Schließen
Pilli LED Mandallı Lamba
189,95TL
LED Işık »Alev efekti«
199,95TL
Vantuzlu Çok Yönlü LED Lamba
149,95TL
-25 %
LED Işık Kutusu »But First Coffee«
349,95TL
259,95TL
LEDli Dekoratif Yastık
119,95TL
-11 %
LED Dekoratif Işık
89,95TL
79,95TL

Yatak odanızda rahatlatıcı ve fonksiyonel aydınlatmalar

İster rahatlayarak huzurlu olmak isteyin, ister yataktan kalkmadan hızlıca işlerinizi halledin. İyi düşünülmüş bir yatak odası aydınlatması tüm kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamalı, size huzurlu bir atmosfer sunmalıdır. Tchibo’da yatak odası aydınlatmanız için geniş lamba seçeneklerimizi bulabilirsiniz. Yatak odanızdaki ışık planlaması konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili önerilerimizi öğrenin.

Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı

Yatak odasında ışık konsepti

Yatak odasındaki dolaylı ve sıcak bir ışık size hoş ve rahatlatıcı bir atmosfer sunar. Öte yandan sabahları yatak odasında kıyafet seçerken gardolabınızın başında parlak bir aydınlatmaya ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle dengeli bir aydınlatma konsepti, duvar ve tavan lambaları aracılığıyla dolaylı temel aydınlatmalardan, doğrudan yatağın yanındaki başucu lambaları ve dolap üzerinde bulunan dolap aydınlatmalarından oluşur.

Huzurlu bir atmosfer sağlayan aydınlatmalar

Yatak odanızda uyumlu aydınlatmalar ile huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sıcak beyaz renk ışık, hoş ve sakinleştirici bir etki yapar. Birkaç farklı ışık ile yaklaşık 3000 Kelvin sıcak beyaz ışığı kombine ettiğinizde uyumlu bir ortam ışığı oluşur. Ayrıca yumuşak ve sıcak bir ışığın olduğu ortamda sakinleşebilir ve gece daha kolay uyuyabilirsiniz. Bunun için parlaklığını esnek bir şekilde ayarlayabildiğiniz, kısılabilen LED yatak odası lambaları son derece pratiktir.

Yatak odası lambası alırken nelere dikkat etmelisiniz

Tasarım

Modern tavan spot ışıkları, romantik motiflerle donatılmış başucu lambalar veya sade, zamansız İskandinav tarzı ayaklı lambalar… Yatak odası aydınlatması seçerken, yaşam tarzınızla uyumlu bir tasarım olması kesinlikle önemlidir. Ayrıca rahatlatıcı bir atmosfer için genellikle dekorasyona çok güçlü bir kontrast oluşturmayan yatak odası lambaları önerilir.

Güvenlik

Yatak odanızın için yeni bir lamba satın almak istediğinizde, bunu güvenle kullanabileceğinizden emin olmak istersiniz. Bu nedenle satın alırken GS sembolü gibi tanınmış test damgaları olanları tercih edin. GS sembolü bir ürünün güvenliğinin test edildiğini belgeleyen yasal bir damgadır. Bu sembolü taşıyan yatak odası lambalarını rahatça kullanabilirsiniz. Lambayı aşırı ısınmaya karşı koruyan uygun ampulleri kullanmanız da önemlidir.

Tchibo ile yatak odası aydınlatmaları

Tchibo’da size fonksiyonel, güvenli ve dekoratif yatak odası lambaları sunabilmek için çabalıyoruz. Bunun için ürünlerimizi kaliteli malzemelerden üretiriz ve özenle işleriz. Kaliteyi sizlere, “Tchibo Certified Merchandise” ifadesinin kısaltması olan, TCM damgası ile sunarız.