Nevresim Takımı
Davetkar, yumuşak nevresimler ile uyku deneyimi iki kat daha rahatlatıcıdır. Esnek perkal nevresimler, çok yönlü mikrofiber nevresimler veya kabarık pazen nevresimlerde kendinizi rahat hissedip hissetmediğinizden bağımsız olarak: Tchibo'da dinlendirici geceler için çok çeşitli rahat, yumuşak nevresimler ve uyumlu çarşaflar bulacaksınız. İpuçlarımızla doğru seçimi kolayca yapabilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Yatak odanız için uygun nevresim takımını bulun

Örtülerin uzunluğu ve genişliği söz konusu olduğunda herkesin farklı ihtiyaçları vardır. Birçok kişi standart 135 x 200 cm ebatında veya 155 x 220 cm konfor ebadındaki nevresimin yanı sıra tek kişilik yorganları tercih ederken, diğerleri büyük boy çift kişilik yorgan altında sarılmak gibisi olmadığını savunur. Uygun nevresimler 180 x 200 cm'den 200 x 200 cm'ye kadar, boyu 1,80 m'nin üzerindeki kişiler için 240 x 220 cm konfor boyutuna kadar değişir. Siz ve eşiniz özellikle büyük bir yorgan tercih ediyorsanız 260 x 220 cm boyutlarında nevresimler de mevcuttur. Herkes kendi yorganını tercih ederse 4 parçalı nevresim setleri pratiktir. Çocuk nevresimleri genelde 100 x 135 cm ebadındadır.
Nevresim takımı ölçülerini doğru seçmek: Kadın elleri bir nevresimi düzeltiyor.

Çarşaf, lastikli çarşaf ve yastık kılıfları için boyut seçimi

Çarşaflara gelince, büyük yataklar için en yaygın boyutlar 90 x 200 cm, 100 x 200 cm ve 140 x 200 cm'dir. İki kişilik çarşaf ölçüleri 160 x 200 cm’den başlar. Lastikli çarşaf alırken, yatağınıza uyan doğru yüksekliğe dikkat etmelisiniz. Yastık kılıfları için 80 x 80 cm, 40 x 80 cm standart ve daha büyük bedenler arasından seçim yapabilirsiniz. Önemli: Nevresimler her zaman iyi oturmalıdır. Çünkü nevresimler çok büyükse hava düzgün bir şekilde dolaşamaz, bu yüzden daha çabuk terlersiniz. Tchibo'dan online olarak uygun nevresimler ve gerekirse güzel bir yatak örtüsü de sipariş edin.
Her mevsim için nevresimler: Yeşil bitkilerle dolu aydınlık bir yatak odası ve yeşil filiz desenli beyaz nevresimlerle örtülü çift kişilik yatak.

Her mevsim için nevresimler

Yaz aylarında yatak odası geceleri çok sıcak ve nemli olabilir. Bununla birlikte, uygun bir örtüye sahip ince bir yorgan tavsiye edilir: nemi emer ve hatta serinletici bir etkiye sahip olabilir. Jarse, perkal veya Renforce'den yapılmış dört mevsim nevresimler çok uygundur. Saten, keten veya ipekten yapılmış takımlar da tavsiye edilir. Havalar soğumaya başlarsa flanel veya pazen nevresimler pürüzlü yüzeyleri sayesinde ısıtır, bu kumaşlar yüksek bir sarılma faktörü sunar. Geniş nevresim kılavuzumuzdan farklı malzemeler ve bakımları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yeni nevresim satın alırken önemli kriterler

Çarşaf, yastık ve yorgan her gece uzun saatler boyunca doğrudan teninize temas eder. Bu nedenle organik pamuk gibi cildi koruyan malzemeler çok önemlidir. GOTS mührüne veya yüksek oranda doğal organik malzemeyi garanti eden diğer bilgilere dikkat edin. "Global Organic Textile Standard"a göre üretilen tekstiller en az yüzde 95 oranında kontrol edilmiş organik pamuk içerir. Tchibo olarak, düzenli iç ve dış kontrollerle sağladığımız nevresim ve çarşaflarımızın kalitesine büyük önem veriyoruz. Bu aynı zamanda "Tchibo Certified Merchandise" kısaltması olan TCM mührümüzde de gösterilir.

Çekici tasarım

Basit, düz renkli nevresimlerden ekose, nokta veya çizgili desenlere, romantik süslemeli veya çiçekli örtülere kadar: Nevresim seçimiyle yatak odanızın havasını ve tarzını destekleyebilirsiniz. Rahat bir huzur alanı yaratmak istiyorsanız hafif, yumuşak veya pastel renklerde ve sade desenlere sahip nevresimler doğru seçimdir. Öte yandan kırmızı veya göz alıcı baskılar gibi parlak renkler heyecan verici bir ambiyans yaratır. Ters çevrilebilir yatak çarşafları özellikle akıllıcadır ve iki farklı şekilde tasarlanmış yanları ile etkileyicidir. Böylece kılıfları istediğiniz gibi çevirip kullanabilirsiniz.
Doğru nevresim tasarımı: Yatak odasında, kırmızı süslemeler ve çizgilerle süslenmiş, yatak takımları ile donatılmış çift kişilik bir yatak.

Basit bakım zamandan tasarruf sağlar

En geç dört hafta sonra nevresimleri değiştirme vakti gelir. Bu durumda nevresimlerinizin yıkama ve takma işlemlerini mümkün olduğunca kolaylaştırması iyi olur. 60 derecede makinede yıkanabilen pamuklu nevresimlerin bakımı çok kolaydır. "bügelfrei" (ütü gerektirmez) işaretli nevresim veya çarşafları çamaşır makinesinden kırışmadan doğrudan çıkarabilirsiniz. Gofre nevresim, özel görünümü sayesinde ütü yapmanıza ihtiyaç duymaz. Ancak küçük detaylar da önemlidir: örneğin fermuarlı bir nevresim, düğmeli bir nevresimden çok daha hızlı kapatılabilir. Huzursuz bir gecede fermuar, yorganın kılıftan kaymaması avantajına da sahiptir.
Nevresimleriniz için doğru bakım: Genç bir kadın yeni yıkanmış, beyaz bir çarşafı sallıyor.