Masa: Çok Yönlü ve Fonksiyonel Mobilya

Yaşam tarzı ne kadar minimalist olursa olsun, masalar her döşeniş tarzının temel bir parçasıdır. Yemek yemek ve çalışmak için, depolama alanı olarak veya dekorasyon için: Çok yönlü mobilya parçaları, kendi dört duvarınızın özü ve kalbidir. Bireysel gereksinimler için doğru masayı bulmak bazen çok daha zor olabilir. Yan sehpadan yemek masasına kadar zengin mobilya çeşitliliği arasında nasıl doğru bir şekilde ilerleyebileceğinize dair Tchibo'nun birkaç önerisi var.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Hangi masayı tercih etmeliyim?

Çok çeşitli boyut ve şekillerde her amaca ve odaya uygun masalar bulunmaktadır. Bu nedenle, aramanıza başlamadan önce yeni masanızı tam olarak nerede konumlandıracağınız ve ne için kullanılacağı konusunda net olmalısınız. Mutfak veya yemek odası için kullanılacak bir masanın, yaşam alanındaki tamamlayıcı salon sehpasından çok farklı gereksinimleri karşılanması gerekir. Çalışma masaları, yan sehpalara kıyasla farklı boyutlara sahiptir ve bir komodin mutfakta iyi görünmez. Ne tür bir masa olması gerektiğini bildikten sonra artık seçime geçilebilir.
Yemek masasında geniş alan: Beyaz plastik istiridye kabuklu ve ahşap ayaklı altı adet sandalyeli dikdörtgen ahşap bir yemek masası bir yemek odasında duruyor.

Yemek masasında herkes için alan

Yemek masaları türünün en büyük temsilcileridir. Çok normal çünkü burada insanlar yemek yiyor, çalışıyor ve birlikte oturuyor. Doğru yemek masası öncelikle herkese yetecek kadar alan sunmalıdır. Genellikle kişi başına 40 x 60 cm'lik bir masa yüzeyi yeterli olarak kabul edilir. Yeni dört kişilik bir masanın toplam boyutu en az 120 x 80 cm olmalıdır. Masanın yuvarlak olması halinde ise en az 80 cm’lik bir çapa sahip olması önerilir. Bu ölçü aynı zamanda masanın kenarı ile duvar arasında rahatça oturabilmeniz veya masanın etrafında dolaşabilmeniz için olması gereken mesafedir. Masa ayaklarının yüksekliği 70 ila 80 cm arasındaysa bulduğunuz yemek masası mükemmeldir!
Bir salonda beyaz bir masa yüzeyi ve açık renkli ahşaptan üretilmiş ayakları olan yuvarlak bir masanın önünde gri bir köşe koltuğu var.

Küçük yardımcılar: Salon sehpası ve sehpalar

Salonunu ve koltuğunu, eşyaların konacağı bir mobilya parçası ile genişletmek isteyenler kanepe masalarını ve sehpaları tercih eder. Bu küçük mobilya parçaları, genellikle bir içecek veya kitabın hızlı bir şekilde elinizin altında olması için çevresindeki koltukların hizasında olan alçak bir masa plakasına sahiptir. Bir salon sehpasında masa yüzeyine her koltuktan kolayca ulaşılabildiğine dikkat edilmelidir. Oturma köşelerinde uzun, dikdörtgen veya yuvarlak masalar kullanılabilir. Buna karşın yan sehpa, iç mekanı şık bir şekilde genişletmenin harika bir yoludur. Telefon, gazete ve benzeri için pratik raf olarak kullanılabilir veya masa dekorasyonları ile süslenebilir.

Masada hangi tür malzemeyi tercih etmeliyim?

Üretildikleri malzemeler de masa türleri kadar çeşitlidir. Gerçek ahşaptan üretilmiş masif masalar klasikler arasındadır. Bunlar yemek odası için idealdir çünkü yemek masası oradaki odak noktasıdır ve odanın kalbidir. Bir masa örtüsü sadece ahşap yüzeyi korumakla kalmaz aynı zamanda tarz olarak da yemek odası veya mutfağa uyum sağlar. Alternatif olarak, masayı donatırken servis altlıkları ahşabı korur. Sehpalar da ahşaptan yapılabilir ayrıca cam masalar da popülerdir. Şeffaf malzeme odayı fazla doldurmaz ve salonun davetkar ve modern görünmesini sağlar. Abartılı yan sehpalar için taş veya beton görünüm uygundur.

Çalışma masasında rahat çalışma

İdeal bir çalışma masası, rahat çalışabilmek için sağlıklı bir oturma pozisyonunu mümkün kılmalıdır. Burada da 70 ila 80 cm arasındaki standart yükseklik ile hesap yapabilirsiniz ancak yüksekliği ayarlanabilir masalar daha iyidir. Böylece masa plakasını boyunuza ve oturma şeklinize göre mükemmel şekilde uyarlayabilirsiniz. Ölçüleri ayarlanabilen çalışma masaları, büyümeye devam eden çocuklar için de uygundur. Tchibo online mağazasında her isteği yerine getiren masalar bulacaksınız!
Doğru çalışma yeri: Üzerinde bir laptop bulunan gri bir çalışma masası, beyaz bir duvarda iki dekoratif resim ve bir saat asılı - onların önünde beyaz bir sandalye.

TCM mührü ile Tchibo kalitesi

Yeni masa nihayetinde nerede duracaksa dursun, vadettiklerini mümkün olduğu kadar uzun süre yerine getirmelidir. TCM mühürlü ürünler tam olarak bunu garanti eder. TCM, "Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelir ve seçkin tedarikçilerle özel bir üretimi ve işbirliğini vadeder. Her ürünün Tchibo'nun gereksinimlerine uygun olması için katı kalite standartları uygulanmalı ve kontrol edilmelidir.
Masanız için sağlam malzeme: Üzerinde bir laptop ve bir kahve fincanı olan, açık renkli ahşaptan bir masa plakası ve ayrıca kalemli bir not defteri.