Halı

Halılar yuvanızda rahatlık ve sıcaklık sağlar. Bir odayı görsel olarak geliştirir, ısı yalıtımı sağlarlar ve ayak altında iyi hissettirirler. Bir halının boyutu, odada sahip olduğunuz alana; türü ise konulacağı yere ve deseni de tabii ki zevkinize göre bağlıdır. Tchibo'da, küçükten büyüğe, farklı malzemelerden yapılmış, desenli veya tek renkli çeşitli halılar bulabilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Uygun halı boyutunu bulmak

Küçük odalarda çok büyük bir halı çabucak boğucu bir etki yaratabilir. Ve tersi olarak da küçük bir halı büyük bir odada çabucak kaybolur. Bu nedenle şu kuralı benimseyebilirsiniz: Bir halı, en kısa oda duvarından 60 santim daha kısa olmalıdır. Yemek masasının altında bir halınız varsa sandalyelerin geri çekildikten sonra da halının kenarına takılmamasına dikkat edin, bu nedenle uygun büyüklükte bir model seçin. Köşe kanepeler için halı, mobilya parçaları arasında bağlantı görevi görür. Yatak odası veya çocuk odasında çoğunlukla küçük bir halı veya yatağın önündeki bir yolluk yeterli olur.
Baklava desenli şık, açık renk bir halı, modern bir oturma odasında serili.

Doğal veya sentetik elyaf, keyfinize kalmış

Halıda öncelik, uygun malzemededir. Genel olarak, kendine göre avantajları ve dezavantajları olan doğal elyaf ve sentetik elyaf arasında seçim yapabilirsiniz. Sentetik elyaf genellikle daha dayanıklıdır ve evin fonksiyonel alanları için daha uygundur. Doğal lifi tercih ediyor ve yine de sağlamlık istiyorsanız sisal veya Hindistan cevizi iyi bir seçimdir. Çoğu kişi kanepe veya yatak önünde daha yumuşak olmasını ister. Kadife veya uzun elyaflı uzun tüylü bir halı modeli burada iyi bir seçimdir. Halıların kaymaması için alt kısımları lastik veya köpüklüdür. Doğal elyaf halılarda en iyisi altına kaydırmaz matlar yerleştirmenizdir.
Aydınlık, beyaz mobilyalarla dekore edilmiş bir odada siyah beyaz bir halı.

Düz renkler, modern tasarım veya klasik orient desen

Halı alımında renk ve desenler de önemli rol oynar. Koyu renk bir zeminde açık renk bir halı çok güzel etki yapar ve tabii ki tersi de öyle. Mobilyanız saf bir şekilde açık renkli ahşap veya beyaz ise halıda biraz renk olabilir, aksi takdirde oda steril görünür. İdeal durumda perdeler, yastıklar ve diğer dekorasyonunuzu halınız ile uyumlu tutarsınız. Modern halılar kentsel hava ve endüstriyel tasarımla uyumluyken, oryantal tarzdaki klasikler antika mobilyalarla özellikle güzel görünür. Tchibo’da birçok renk ve desende halı bulabilirsiniz.

Pürüzsüz ve sağlamdan, yumuşak ve pofuduğa

Hangi tür halıyı hangi odaya sereceğiniz elbette kişisel zevkinize bağlıdır. Genel olarak sık kullanılan zeminlere sahip yaşam alanlarında, örnek olarak çocuk odası veya koridorda sağlam düğümlü dokumalı halılar tercih edilmelidir. Yemek masasının altındaki halının da mümkün olduğunca kısa havlı, düz ve kolay temizlenebilir olması gereklidir. Oturma veya yatak odasında ise biraz daha yumuşak olabilir. Yüksek havlı halılar sadece yumuşak değildir, aynı zamanda beş santimetreye kadar olan tüyleriyle göz alıcıdır.

Halınızı nasıl temizlersiniz?

Halı her gün kullanılır. Toz, kir parçacıkları ve tüyler ona yapışıp kalır. Düzenli olarak temizlemek çok önemlidir. Kısa havlı halılarda bunun için bir elektrikli süpürge yeterlidir. Ancak uzun havlı halıları tamamen geleneksel yöntem olan halı tokacıyla temizlemek en iyisidir. Halıyı bunun için bir çamaşır ipi veya tırabzan üzerine asın ve bölge bölge çırpın. Eğer halınız lekelenecek olursa genelde ılık su ve biraz deterjanla ovalayın. Halınızı alırken mutlaka Tchibo’nun bakım önerilerini dikkate alın.
Bir kadın beyaz yüksek havlı bir halı üzerinde diz çökmüş, bez ve deterjanla temizlik yapıyor.

Kalite güvencesi mühür ve etiketler

Halınızı online sipariş ederseniz pratik mühürlerimiz satın almanıza yardımcı olur. TCM mührümüz "Tchibo Certified Merchandise" tüm ürünlerimizde ortak olarak bulunur. Doğal lifli halınızda sürdürülebilirliği önemsiyorsanız yüzde 95 ile 100 arası ekolojik üretilmiş malzeme anlamına gelen, "OCS 100” etiketine dikkat edin. Yapay lifli bir halı tercih ederseniz "schadstoffgeprüft” (zararlı maddelere karşı kontrol edildi) bilgisi size, ürünün koruyucu bir yöntemle üretildiğini işaret eder.
Bir bebek beyaz bir halının üzerinde oturmuş, kızıl-kahverengi bir kediyi okşuyor.