Sandalyeler

Sandalyeler rahat, güzel, dekorasyon stiline uygun ve dayanıklı olmalıdır. İster yemek masası, ofis masası veya çocuk odası için olsun Tchibo, farklı tasarımlarda sandalyelerden oluşan geniş bir seçkiye sahiptir. Tchibo ürün yelpazesinde ayrıca balkon ve teras sandalyeleri de bulunur. Malzeme ve tasarım konusunda hayal gücünün sınırı yok. İlham alın ve yeni sandalyelerinizi kolayca online sipariş edin!

Lütfen sayfayı tekrar yükleyin veya daha sonra tekrar deneyin.

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye Ol

Tchibo Online Mağazasının güncel ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz:

İhtiyaca göre ve dizayna göre sandalyeler

Mobilya tasarımcıları yüzyıllardır her türden sandalye tasarladı ve şekillendirdi. Tabure, koltuk sandalye, sallanan sandalye, sade, süslü, döşemeli ve bacakları olmayan sandalyeler bile var! Ancak ev kullanımı için klasik olanlar yine de sırt dayama yeri ve bazen de kolçakları olan ahşap sandalyelerdir. Modern İskandinav stili, sandalyeler için beyaz ve gri rengi favori haline getirdi. Bu özellikle açık renk ahşaplar ile birlikte rahat ve samimi bir etki sağlıyor. Bir sandalye tek başına vurgulanmak istendiğinde seçim daha çok antik bir tarz veya sıra dışı modern bir tasarımdan yana olur.
Açık renk ahşap ayaklı shell sandalyelerin sıralandığı bir yemek masasının olduğu modern dekorasyonlu bir oturma odası.

Yemek masası için sandalyeler

Yemek masanızı yeni sandalyelerle çevrelemek isterseniz bazı fikirler faydalı olur: Rahat yemek yiyebilmek için oturma alanının hangi yükseklikte olacağını düşünün. Bu masa yüksekliğine aynı zamanda vücut boyuna da bağlıdır. Masada uzun süre oturup sohbet etmeyi seviyorsanız kolçaklı rahat sandalyeler iyi bir fikirdir. Ancak bunun için çoğunlukla daha fazla yere ihtiyaç duyarsınız çünkü, bu sandalyeler tamamen masanın altına itilemez. Sandalyeleri doğrudan 4'lü set halinde alırsanız daha ucuza gelir ve yemek odasındaki mobilyalar tek tip ve şık görünür. Yemek takımları, servis seti, masa örtüleri ve uygun dekorasyonu da yine Tchibo’da bulabilirsiniz.
Üzerinde et pişen bir mangalın olduğu bir balkon. Arka planda ahşap sandalyeli rustik, üstünde sofra kurulu bir bahçe masası görülebilir.

Balkon ve teras sandalyeleri

Her defasında sandalyeleri mutfaktan taşımak istemiyorsanız balkon veya teras sandalyelerini tavsiye ederiz. Burada önemli olan hava şartlarına dayanıklılıktır. Örn. Robinie çok dayanıklı ve doğal olarak küf ve mantarlara karşı korumalıdır: Bahçe mobilyaları için mükemmel. Metallerin paslanmaz ve plastiklerin UV dayanıklı olması gerekmektedir. Tchibo’nun dış mekan mobilyaları bu gereksinimlere uyar. Bizde konforlu kolçaklı sandalyelerin yanı sıra, küçük balkonlar için ideal olan yerden tasarruflu kolçaksız sandalyeler de bulabilirsiniz. Sandalyeleri kışın içeri almak istiyorsanız katlanabilir bir model seçmelisiniz: Bu durumda bodrumda çok daha az yer kaplarlar!

Daha fazla ilham için yaratıcı sandalyeler

Çocukların neredeyse her zaman ve her yerde hareket etmesi gerekir. Rahat oturmak mümkün değil. Bu durumda bu hareket dürtüsünü uygun sandalyelerle karşılamak ve aynı zamanda motor becerileri, dengeyi ve sırt kaslarını geliştirmek mantıklıdır. Dışbükey ayaklı "sallanan sandalyeler" bunu kolaylıkla destekler. Sürekli duruş değişiklikleri ile dikkat dağılması önlenir, böylelikle sallanan sandalyeler ofis masasında ders yapmak için de uygundur. Yetişkinler için de değişik hareketli sandalye modelleri vardır, avantajları çocuklar için olanlarla aynıdır!

Doğru ofis sandalyesi ile uzun süre rahat oturun

Günde birkaç saat masasında oturan herkes, sırtı için uygun bir ofis koltuğu düşünmelidir. Çünkü uzun vadede omurganın desteklenmesi mantıklıdır. Ofis masası yüksekliğine göre ayarlanabilen ofis sandalyeleri pratiktir. Doğru oturma pozisyonu, omuzlarınızı bilgisayar karşısında sürekli olarak kamburlaştırmanızı engeller ve böylece omuz ve boyun bölgesindeki gerginliği önler. Aynı zamanda masa kenarının klavyede yazı yazarken kol altlarına baskı yapmasını ve kan dolaşımını etkilemesini engeller. Tekerlekli sandalyeler çalışmak için çok pratiktir, böylece otururken bile biraz hareketlilik sağlanır.
Kahverengi bir ofis sandalyesi, üzerinde bilgisayar, lamba ve eşya bulunan beyaz bir ofis masasının arkasında duruyor.

TCM – Tchibo’nun kalite mührü

Sandalyeler ister ahşap, metal veya plastikten olsun. Tchibo’da yüksek kaliteli malzeme ve özenli işçiliğe güvenebilirsiniz. Bu amaçla, tedarikçilerimizde de tanımlanmış kriterlere göre düzenli kalite kontrolleri yapıyor ve ürünlerimizi TCM mührü ile işaretliyoruz. TCM’nin anlamı "Tchibo Certified Merchandise" ve müşterilerimize yüksek kalite gereksinimlerinin karşılanmasını garanti eder.
Kereste fabrikasındaki ahşap tahta yığınları, birçok sandalyenin temel malzemesidir.