Rarität No.1
»Ipanema Arara Brazil«

Brezilya'dan üstün kaliteli kahve
"Brezilya kahvesinin yepyeni bir ışıkta parlamasını sağlayan, keskin fındık aromalı ve belirgin şekilde tatlı bir lezzete sahip olan üstün kaliteli bir kahve bekleyebilirsiniz."
Markus Meusburger Tchibo Kahve Uzmanı
 

Rarität No.1 burada!

Brezilya'dan gelen keskin fındıklı ve belirgin şekilde tatlı bir lezzete sahip olan yeni sınırlı sayıdaki üstün kaliteli "Ipanema Arara Brazil" kahvemizi keşfedin. Sadece stoklarla sınırlı.

Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Rarität Ipanema Arara Brazil - 500 g Çekirdek
Rarität No.1
Fındık
Yoğunluk:36 Kavurma:36
500 g Çekirdek
99,95TL
TL/kg 199,90

Sevgili kahve sever, olá, tudo bem?

Selamlama şeklimden de anlayabileceğiniz üzere, yolculuğumuz bizi bugün Brezilya'nun güney bölgesindeki Minas Gerais eyaletine götürüyor. 2018'de grei dönmeden önce dört yıl çalıştığım ve yaşadığım yer olan "Ipanema Coffees" çiftliği, devasa Furnas Gölü'nün büyüleyici manzarasına sahip olan, deniz seviyesinden 1.000 metre yüksekteki Alfenas'ta yer alır.

Subtropikal iklime uygun olarak çiftlik adını dünyaca ünlü Rio de Janerio plajından alır ve mineral açısından zengin killi toprağı ile harika kahveler için ideal yetiştirme koşullarını sunar.

2020 yılında bu yeni çeşit – kahve tarımında çeşitlilikten söz edilir – „Arara“ bu harika yerde hasat edildi. Antonio Carlos Michelotto, çiftlik için bu özel çeşidi keşfetti ve bunun sadece orada hakim olan iklim koşullarıyla iyi başa çıkmakla kalmayıp, aynı zamanda fincana yeni, önceden bilinmeyen bir lezzet profili getirdiğine de hemen ikna oldu.

Olgunlaşan, parlak sarı renkteki kahve kirazları adlarını ülkenin kuzeyinde yaşayan sarı göbekli Aras kuşundan alır. Brezilya'nın ulusal renklerindeki rengarenk tüyleri sayesinde ülkenin en sevilen ve en güzel kuşlarından biridir.

Bu kadar özveri sonucu, Brezilya kahvesinin yepyeni bir ışıkta parlamasını sağlayan, keskin fındık aromalı ve belirgin şekilde tatlı bir lezzet bekleyebilirsiniz.

Rarität No.1
»Ipanema Arara Brazil«

  • KÖKEN: Region Alfena, Brasilien
  • EKİM YÜKSEKLİĞİ: 820 - 1.100 m
  • İLKİM: Yumuşak, subtropikal iklim
  • TOPRAK: Verimli killi toprak
  • ÇEŞİTLER: Arara
  • HAZIRLANIŞI: Yıkanmış ve güneşte kurutulmuş
  • LEZZET: Belirgin şekilde tatlı keskin fındık notaları
"Denerken ve tadını çıkarırken iyi eğlenceler!"
Markus Meusburger Tchibo Kahve Uzmanı

Özel aromalar – sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimiz sayesinde.

Dünyanın etrafında çok özel bir keyif yolculuğuna çıkın ve kahvenin en özel kökenlerini keşfedin – seçkin Rarität kahvelerimiz ile. İster elde hazırlamak için ister Cafissimo makineniz için Grand Classé kahveleri olarak: Kahve kuşağı boyunca yer alan seçili plantasyonlardan elle toplanan, sevgiyle işlenen ve eşsiz lezzete sahip olan köken çeşitliliğini deneyimleyin.

Sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimizin her serisi sürdürülebilir tarımdan elde edilir ve ilgili damgalara uygun olarak tarım bölgesindeki ekolojik ve sosyal projeleri destekler.

Eşsiz kahve, eşsiz lezzet anlamına gelir

Meyvemsiden baharlıya, fındıklıdan çikolatamsıya, tatlıdan çiçeksiye: Her seri güzel keyif anları için çok özel bir aroma dünyası sunar. İlgili lezzetin renk tasarımı ve paketinin üzerinde bulunan aroma çemberi sayesinde sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvenin aromalarını ilk bakışta keşfedebilirsiniz.Toprağın niteliği, yetiştirme yüksekliği ve iklim gibi çevresel etkilerin yanı sıra hasat, işleme ve kavurma gibi mekanik bileşenlerin iş birliği, üstün kaliteli kahvelerimizin olağanüstü ve güzel aromalarını oluşturur.

Etkileyici keyif cazibesi – hem de yılda birkaç defa.

Hasat takvimine göre her sene altı adete kadar Rarität kahveyi heyecanla bekleyebilirsiniz – bunlardan birkaç tanesi Cafissimo Grand Classé olarak da sunarız. Paskalya ve yeni yıl zamanında ayrıca sizi daha özel bir şeyler de bekler: olağanüstü tasarımları kahvelerin kökenini temsil eden özel hediye kutularında Dünya'nın kaliteli kökenlerinden gelen üstün kaliteli kahveler. Kahve kutuları sadece gerçek birer koleksiyon parçası ve her mutfakta dikkat çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda favori kahvenizin aromasını her zaman taze tutan bir saklama imkanı da sunar.
 
 
 
 
Size bunu da tavsiye ederiz
El filtresi, kahve değirmeni & daha fazlası
Rarität kahvelerimizi ideal şekilde hazırlamak için uygun filtre kağıdına sahip olan HARIO'nun seramik el filtresini tavsite ederiz. Bunun için mükemmel tamamlayıcı: elektrikli kahve değiröeni ve istenilen sıcaklık ayarı için elektrikli su ısıtıcısı. Mükemmel kahve keyfi, bir Cafissimo kapsüllü kahve makinesi ile Grand Classé kapsüllerini hazırlarken de geçerlidir.