Yatak odası lambası

Ev aydınlatması sadece karanlıkta gezinmenizi sağlamaz aynı zamanda kendi evinizde ideal yaşam kalitesine büyük bir katkıda bulunur. Özellikle de yatak odasında, fonksiyonel parlaklık ile rahatlatıcı bir atmosfer arasında bir denge sağlanması önemlidir. Neyse ki, klasik tavan lambasından yıldızlı gökyüzüne kadar birçok tasarım seçeneği bulunmaktadır. Yatak odası lambaları söz konusu olduğunda neyin önemli olduğunu Tchibo'da öğreneceksiniz!
LED Duvar ve Tavan Lambası
2.519,00TL
Led Yıldızlı Piramit
939,00TL

Yatak odası lambalarını doğru yerleştirin

Yatak odasında sadece uyunmaz. Sabahları giyinmek, ilave bir çalışma alanı, rahat bir okuma köşesi - farklı oda kullanımları farklı aydınlatma tasarımları gerektirir. Bir yatak odası lambası satın alırken, öncelikle aydınlatmanızın hangi fonksiyonları yerine getirmesi gerektiğini düşünmeniz gerekir. Bunun için üç alan belirleyicidir: Temel aydınlatma, fonksiyonel veya bölgesel aydınlatma ve vurgulu aydınlatma. Hoş bir aydınlatma atmosferi için bölgelere göre bireysel özelliklere sahip farklı lamba türlerini kullanabilirsiniz.
Büyük bir ahşap yatak, ahşap zemin ve ahşap komodinli bir yatak odası – bunların üzerinde avize şeklinde asılı bir yatak odası lambası.

Her şeyden önemlisi – Yatak odasındaki doğru temel aydınlatma

Temel uyum sağladığı için her odada yeterli bir temel aydınlatma olması gerekir. Bu özellikle de yatak odasında gereklidir – örneğin, yataktan kalktıktan sonra hava hala karanlıkken. Bunun için örneğin yukarıdan sarkan basit bir tavan lambası yeterlidir. Ana ışık kaynağı olarak odaya uygun olmalıdır. Rustik bir tasarım için örneğin nostaljik veya kır evi tarzında bir yatak odası lambası doğru seçim olacaktır. Görünümün yanı sıra kullanılan ampul de önemli bir rol oynar. LED lambalar, parlak ışık yaydıkları, hemen kullanıma hazır oldukları ve az enerji tükettikleri için özellikle temel aydınlatma için uygundur.
Yatak odasında ilave aydınlatma: Bir yatak odasındaki çalışma masası üzerinde, odaya sıcak bir ışık yayan bir zemin lambası.

Fonksiyonel aydınlatma, önemli olan alanları aydınlatır

Temel aydınlatma sağlandıktan sonra, odanın hangi bölgelerinin ilave bir ışığa ihtiyacı olduğunu düşünmelisiniz. Bölgesel veya fonksiyonel aydınlatma, odada gözlerinizi zorlayan alanları aydınlatır. Yatak odanızın lambasını asmak isterseniz sarkaçlı lambalar da tam olarak aydınlatmak için uygundur – örneğin ayrı okuma köşesinde. Ya da yatağın içinde kitap okuyorsanız kısılabilir yoğunluklu pratik LED gece lambasını kullanabilirsiniz. Bu sayede yanınızdaki kişi için de parlaklık rahatlıkla ayarlanarak kısılabilmektedir. Tchibo'nun online teklifinde her amaca uygun birçok farklı yatak odası lambası modeli bulacaksınız!

Vurgulu aydınlatma ile özel bir şeyi vurgularsınız

İç mimarlar için vurgu aydınlatması, en ilginç tasarım seçeneklerini sunar. Yatak odası lambasından gelen atmosferik dekoratif bir ışık romantik hava verirken, kristal lamba özellikle zevkli bir göz alıcı lamba görevi görür. Yaratıcılığınızın sınırı yoktur çünkü çok çeşitli dekoratif ışık kaynakları bulunmaktadır. Tchibo'dan çekici dekoratif lambalar sipariş edebilirsiniz!

Çocuk odası için yatak odası lambaları

Elbette biraz hayal gücü ve renk kullanılabilir. Tchibo, özellikle çocuk odaları için geniş bir seçim olanağı sunar: Tavanda bir uçak, bir balon veya bir UFO eğlenceli fikirlerdir. Renkli gece lambaları uykuya dalmak için idealdir. Hayvan, küre veya yıldız şeklindeki ışık figürleri sakinleştirici ışık sağlamaktadır. Kısma işlevi pratiktir: Böylece okuduktan sonra ışık yoğunluğunu kolayca azaltabilirsiniz. Çocuklarınız geceleri karanlıktan rahatsız oluyorsa yatak odasında küçük bir gece lambası idealdir. Burada da yumuşak bir ışıltıyla yönlendirmeye izin veren eğlenceli motifler mevcuttur.
Çocuk odasında renkli aydınlatma: Oyuncak ayı ve mavi yıldızlı nevresimi olan bir çocuk yatağı –baş ucunda renkli bir fener zinciri asılı.

Her üründe kalite: Tchibo’nun TCM mührü

Yeni alışverişinizin aynı zamanda keyif vermesi için TCM mühürlü ürünler size en yüksek kaliteyi garanti eder. "Tchibo Certified Merchandise", kapsamlı kalite kriterlerine sahip sıkı bir üretici seçimi anlamına gelmektedir. Sadece Tchibo'nun yüksek standartlarını karşılayanlar TCM ürün yelpazesine dahil edilir. Böylece mükemmel işçiliğe, malzeme seçimine ve fonksiyonelliğe güvenebilir ve Tchibo'dan doğru yatak odası lambasını online mağazada rahatlıkla bulabilirsiniz!
İyi kalite sayesinde rahat bir uyku çekin: Genç bir kadın beyaz yatağında yan yatıyor –yanında bir gece lambası var.