Rarität No.1
»El Cascabel«

Kolombiya'dan üstün kaliteli kahve
"İnsanların tüm sevgisini ve ülkenin güzelliğini kahvemizin lezzetinden alabilirsiniz."
Pedro Ortega El Tablón de Goméz komünündeki bir kahve çiftçisi
 
Rarität No.1 burada!

Kakule, kakao ve portakalın baharatlı lezzeti ile Kolombiya'dan gelen yeni sınırlı sayıdaki üstün kaliteli "El Cascabel" kahvemizi keşfedin.

Sadece stoklarla sınırlı!

Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Rarität No.1 »El Cascabel« - 500 g çekirdek kahve
Rarität No.1
Kakule, kakao ve portakal
Yoğunluk:46 Kavurma:46
500 g çekirdek kahve
179,95TL
Özel Kahveleri Seven Sevgili Gurmeler,

Nefes kesen dağlık bir bölgenin ortasında, Nariño'nun güney doğusunda, Doña Juana yanar dağlarının yakınında, Rarität kahvemiz „El Cascabel“in yetiştirildiği El Tablón de Goméz komünü bulunur.

„El Cascabel“ kelimesi „çıngırak“ anlamına gelir ve Kolombiyalı yerli kabilelerin ve burada yaşayan birçok çıngıraklı yılanın hikayesini anlatır.

16. yüzyılda yerliler yılanların çıngırak sesini o kadar çok sevdiler ki, benzer sesleri çıkaran ve her yerden duyulabilen aksesuarlar ürettiler. Bu da kahvemizin adını belirlememiz için bizi teşvik etti.

Bugün kadın çiftçiler burada üstün kaliteli kahveleri yetiştiriyorlar ve bunu çevreye son derece duyarlı bir şekilde yapıyorlar. Kahve bitkileri için daha iyisi bulunmayan, besin açısından zengin volkanik topraklar sayesinde Rarität kahvemiz benzersiz bir profile ve yüksek AA standardına sahiptir.

Üretici Pedro Ortega, tadım sırasında övgüyle anlattı: „İlk başta zor bir işti, ancak sonrasında kahve sürecine aşık olduk ve aile, komşular ve arkadaşlar olarak bizi bir araya getirdi. İnsanların sevgisini ve ülkenin güzelliğini kahvemizin lezzetinden de alabilirsiniz. Kaliteli kahve üretecek durumda olmak, bizim hayalimiz ve amacımızdı."

Elde demledikten sonra kakule, kakao ve portakal tatlarını alıyoruz.

Hangi aromaları alacağınızı görmek için heyecanla bekliyoruz!

"Büyüleyici Kolombiya'dan selamlar & bu özel kahvenin tadını çıkarırken iyi eğlenceler!"
Markus Meusburger Tchibo Ekibi'nden Özel Kahve Satın Alma Uzmanı

Rarität No.1
»El Cascabel«

  • KÖKEN: Tablón de Gomez, Kolombiya
  • YETİŞTİRME YÜKSEKLİĞİ: 1.700 – 2.000 m
  • İKLİM: Tropikal iklim
  • TÜR: Caturra, Colombia, Castillo
  • HAZIRLANIŞI: yıkanmış ve güneşte kurutulmuş
  • ÇEŞİT: %100 Tchibo Arabica
  • AROMA: keskin kakule, kakao ve portakal notaları ile baharatlı
Hemen deneyin

Özel aromalar – sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimiz sayesinde.

Seçkin Rarität kahvelerimiz ile dünyanın etrafında çok özel bir keyif yolculuğuna çıkın ve kahvenin en özel kökenlerini keşfedin. İster elde hazırlamak için ister Cafissimo makineniz için Grand Classé kahveleri olarak: Kahve kuşağı boyunca yer alan seçili plantasyonlardan elle toplanan, sevgiyle işlenen ve eşsiz lezzete sahip olan köken çeşitliliğini deneyimleyin.

Sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvelerimizin her serisi sürdürülebilir tarımdan elde edilir ve ilgili standartlara uygun olarak tarım bölgesindeki ekolojik ve sosyal projeleri destekler.

Eşsiz kahve, eşsiz lezzet anlamına gelir

Meyvemsiden baharatlıya, fındıklıdan çikolatamsıya, tatlıdan çiçeksiye: Her seri güzel keyif anları için çok özel bir aroma dünyası sunar. İlgili lezzetin renk tasarımı ve paketinin üzerinde bulunan aroma çemberi sayesinde sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvenin aromalarını ilk bakışta keşfedebilirsiniz.

Toprağın niteliği, yetiştirme yüksekliği ve iklim gibi çevresel etkilerin yanı sıra hasat, işleme ve kavurma gibi mekanik bileşenlerin iş birliği, üstün kaliteli kahvelerimizin olağanüstü ve güzel aromalarını oluşturur.

Etkileyici keyif cazibesi –
hem de yılda birkaç defa

Hasat takvimine göre her sene altı adete kadar Rarität kahveyi heyecanla bekleyebilirsiniz – bunlardan birkaç tanesi Cafissimo Grand Classé olarak da sunarız. Ayrıca Paskalya ve yeni yıl zamanında sizi daha özel bir şeyler de bekler: Olağanüstü tasarımları ile kahvelerin kökenini temsil eden özel hediye kutularında, Dünya'nın en değerli kahve ülkelerinden gelen üstün kaliteli kahveler.

Kahve kutuları sadece gerçek birer koleksiyon parçası ve her mutfakta dikkat çekici olmakla kalmaz, aynı zamanda favori kahvenizin aromasını her zaman taze tutan bir saklama imkanı da sunar.

Önceki Rarität kahvelerimiz

Sadece stoklarla sınırlı!
 

Rarität No.5
»Kirinyaga«

Meyvemsi ravent, siyah Frenk üzümü ve kırmızı elma lezzeti ile Kenya'dan gelen sınırlı sayıdaki üstün kaliteli kahvemizi deneyin. Cafissimo Grand Classé olarak da mevcuttur.
 
 
 
 
 
 
 
Size bunu da tavsiye ederiz
El filtresi, kahve değirmeni & daha fazlası
Rarität kahvelerimizi ideal şekilde hazırlamak için uygun filtre kağıdına sahip olan HARIO'nun seramik el filtresini tavsiye ederiz. Bunun için mükemmel tamamlayıcı: elektrikli kahve değirmeni ve istenilen sıcaklık ayarı için elektrikli su ısıtıcısı.