Rarität No.4
»Hambela Wamena«

Etiyopya'dan üstün kaliteli kahve
Dünyanın en güzel kahve ülkelerinden biri olan Etiyopya'ya hiç gittiniz mi? Awata nehrinin yanındaki Hambela Wamena bölgesine yapacağım heyecan verici yolculukta bana eşlik edin.
Markus Meusburger Tchibo Ekibi'nden Özel Satın Alma Uzmanı
 
 

Die Rarität No.4 burada!

Yasemin çiçeği, vanilya, akçaağaç şurubu ve lavanta aromalı Etiyopya'dan gelen yeni sınırlı sayıdaki üstün kaliteli "Hambela Wamena" kahvemizi keşfedin. Sadece stoklarla sınırlı!

Sevgili kahve kaşifi,

Dünyanın en güzel kahve ülkelerinden biri olan Etiyopya'ya hiç gittiniz mi?

Büyüeyici dağlarla çevrili olan Awata nehrindeki Hambela Wamena bölgesine yapacağımız heyecan verici yolculuğumuza eşlik edin. Bu harika yerde kahvelerini yetiştiren ve ihraç eden, bu sayede diğer kahve çiftçilerinin yaşamlarını iyileştirmek isteyen çiftçi Farmer Biniyam Aklilu Kassa ile taşıyoruz.

Vizyoner düşünce şekli ve harekete geçme dürtüsü onun genlerinde var; çünkü kahveye olan tutkusu, bir zamanlar Guji'ye kahve getiren büyük büyükbabasına kadar uzanıyor.

Büyükbabası kahve kirazları için ilk özel işleme tesisine sahipti, babası da bir girişimciydi ve ülkenin ilk öncü ihracatçılarından biriydi.

Bize parıldayan gözlerle şunları anlatıyor: „Amerika'daki üniversiteden mezun olduktan sonra, hemen buraya geri döndüm. Kahve çekirdeklerim benim için geçim kaynağından ibaret değil ve sadece kafamda harika çocukluk anıları canlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda aile tarihi ve gerçek bir tutku anlamına da geliyor. Kahvemin insanlara verdiği mutluluk bana derin bir yaşama amacı veriyor.Umarım kahve severler her fincan kahvenin içindeki zahmetli çalışmayı da hisseder. "

Kahveleri elle toplanır, yıkanır ve güneşte kurutulur.

Elde demledikten veya Cafissimo kapsüllü makine ile hazırladıktan sonra yasemin çiçeklerinin çağrıştırdığı çiçeksi notaları fark ederiz. Ayrıca bir miktar vanilya, akçaağaç şurubu ve lavanta tadı da alırız.

Hangi aromaları alacağınızı heyecanla bekliyoruz!

"Denerken ve tadını çıkarırken iyi eğlenceler!"
Markus Meusburger Tchibo Ekibi'nden Özel Satın Alma Uzmanı

Rarität No.4
»Hambela Wamena«

  • KÖKEN: Beka Coffee Estate, Etiyopya
  • YETİŞTİRME YÜKSEKLİĞİ: 2.140 - 2.480 m
  • İKLİM: Tropikal iklim
  • TÜR: Heirloom
  • HAZIRLANIŞI: yıkanmış ve güneşte kurutulmuş
  • ÇEŞİT: %100 Tchibo Arabica
  • SERTİFİKA: Rainforest Alliance
  • AROMA: yasemin çiçeği, vanilya, akçaağaç şurubu ve lavanta
Hemen deneyin

Özel aromalar – sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimiz sayesinde.

Seçkin Rarität kahvelerimiz ile dünyanın etrafında çok özel bir keyif yolculuğuna çıkın ve kahvenin en özel kökenlerini keşfedin. İster elde hazırlamak için ister Cafissimo makineniz için Grand Classé kahveleri olarak: Kahve kuşağı boyunca yer alan seçili plantasyonlardan elle toplanan, sevgiyle işlenen ve eşsiz lezzete sahip olan köken çeşitliliğini deneyimleyin.

Sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimizin her serisi sürdürülebilir tarımdan elde edilir ve ilgili damgalara uygun olarak tarım bölgesindeki ekolojik ve sosyal projeleri destekler.

Eşsiz kahve, eşsiz lezzet anlamına gelir

Meyvemsiden baharlıya, fındıklıdan çikolatamsıya, tatlıdan çiçeksiye: Her seri güzel keyif anları için çok özel bir aroma dünyası sunar. İlgili lezzetin renk tasarımı ve paketinin üzerinde bulunan aroma çemberi sayesinde sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvenin aromalarını ilk bakışta keşfedebilirsiniz.

Toprağın niteliği, yetiştirme yüksekliği ve iklim gibi çevresel etkilerin yanı sıra hasat, işleme ve kavurma gibi mekanik bileşenlerin iş birliği, üstün kaliteli kahvelerimizin olağanüstü ve güzel aromalarını oluşturur.

Etkileyici keyif cazibesi – hem de yılda birkaç defa.

Hasat takvimine göre her sene altı adete kadar Rarität kahveyi heyecanla bekleyebilirsiniz – bunlardan birkaç tanesi Cafissimo Grand Classé olarak da sunarız. Paskalya ve yeni yıl zamanında ayrıca sizi daha özel bir şeyler de bekler: olağanüstü tasarımları kahvelerin kökenini temsil eden özel hediye kutularında Dünya'nın kaliteli kökenlerinden gelen üstün kaliteli kahveler.

Kahve kutuları sadece gerçek birer koleksiyon parçası ve her mutfakta dikkat çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda favori kahvenizin aromasını her zaman taze tutan bir saklama imkanı da sunar.
 
 
 
 
Size bunu da tavsiye ederiz
El filtresi, kahve değirmeni & daha fazlası
Rarität kahvelerimizi ideal şekilde hazırlamak için uygun filtre kağıdına sahip olan HARIO'nun seramik el filtresini tavsite ederiz. Bunun için mükemmel tamamlayıcı: elektrikli kahve değirmeni ve istenilen sıcaklık ayarı için elektrikli su ısıtıcısı.