Yemek Masası Sandalyeleri

Yemek odası, genellikle bir evin hem merkezi hem de vitrinidir. Burada misafirler ile birlikte akşam yemeği için buluşur, partiler yapılır veya rahatça bir arada oturulur. Zevkli bir iç mekan tasarımı tam da bu nedenle, stil göstermesinin yanı sıra aynı zamanda konfor ve rahatlık duygusunun da kanıtı olabilir. Burada, ambiyansa uyum sağlayan ve diğer mobilyalarla uyumlu yemek masası sandalyelerinin olması önemlidir. Tchibo'da, seçim yaparken nelere dikkat edileceğini öğrenebilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Doğru yemek masası sandalyesini bulmak

Doğru oturma seçeneklerini seçmek söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Öyleyse, öncelikle yeni sandalyenizin birincil derecede hangi amaca hizmet etmesi gerektiğini kendinize sormalısınız: rahat oturma mı yoksa fonksiyonel mobilya mı? Bundan hareketle değişik özellikli farklı modeller seçenek olarak sunulur. Değişen boyutlar ve malzemeler, tasarım kadar önemli bir rol oynar. Yemek masası sandalyeleri genellikle konfor, pratik kullanım ve estetik arasındaki altın dengeyi arar. Tchibo'da çeşitliliği online olarak bulabilirsiniz!
Doğru ölçülere dikkat: yemek köşesinde, kolçaksız iki adet ahşap yemek masası sandalyesi ile kare bir ahşap masa bulunur.

Yemek masası sandalyeleri için optimum ölçüler

Sandalyenin boyutu elbette gereksinimlere bağlı olarak değişir. Ancak yine de satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı standart ölçüler vardır. Oturduğunuzda bacaklarınızın kolayca yere dik açıda durabilmesi önemlidir. Bu nedenle yaklaşık 45 cm’lik bir oturma yeri yüksekliği çoğu sandalye için doğru ölçüttür. Alt kenarı sandalyenin oturma alanından yaklaşık 30 cm daha yüksek olması gereken ilgili yemek masasının boyutu da önemlidir. Satın alırken, kolçaklı bir yemek odası sandalyesinin masaya dayanması veya altına itilmesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Sandalyeler arasında 20 cm’lik alan olması yeterlidir.
Şık şekil: Dikdörtgen beyaz bir masanın yanında, pembe, mavi ve gri renklerde kolçaksız üç adet shell biçimli yemek masası sandalyesi duruyor.

Birçok model, geniş seçki

Konu sandalye tipi olunca seçim size kalmış. Her şeyden önce kolçaklı ve ek oturma rahatlığı olan veya kolçaksız ve daha fazla hareket özgürlüğü olan bir yemek masası sandalyesi isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Klasik ahşap sandalyenin yanı sıra, sandalye ayakları yerine bir çerçeve üzerinde duran ve hafif esnek bir oturma hissi veren yemek masası sandalyeleri gibi daha sıra dışı modeller de bulunmaktadır. Dikkat çeken mobilyalar olarak özellikle modern dekorasyonlara iyi uyarlar. Döşemeli sandalyeler ise daha rahat sandalye tipleridir.

Yemek masası sandalyesi için hangi malzeme?

Gerçek deriden üretilmiş yemek masası sandalyeleri, sağlamlıkları ile ön plana çıkar ve bu nedenle sık kullanıma uygundur. Zarif görünümleri ve derinin özgünlüğü de özellikle şık kabul edilir. Bununla birlikte herkes deri mobilyaları çekici bulmayabilir, bu nedenle rahatlık arayışında olanlar için döşemeli yemek masası sandalyeleri daha iyi bir seçimdir. Farklı kumaş çeşitleri ayrıca bireysel bir tasarıma izin verir ve oturduğunuzda anında rahatlık hissi verir. Öte yandan ahşap, oldukça rustik bir çekiciliğe sahiptir, ancak bu da mevcut ortama iyi uyum sağlar. Ek minderlerle burada da rahat oturma sağlanabilir.

İki, dört, altı; doğru sayıda yemek masası sandalyesi

Yemek masası sandalyelerinizin sayısı elbette yemek masanızın boyutuna bağlıdır. Göz, simetrileri sever; bu nedenle özellikle kare masalarda her zaman çift sayıda sandalye seçmelisiniz. Az yeriniz varsa 80 x 80 bir masanın yanına iki adet basit yemek masası sandalyesi yeterlidir. Dört sandalye için 120 x 80 veya 160 x 90 cm masa ölçüleri idealdir. Büyük bir odada uzun dikdörtgen veya yuvarlak bir yemek masası çok iyi durur. 200 x 100 cm ebadındaki bir masaya sekiz sandalye sığar. Tchibo'da yemek odanızın ekipmanlarını set olarak da satın alabilirsiniz; böylece tek tip uyumlu bir tarza da sahip olursunuz.
Doğru sayıda yemek masası sandalyesi: Beyaz bir mutfakta dikdörtgen bir ahşap masanın etrafında dört adet ahşap sandalye duruyor.

TCM mührü ile Tchibo kalite sözü

"Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelen TCM mühürlü ürünler, sıkı kalite standartlarımıza ve seçim süreçlerimize tabidir. Böylece yemek masası sandalyenizle birlikte dayanıklılığı ve işlevselliği ile sizi etkileyecek yüksek kaliteli bir ürün satın aldığınıza güvenebilirsiniz. TCM mührü, Tchibo için özel üretimi garanti ettiğinden, seçkimizdeki tüm ürünlerin yüksek standartlarımızı karşıladığını garanti edebiliriz. TCM'ye güvenin ve yeni favori parçanızı alın!
TCM mührü sayesinde kalite: Gülen, kahverengi saçlı bir çocuk, beyaz yemek masası sandalyeleriyle çevrili beyaz bir masanın altında oturuyor.