli kalın çoraplı ve bacaklarını kendine çekmiş bir kadın, çarşafın üzerinde marshmallow dolu beyaz bir kupa ile oturuyor.

Rahat ve sıcak havaları sevenler için çarşaflar

Geceleri rahat sıcaklığı mı tercih edersiniz? O halde çarşafınız ısıyı tutan kumaştan olmalıdır. Flanel veya yünlü kalın kumaş çarşaflar bunun için özellikle uygundur. Gerçi bunlar da pamuktan yapılmaktadır ancak sıcaklığı uzun süre tutacak ve rahat yumuşak his verecek kadar sıkı ve kalın dokunmuşlardır. Nevresimler arasında gerçek anlamda çok yönlü olanı, çeşitli doğal elyafları ve özel dokuma tekniği sayesinde cilt üzerinde özellikle faydalı bir etkiye sahip olan jarse çarşaftır. Dengeli termal özelliklere sahip yumuşak, nefes alabilen bir altlık arıyorsanız jarse için doğru kumaştır.

Uygun ebattaki çarşaflar

Çarşafınızın doğru ebadı tamamen yatağınıza bağlıdır. Çarşaf sıkıca oturmalı ve kaymamalıdır ancak çok da gergin olmamalıdır, aksi takdirde kolayca yerinden çıkabilir. Gergili çarşaflar, elastik bant sayesinde belirli bir hareket alanı sunar ve genellikle farklı yatak boyutları için uygundur. Örnek olarak 140 x 200 ile 180 x 200 cm arası boylar için bir çarşaf seçenler farklı yataklarda da kullanabilir. Ama dikkat, esnek ebatlar daima ideal değildir. Bu nedenle tam ölçülerle daima güvende olursunuz. 120 x 200 cm ebadından başlayan çarşafları Tchibo’nun nevresim takımları arasında bulabilirsiniz!

Çarşaflar için doğru bakım

Çarşafın nasıl tekrar temiz olacağı, kullanılan malzemeye bağlıdır. Çarşafların prensip olarak her iki üç haftada bir değiştirilmesi gereklidir. Nevresim takımlarını doğrudan çamaşır makinesine atabilirsiniz. Mikrofiber çarşaflar 30 derecede yıkanmalıdır. Renkli çamaşırları, renklerinin korunması için 40 veya 60 derecede yıkayın, beyaz çarşaflar 95 derecede de yıkanabilir. Kumaş ve rengi korumak için nevresim takımlarınızın özel bakım talimatlarını dikkate alın. Yıkandıktan sonra yünlü kalın kumaş ve flanel çarşafların bakımı özellikle kolaydır çünkü kırışmadan kururlar. Diğer kumaşları ihtiyaç durumunda ütüleyebilirsiniz. Diğer bilgileri nevresim kılavuzumuzda bulabilirsiniz.
Çarşaflara doğru bakım: Bir kadın eli çamaşır makinesine mavi bir çarşaf koyuyor.

Kalite işaretimiz TCM

Yüksek kaliteli çarşaflarda özellikle rahat uyunur. Buna güvenebilmeniz için "Tchibo Certified Merchandise” anlamına gelen TCM mührü vardır. Bununla işaretli tüm ürünler, sıkı kalite ölçütlerimize göre üretilir ve optimum işleme konusunda denetlenir. Bu, yüksek standartlara ve üretim sürecine yönelik özel gereksinimlere dayalı özel bir üretici seçimi ile sağlanır. Böylece ürünlerimiz verdikleri sözü tam olarak yerine getirir ve yıllar sonra da işlevsellik ve sağlamlıkları ile memnuniyet verirler.
İyi uyku için iyi kalite: Küçük bir kız, beyaz çarşaflı yatağında yatıyor ve yastığına sarılıyor.