Rarität No.3
»Amabala Yasuma«

Afrika'dan üstün kaliteli kahve
"Bir kahve safarisine ne dersiniz? O zaman bizimle Kuzey Zambiya'da Kateshi çiftliğinin bulunduğu Afrika'ya gelin!"
Markus Meusburger Tchibo Ekibi'nden Özel Satın Alma Uzmanı
 
Die Rarität No.3
burada!

Karamel, nuga, hindistan cevizi ve nar aromalı Zambiya'dan gelen yeni sınırlı sayıdaki üstün kaliteli "Amabala Yasuma" kahvemizi keşfedin. Sadece stoklarla sınırlı!

Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Rarität »Amabala Yasuma« - 500 g çekirdek kahve
Rarität No.4
Karamel, nuga, hindistan cevizi ve nar
500 g çekirdek kahve
99,95TL

Sevgili kahve kaşifi,

Bir kahve safarisine ne dersin?

O zaman bizimle Kuzey Zambiya'da Kateshi çiftliğinin bulunduğu Afrika'ya gelin! Çiftlik 1972'de Zambiya'da ilk kahve plantasyonlarından biri olarak kurulmuştur. Bugün her şeyden önce kadın hareketini güçlendirmesiyle bilinir; çünkü burada traktör sürmekten yönetime kadar, her geçen gün daha fazla kadın sorumluluk üstlenir.

Çalışan kadınlardan biri olan Memory Mwansa, bize günlük hayatını coşkuyla anlatıyor: „Yetiştirmeden hasada kadar takip ettiğim kahve bitkileriyle olan günlük işim sayesinde en iyi kahvenin en önemli gereksinimlerini biliyorum. Çiftliğimizin mottosu „Amabala Yasuma“, tercüme edildiğinde „Güzel tarlalarımız“ anlamına geliyor. Tarlalar ve çiftlik benim ikinci ailem gibi. Burada kendimi küçük kahve bitkilerine bakan bir anne gibi hissediyorum. Bu özel kahvenin bir parçası olduğum ve bu kahve de benim bir parçam olduğu için, her sabah kendi işim için heyecan duyuyorum.“

Bu kahve her geçen gün kadınların güçlenmesine katkıda bulunur ve komşu topluluklarda bile hissedilebilecek şekilde bağımsızlık, özgürlük ve gurur duygusunu yayar. Kahve kirazları büyük bir tutku ile elle toplanır, yıkanır ve güneşte kurutulur. Böylece bu olağanüstü Rarität kahve özel lezzetini ortaya çıkarır. Şu lezzetleri alırız: karamel, nuga, hindistan cevizi ve nar.

Hangi lezzeti alacağınızı çok merak ediyoruz!

"Denerken ve tadını çıkarırken iyi eğlenceler!"
Markus Meusburger Tchibo Ekibi'nden Özel Satın Alma Uzmanı

Rarität No.3
»Amabala Yasuma«

  • KÖKEN: Kateshi Estate, Sambia
  • EKİM YÜKSEKLİĞİ: 1.350 - 1.500 m
  • İKLİM: ılıman, tropikal iklim
  • ÇEŞİTLER: Catimor
  • HAZIRLAMA: yıkanmış ve güneşte kurutulmuş
  • LEZZET: karamel, nuga, hindistan cevizi ve nar
Şimdi dene

Özel aromalar – sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimiz sayesinde.

Seçkin Rarität kahvelerimiz ile dünyanın etrafında çok özel bir keyif yolculuğuna çıkın ve kahvenin en özel kökenlerini keşfedin. İster elde hazırlamak için ister Cafissimo makineniz için Grand Classé kahveleri olarak: Kahve kuşağı boyunca yer alan seçili plantasyonlardan elle toplanan, sevgiyle işlenen ve eşsiz lezzete sahip olan köken çeşitliliğini deneyimleyin.

Sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimizin her serisi sürdürülebilir tarımdan elde edilir ve ilgili damgalara uygun olarak tarım bölgesindeki ekolojik ve sosyal projeleri destekler.

Eşsiz kahve, eşsiz lezzet anlamına gelir

Meyvemsiden baharlıya, fındıklıdan çikolatamsıya, tatlıdan çiçeksiye: Her seri güzel keyif anları için çok özel bir aroma dünyası sunar. İlgili lezzetin renk tasarımı ve paketinin üzerinde bulunan aroma çemberi sayesinde sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvenin aromalarını ilk bakışta keşfedebilirsiniz.

Toprağın niteliği, yetiştirme yüksekliği ve iklim gibi çevresel etkilerin yanı sıra hasat, işleme ve kavurma gibi mekanik bileşenlerin iş birliği, üstün kaliteli kahvelerimizin olağanüstü ve güzel aromalarını oluşturur.

Etkileyici keyif cazibesi –
hem de yılda birkaç defa.

Hasat takvimine göre her sene altı adete kadar Rarität kahveyi heyecanla bekleyebilirsiniz – bunlardan birkaç tanesi Cafissimo Grand Classé olarak da sunarız. Paskalya ve yeni yıl zamanında ayrıca sizi daha özel bir şeyler de bekler: olağanüstü tasarımları kahvelerin kökenini temsil eden özel hediye kutularında Dünya'nın kaliteli kökenlerinden gelen üstün kaliteli kahveler.

Kahve kutuları sadece gerçek birer koleksiyon parçası ve her mutfakta dikkat çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda favori kahvenizin aromasını her zaman taze tutan bir saklama imkanı da sunar.
 
 
 
 
 
Size bunu da tavsiye ederiz
El filtresi, kahve değirmeni & daha fazlası
Rarität kahvelerimizi ideal şekilde hazırlamak için uygun filtre kağıdına sahip olan HARIO'nun seramik el filtresini tavsite ederiz. Bunun için mükemmel tamamlayıcı: elektrikli kahve değiröeni ve istenilen sıcaklık ayarı için elektrikli su ısıtıcısı.