Aladdin Mug ve Termos

1908 yılında kurulan Aladdin, geçen 100 yılı aşkın sürede birkaç defa sektör değiştirdi. İsmi, kurucusu Victor Samuel Johnson, Sr. tarafından üretilen ampullerden gelen Aladdin, 1917 yılında satmaya başladığı yalıtımlı pişirme ekipmanları ile bugünkü ürün yelpazesine belki de ilk adımı atmış oldu.
1920'lerden 40'lara kadar okula, ofise veya şantiyeye giderken yanında yiyecek ve içecek götürmek isteyenler için şişeler ve sefer tasları üretti.
1949 ile 1965 yılları arasında, özel tasarımlı metal yemek kutuları satış rekorları kırdı ve onlarca yıl boyunca pop kültürünün bir parçası oldu.
1965 yılında, Stanley'nin çelik şişe operasyonunun satın alınmasından sonra firmanın ürün yelpazesi de oldukça genişledi. 80'ler ve 90'larda köpük yalıtımlı fincanların yaygınlaşması sırasında, Stanley'nin vakum teknolojisindeki üstünlüğü, Aladdin'e büyük avantaj sağladı.
2002 yılında PMI grup tarafından satın alındıktan birkaç yıl sonra geri dönüşümlü plastik teknolojisi eCycle® ve bu teknoloji ile üretilen geri dönüşümlü fincan, su şişesi ve yemek kaplarından oluşan Aladdin Sustain ürün grubu piyasaya sürüldü.