Fırın Aksesuarları

Yumurta ve yağ, şeker ve tuz, süt ve un: Hepimiz aralıklarla da olsa mutfakta zaman geçirmeyi seviyoruz. Mutfakla haşır neşir olanlar, pişirmeyi kolaylaştırmak isteyebilirler ve bunun için olmazsa olmaz dedikleri birkaç mutfak gerecine de ihtiyaç duyar. Tchibo’nun online mağazasında karıştırma kabından, pasta kalıbına kadar kapsamlı bir pişirme aksesuarı yelpazesi bulacaksınız. Sizi en pratik yardımcılarla tanıştırıyoruz.
-41 %
Alüminyum Döküm Kızartma Tenceresi
399,95TL
234,95TL
  • 3D Kurabiye Kalıbı
24 adet silikon, 3D kurabiye kalıbı; 6 farklı yılbaşı motifli
49,95TL
42,95TL
Hızlı Görünüm
-14 %
3D Kurabiye Kalıbı
24 adet silikon, 3D kurabiye kalıbı; 6 farklı yılbaşı motifli
49,95TL
42,95TL
Klasik Emaye Kızartma Tenceresi
349,95TL
-17 %
Bıçaklı Pasta Kesme Yardımcı Aparatı
Pasta bıçağı ile
169,95TL
139,95TL
  • Karıştırma Kabı Seti
3 farklı karıştırma kabı ve 1 çok işlevli kapak
Karıştırma Kabı Seti
3 farklı karıştırma kabı ve 1 çok işlevli kapak
299,95TL
Taşıma Kapaklı Fırın Tepsisi
149,95TL
Cam Kapaklı Tencere, Yaklaşık 5 l
349,95TL
  • Fonksiyonel Kaşık
Bir tencerenin veya kasenin kenarına asmak için entegre girintili
Fonksiyonel Kaşık
Bir tencerenin veya kasenin kenarına asmak için entegre girintili
64,95TL
  • Emaye Pişirme Kabı, Küçük
Fırına dayanıklı, üçlü emaye metalden yapılmıştır - yüksek korozyon direnci için
Emaye Pişirme Kabı, Küçük
Fırına dayanıklı, üçlü emaye metalden yapılmıştır - yüksek korozyon direnci için
149,95TL
Silikon Pişirme Kalıbı ,Noel ağacı
59,95TL
Dayanıklı Pişirme Altlığı
84,95TL
2 Adet Profesyonel Dayanıklı Pişirme Matı
119,95TL
2 Kişilik Raclette Pişirici
229,95TL
Profesyonel Pişirme Yardımcısı Seti
169,95TL
2 Adet Müsli Barı Pişirme Kalıbı
79,95TL
-42 %
Motifli Fırın Kalıbı
69,95TL
39,95TL
Emaye Tart Kalıbı
Emaye Tart Kalıbı
149,95TL
149,95TL
-14 %
Cam Graten Kabı
169,95TL
144,95TL
1

Çünkü pişirmek mutluluk verir

Bir şeyler pişirmek, severek yapacağınız bir alışkanlığa dönebilir. Özellikle çocuklarınız varsa bunu onaylayabilirsiniz. Çocukların (veya büyüklerin) gerekli malzemeleri karıştırıp, hazırladıkları hamuru yoğurmaktan ve sonunda pişirdikleri keki veya kurabiyeleri yemekten daha çok sevdikleri bir şey yoktur. Daha sonra tüm aile kahve masasında oturup ortak eserlerini keyifle yediğinde, kendileri de dahil herkes mutludur. Sevdiklerinizle veya sevdikleriniz için pişirmeyi seviyorsanız spesifik fırın aksesuarlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Pişirmeyi kolaylaştıran mutfak gereçleri hiçbir mutfakta eksik olmamalıdır, diğer gereçler ise özellikle aktif hobi şefleri için hoş yardımcılardır.
Eviniz için pişirme aksesuarları: Kek kalıbı, oklava, çeşitli tahta kaşık ve kaselerin yanı sıra pişirme malzemeleri yumurta, un, süt ve baharatların bulunduğu bir masa.

Temel Fırın aksesuarları

İster kek yapın, isterseniz pizza; fırın tepsileri mutfakların vazgeçilmezlerindendir. İyi bir kelepçeli kalıbın klasik çapı 26 cm'dir. Fırın tepsilerinizin arasına, pandispanya ve ekmek için de kullanılabilen bir baton kalıp dahil edebilirsiniz. Fırın aksesuarlarına opsiyonel olarak dilimli yuvarlak kalıbı da ekleyebilirsiniz. Mikser, mutfak robotu veya ekmek yapma makinesi gibi elektrikli mutfak aletleri sizi birçok işten kurtarır. Farklı ebatlardaki karıştırma kapları sizlere kolaylık sağlayacaktır. Ve malzemelerin doğru dozajı için de ölçü kabı veya mutfak terazisi olmazsa olmazdır.
Silikon fırın aksesuarları: Bir kadın, üzerinde pişirme aksesuarları olan bir masada duruyor, bir kaseden hamuru çıkarıyor ve silikon kalp şeklinde bir fırın tepsisine koyuyor.

Silikon pişirme kalıbı çeşitlilik sağlar

Pişirme kalıpları genelde alüminyum veya paslanmaz çeliktendir. Pişirdiklerinizin yapışmaması için bunları doldurmadan önce yağlamanız gerekir. Üstüne bir de metal formların çok hantal olmasını sayabiliriz böylece mutfak dolabında çok yer kaplarlar. Birçok pişirme meraklısı, alternatif olarak silikon fırın kalıpları kullanır. Fırına girmeden önce yağlanmaları gerekmez ve esnek malzemeleri sayesinde büyük bir şekil çeşitliliği sunarlar. Özellikle çocuklu aileler, uğur böceğinden Disney karakterlerine kadar neredeyse sonsuz sayıda motif seçeneğine sahiptir. Silikon pişirme aksesuarlarını seçerseniz, ilk kullanımdan önce bunları sıcak su ve biraz bulaşık deterjanı ile temizleyin.

Kurabiye ve muffinler için fırın aksesuarları

“Noel pastanesinde birçok lezzet vardır” ve çok sayıda kurabiye kalıbı. Çam ağacı, ren geyiği veya Noel Baba çizmesi olsun, kurabiye kalıplarıyla hamuru keserek şekillendirmek, Noel’in bir parçasıdır. Ancak kesme kalıplarının sezonu sadece bu zaman değildir. Artık o kadar çok farklı motif var ki, paskalya veya doğum günü için de uygun kurabiyeler pişirebilirsiniz. Ve aşkınız elbette sevgililer gününde, kırmızı şekerli sırla kaplı bir tepsi kalbe bayılacaktır. Yediden yetmişe herkesin sevgilisi, farklı varyasyonlardaki muffin’lerdir. Bu küçük kekler çok pratiktir, elle yenilebilir ve yolculuk için idealdir; muffin kalıplarını da Tchibo’da bulabilirsiniz.

Mutfakta düzen: Fırın aksesuarlarınızı doğru şekilde saklayın

Çok ve sıklıkla pişiriyorsanız epey mutfak eşyası birikebilir. Mutfak dolaplarınızda düzeni koruyabilmeniz için fırın aksesuarlarını düzenlemeniz yardımcı olur. Öncelikle yemek yapma ve fırında pişirme alanlarını ayırmayı deneyin. Fırın formları, oklava, hamur sıyırıcı, kesme kalıplarını bir dolaba; tencereler, tavalar ve güveçler diğerine. Fırın ekipmanlarında bir ayrım daha yapmalısınız. Daha nadir ihtiyaç duyacağınız ürünleri bir üst dolaba en arkaya veya en üste yerleştirin. Sıklıkla kullanılan tüm mutfak yardımcılarını, ulaşabileceğiniz yerde depolayın.
Fırın aksesuarlarını doğru düzenleyin: Bir kadın beyaz bir mutfakta açık bir dolabın önünde duruyor ve başını yana doğru eğmiş.

Kalite ve servis

Tchibo, dayanıklı ürünler ve mükemmel müşteri hizmetleri anlamına gelir. Bu, bir ila üç iş günü arasında kısa bir teslimat süresi, 30 güne kadar ücretsiz iade hakkı, esnek ödeme seçenekleri ve TCM onaylı kaliteyi içerir. Tchibo’da online sipariş çok kolay ve 20 Euro üzeri siparişler için kargo ücreti alınmaz. Alternatif olarak internetten sipariş ettiğiniz ürünleri en yakın şubeden şahsen teslim alabilirsiniz.
Kalite mühürlü fırın aksesuarları: Genç sarışın bir kadın ve kızı mutfakta yemek pişiriyor; ikisi de önlük giymiş ve içtenlikle gülüyor.