Tül ve Perde

Tüller ve perdelerle odanızı rahat ve konforlu bir hale getirin. Güneşli günlerde gölgeniz, kışın ise dışarıdaki soğuktan korumanız hazır. Bunun dışında, içeri daha az cadde gürültüsü gireceğinden ses yalıtımı için de işlevseldir. Tchibo ile geniş bir model yelpazesi evinizde.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Işık geçiren tüller, içerisini göstermeyen perdeler

Yeniden dekorasyon yaptığınızda çoğunlukla tüllerin seçimi, son adımlardan biri olur. Duvarlar boyandıktan ve mobilyalar yerlerine yerleştikten sonra sıra pencere dekorasyonuna gelir. Bunun en büyük avantajı, bunları böylelikle optimum biçimde odalara uyarlayabilmenizdir. Öncelikle tül veya perde konusunda karar vermelisiniz. Bir tül genellikle beyaz veya krem renklidir ve transparan veya yarı transparan kumaştan oluşur, dolayısıyla ışığı geçirgendir. Bir perde ise görüş kapatması ve sınırsız renk ve tasarım imkanları ile ön plana çıkar. Birçok kişi oturma odası ve yemek odası için tül ve perde kullanmaya karar verir.
Pencereler için dekorasyon: Köşe boyunca uzanan pencere cephesine sahip modern bir oturma odası, pencerelerde yere kadar uzanan, beyaz, ışık geçiren tüller

Storlar ve perdeler için en iyi uzunluğu nasıl bulursunuz?

Tüller aynı zamanda stor olarak da adlandırılır. Pencere pervazına kadar gelirlerse yarım stor, yere kadar uzanırlarsa uzun stor olarak adlandırılırlar. İkinci türler tekrar ikiye ayrılır. “Yaklaşan tüller” yere tam dokunur. Bu şık durur ve büyük pencereler ve yüksek mekanlarda güzel etki yaratır. “Kırık” tül boyu daha asildir. Burada perdeler biraz fazla uzundur, böylelikle yerde küçük bir yelpaze oluşur, görüşe kapalı türlerde, yani perdelerde bu oldukça şık görünür. Daha pratik sevenler ve evcil hayvan sahipleri en iyisi “uçan perdeleri” seçer. Bunlar da uzundur, ancak yerin iki santim üzerinde sonlanırlar.
İyi perde sayesinde dinlenme: yatağın kenarına oturan bir kadın, gerinerek uzun, kalın perdelerin asıldığı pencereye bakar; güneş ışığı bir yarıktan içeri süzülür.

Hangi tül hangi oda için uygundur?

Her tül her odaya uygun değildir. Oturma odasında havalı şeffaflık ve hafif perdeler kullanılabilirken, yatak odası perdelerinin, gece uykunuzu bölmeyecek şekilde ışık geçirmemesi gerekir. Her iki odada da yere kadar uzanan modeller iyi görünür. Buna karşılık mutfakta ve banyoda uzun storlar kesinlikle pratik değildir. Burada cam tülleri iyi seçimdir, çünkü mahremiyet sağlarken içeri ışık girmesine de izin verir. Çocuk odasında da uzun tüllerden uzak durmalısınız, çünkü bunlar çocuklar için oyun sırasında çabucak tökezleme tehlikesi oluşturur. Burada bir yarım stor ve eğlenceli renkleri olan bir perde mükemmel durur. Tchibo’da hazır tülleri uygun fiyata bulabilirsiniz.

Klasik asım için rustik perde

Tülleri asmak için çeşitli yöntemler vardır. Klasik yöntem rustik perdedir. Storlar veya perdeler bunlara ilmik veya halkalarla tutturulur. Bunlar önceden perdeye entegre edilmiştir, böylelikle yapmanız gereken sadece çubuğu içlerinden geçirmektir; bitti bile. Bu şekilde perde tutturmanın avantajı: Bunları birçok boy ve şekilde bulabilirsiniz. Rustik perdeyi duvara uyumlu sade bir renkte seçmek veya dikkat çekici olmasını isterseniz çubuğun, dekorasyonun bir parçası olmasına izin vermek size kalmış. Şık dairelerde süslü pirinç renkli bağlantılar ev aksesuarları olarak çok güzel durur.

Tüller için alternatif sabitleyiciler

Gönlünüz modern tüllerden yanaysa bunlar için gizli ip sistemleri çok hoş görünür. Bunun için sağlam bir çelik halat duvara veya oda tavanına monte edilir ve tül ona asılır. Özellikle küçük pencereler için ipli sistem idealdir. Geniş bir pencere cepheniz varsa perdenin sarkmaması için bir orta çubuk kullanmalısınız. Veya geniş storlar ve perdelerin, perde tekerleri ile takılabileceği bir perde kornişi kullanırsınız. Hafif rustik tüllü kayar tüller, doğrudan pencere çerçevesine takılabilir. Uygun tülleri Tchibo’da kolayca online satın alabilirsiniz.
Tülleri doğru asmak: Genç bir çift, oturma odalarına gri tül asıyor; kadın merdivende dururken, genç adam ona destek veriyor.

Güvenebileceğiniz etiket

Tülleriniz ve perdelerinizden uzun süre keyif almanızı istiyoruz. Bunu "Tchibo Certified Merchandise” anlamına gelen TCM kalite etiketimiz ile garanti ediyoruz. Malzeme ve tedarikçi seçimine ve tüm ürünlerimizin işlenişine dikkat ediyoruz. Ekolojik tarım ve sürdürülebilirliğin işareti olan, "GUT GEMACHT" etiketini ayrıca organik pamuktan yapılmış ev tekstillerimizde bulabilirsiniz.
Küçük bir çocuk, renkli perdelerin asılı olduğu bir pencereden ilgiyle bakıyor.