Pelüş hayvanlar; can dostlar

Çocuklar ve pelüş hayvanlar birbirinden ayrılamaz! Bu yumuşak dostlar sadece oyun arkadaşı değildir, aynı zamanda nerede olursa olsun, ev rahatlığı hissi verirler! Pelüş ayı ve arkadaşları, karanlığa ve kötü dolap canavarlarına karşı cesaret verici olarak ellerinden geleni yapar ve böylece yavrunuzun kalbinde kendine sıkı bir yer edinir. Tchibo’da kız ve erkek bebekler, çocuklar ve büyük çocuklar için yumuşacık yol arkadaşlarını bulabilirsiniz.
Pelüş Hayvan "Tilki"
139,95TL
Pelüş Yastık "Tavşan"
149,95TL
Yumuşak Oyuncak »Arı«
Sarılmak ve sevmek için
229,95TL
Şarkı Söyleyen Mini Pelüş Oyuncak, Ren Geyiği
109,95TL

Sevilen pelüş hayvanlar: Kaliteye dikkat edin!

Pelüş hayvanların olmazsa olmazı dayanıklılıktır! Bir kez seçildikten sonra çocuğunuza iyi günde de, kötü günde de refakat etmeleri gerekir. Tchibo'da pelüş hayvanlarımızın, sevimli dostların ve oyuncakların; yırtılmaz, kırılmaz, yaş grubuna uygun ve zararlı maddeler içermediğine dikkat ederiz. Bir pelüş hayvan alırken ayrıca önemli: Örneğin düğme göz gibi küçük parçalar, yutulma tehlikesine karşı sıkıca yerine dikilmiş olmalıdır.
Pelüş hayvanlar, çocuğunuz için bir oyuncaktan fazlasıdır.

Pelüş hayvanlar çocuğunuzu dinler

Pelüş oyuncaklar genellikle oyuncaklardan çok daha fazlasıdır, daha ziyade çocuk tarafından seçilen ilk ilişki ve hatta çoğu zaman kişiliği olan bir kişidir. Çocuğunuz rol oyunlarında, deneyimlerini pelüş hayvanına aktarır: örneğin, dişlerini fırçalar, altını değiştirir ve belki de ilk sırlarını onunla paylaşır.
Pelüş hayvanlar her yere birlikte gelemez; hangi hayvanın ne zaman nereye gelebileceği hakkında birlikte tartışın.

Pelüş hayvan olmadan okul da olmaz

Sevimli hayvanlar sadece uyurken yanlarında değil. Bazıları tüm hayvanlarını kreşe ve okuluna götürmek ister. Bunun mümkün olmaması mantıklı - en azından yetişkinler için. Ancak belki de çocuğunuzun pelüş hayvanlarının birer kişiliği vardır ve maymun gezi günlerinde iyice enerji atmak istiyordur, buna karşılık baykuş, matematik dersini severken, koyun da evde beklemeyi seviyordur? Hangi hayvanın ne zaman nereye gidebileceği hakkında birlikte tartışın.

Pelüş hayvanlar hangi sıklıkta yıkanmalıdır?

Dışarıdaki keşif gezisinde ayıcık, tavşancık ve arkadaşları tabii ki harika refakatçilerdir. Ancak bu durumda bir kutup ayısı bazen çabucak bir boz ayıya dönüşebiliyor. Bir pelüş hayvanın kendi kokusunu, çocuğa güven hissi vermesi nedeniyle önemli olduğu halde bazen bir yıkanması kaçınılmaz ve gerekli olabiliyor! Sonradan kötü sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka etikete göz atarak, pelüş arkadaşın kaç derecede yıkanabileceğinden emin olun.

Burada kendimi iyi hissediyorum!

Bazı çocuklar sadece en sevdikleri tavşana sarılmak isterken bir diğeri, yatağını Nuh'un gemisine çevirmek istercesine etrafında pelüş hayvan biriktirmeye doyamaz. Bebeğinizin rahat uyuyabilmesi için yatarken yanına çok fazla pelüş hayvan koymamalı veya uyku vaktinde bunları yataktan almalısınız. Yatağa giremeyenler, bebeğin odasındaki küçük çocuk dolaplarında, çekmeceli dolaplarda, alt açma masalarında kendine yeterince yer bulur.
İlk iki yıl yatağa çok faza pelüş hayvan koymayın.

Bu kadar pelüş dost nereye sığacak?

Sandıklar ve saklama alanı olan çocuk mobilyaları, evde pratik saklama alanı sunar. Ancak evde artık daha fazla pelüş hayvana yer kalmadıysa ve çocuğunuz kendi rızasıyla oyuncağından ayrılmak isterse çocuk yuvaları ve hayır kurumları, bağışlarınızdan memnuniyet duyacaktır.
Çocuğunuz ile birlikte fazla pelüş hayvanları bir çocuk yuvasına veya bir hayır kurumuna bağışlayın.