Schließen
Jabiru Guatemala

Sevgili kahve spesiyalitesi severler,

Yeni serimizin kökeni, Guatemala'nın kuzeybatısındaki Unión Cantinil'de – Meksika sınırının yakınında – 1.500 m ila 1.800 m arası yükseklikte bulunur.

Buradaki kahve yetiştiriciliği sıradışıdır; çünkü kahve kirazları tamamen olgunlaştığı zaman yani şarap kırmızısı renkleri ile parladıklarında, elle toplanır. Sonrasında güneşin güzel sıcaklığı kirazların geleneksel ve doğal şekilde kurumalarını sağlar. Bunun için güneşin geldiği her santimetre kullanılır; çünkü dağlık ve gölgeli bölgede güneş ışınları son derece kısıtlıdır. Böylece kahve kirazları eşit derecede kurumalarını garanti etmek için elle çevrildikleri çatıların üzerinde, teraslarda ve tepelerde kurutulur.
Ormanları ve verimli toprakları ile yerel flora ve fauna dünyanın en güzel toprağını bu eşsiz kahve için çok özel bir tarım bölgesi haline getir. Bu tropik bölgede Güney Amerika'nın etkileyici leylek türü olan Jabiru da kendini evinde hisseder. Rarität kahvemize melodik ismini hediye etmiş ve kahve yetiştirilirken suya yakın yerlerde gruplar halinde gözlemlenebilirler.
Bu tutkulu özveri sayesinde kahve kirazları, her kahve severe nasıl ilham vereceğini bilen çikolatamsı lezzetlerini geliştirebilir.

Orta Amerika'dan güneşli selamlar!
Markus Meusburger

Tchibo Kahve Uzmanı
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Rarität »Jabiru Guatemala« - 500 g çekirdek
Kuru üzüm ve çikolata notaları ile dolgun-aromatik
Yoğunluk:46
79,95TL
TL/kg 159,90
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Grand Classé Caffè Crema »Jabiru Guatemala« - 10 kapsül
Aromatik bitter çikolata notalı güçlü, yoğun
Yoğunluk:56
27,95TL
TL/100g 34,94

Özel aromalar –
sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimiz sayesinde.

Dünyanın etrafında çok özel bir keyif yolculuğuna çıkın ve kahvenin en özel kökenlerini keşfedin – seçkin Rarität kahvelerimiz ile. İster elde hazırlamak için ister Cafissimo makineniz için Grand Classé kahveleri olarak: Kahve kuşağı boyunca yer alan seçili plantasyonlardan elle toplanan, sevgiyle işlenen ve eşsiz lezzete sahip olan köken çeşitliliğini deneyimleyin. Bu kadar da değil: Sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimizin her serisi sürdürülebilir tarımdan elde edilir ve ilgili damgalara uygun olarak tarım bölgesindeki ekolojik ve sosyal projeleri destekler.
Weltkarte, die den Kaffeegürtel abbildet

Eşsiz kahve, eşsiz lezzet anlamına gelir.

Meyvemsiden baharlıya, fındıklıdan çikolatamsıya, tatlıdan çiçeksiye: Her seri güzel keyif anları için çok özel bir aroma dünyası sunar. İlgili lezzetin renk tasarımı ve paketinin üzerinde bulunan aroma çemberi sayesinde sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvenin aromalarını ilk bakışta keşfedebilirsiniz.Toprağın niteliği, yetiştirme yüksekliği ve iklim gibi çevresel etkilerin yanı sıra hasat, işleme ve kavurma gibi mekanik bileşenlerin iş birliği, üstün kaliteli kahvelerimizin olağanüstü ve güzel aromalarını oluşturur.

Etkileyici keyif cazibesi –
hem de yılda birkaç defa.

Hasat takvimine göre her sene altı adete kadar Rarität kahveyi heyecanla bekleyebilirsiniz – bunlardan birkaç tanesi Cafissimo Grand Classé olarak da sunarız. Paskalya ve yeni yıl zamanında ayrıca sizi daha özel bir şeyler de bekler: olağanüstü tasarımları kahvelerin kökenini temsil eden özel hediye kutularında Dünya'nın kaliteli kökenlerinden gelen üstün kaliteli kahveler. Kahve kutuları sadece gerçek birer koleksiyon parçası ve her mutfakta dikkat çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda favori kahvenizin aromasını her zaman taze tutan bir saklama imkanı da sunar – her şey olabilecek en yüksek keyif için.

Size bunu da tavsiye ederiz

Rarität kahvelerimizi ideal şekilde hazırlamak için uygun filtre kağıdına sahip olan HARIO'nun seramik el filtresini tavsite ederiz. Bunun için mükemmel tamamlayıcı: elektrikli kahve değiröeni ve istenilen sıcaklık ayarı için elektrikli su ısıtıcısı. Mükemmel kahve keyfi, örneğin Cafissimo easy gibi, bir Cafissimo kapsüllü kahve makinesi ile Grand Classé kapsüllerini hazırlarken de geçerlidir.
 
  • Elektrikli Kahve Değirmeni
Entegre terazili bu çok amaçlı kahve değirmeni ile profesyonel bir öğütme sonucu elde edersiniz.
1.299,00TL
Hızlı Görünüm
 
  • Elektrikli Su Isıtıcısı
Paslanmaz çelik su ısıtıcısı - deveboynu şekli suyun hassas şekilde dökülmesini destekler
 
"Üzerine Dök": Taze, aromatik kahve demlemek için basit el infüzyonu