7'si 1 Arada Kompakt Outdoor Alet
179,00TL
Küçük Çocuk Şemsiye
379,00TL
Topaç Seti »Noel Baba«
379,00TL
-25 %
Pelüş Tavşan Yastık
439,00TL
329,00TL
El İşi Seti »Arkadaşlık Bilekliği«
329,00TL
Tahta Oyuncak Çiçeklik
409,00TL
-26 %
3 Adet Çıngıraklı Yumurta
269,00TL
199,00TL
5 Adet Balmumu Boya Kalemi
149,00TL
6 Adet Banyo ve Kumsal Oyun Bardağı
189,00TL
Ekstra Büyük Kart Oyunu
219,00TL
  • Ahşap Yap-Boz
Minikler için yapboz eğlencesi
Ahşap Yap-Boz
Minikler için yapboz eğlencesi
409,00TL
İskambil Kart Seti "Skat"
239,00TL
Pijama Cepli Pelüş Yastık »Koyun«
499,00TL
Parmak Twist, 2'li Set
199,00TL

Bebek ve çocuk odalarının döşenmesi: Mobilya, dekorasyon ve yardımcı ürünleri bulma

Ailenizin yeni üyesinin kendini hemen evinde hissetmesini ve tamamen yeni üyeye konsantre olabilmenizi sağlamak için, bebek odası en geç bebek doğduğunda tamamen döşenmiş olmalıdır. Ancak bu durum özellikle genç ebeveynler için bazı zorlukları beraberinde getirmektedir: Bebeğin ilk odasında ne olmalı? İlk çocuk odasında ne olmalı? Ve nasıl döşenmelidir? Tchibo'da kanıtlanmış TCM kalitesiyle, bebek odası için tablolardan alt değiştirme ünitelerine kadar tüm temel ürünleri keşfedin.

Hayal kurmak, gülmek ve oynamak için çocuk odası fikirleri

Hayat hiçbir zaman çocukluktaki kadar dertsiz tasasız olamaz. Çocuk odasında oynayarak, eğlenerek ya da uyuyarak kaygısız saatler geçirdik. Her çocuk kendi küçük krallığında hayal gücünü ve yaratıcılığını özgürce ortaya koyma fırsatına sahip olmalıdır. Mobilya ve oyuncaklar çocuğa özel olarak ayarlanmalıdır. En küçük çocukların bile farklı zevkleri ve tercihleri vardır. Örneğin küçük kızınız prenses olabileceği bir çocuk odası mı hayal ediyor? O zaman bütün bir masal şatosunu döşemek zorunda değilsiniz. Sadece yatağın üzerine koyulacak bir gölgelik ve pembe veya altın rengi birkaç dekoratif unsur, masalsı bir atmosfer yaratacaktır.

Çocuğunuz için rüya gibi bir oda yaratın

Çocuğun en sevdiği oyuncaklardan yola çıkan harika çocuk odası fikirleri de var: Örneğin, birçok erkek çocuk oyuncak arabalara bayılır ve yarış arabalarından traktörlere kadar her şeyi biriktirir. Havalı bir yarışçı şeklindeki bir çocuk yatağı bu durumda mükemmeldir, ancak araba desenli nevresimler veya üzerinde oynanabilecek büyük bir araba halısı da kesinlikle coşkuyla karşılanacaktır. Fikirleriniz bir yana, bir çocuk odası dizayn ederken tüm eşyaların mümkün olan en yüksek güvenlik ve kaliteyi sunduğundan emin olunmalıdır. Çocukların çocuk odasında koşuştururken kendilerini yaralamalarını önlemek için, köşeleri ve kenarları kavislendirilmiş çekmeceli dolap gibi sabit mobilyalar tavsiye edilir.

Bebek veya çocuk odası için doğru stili bulma

Mobilya mağazaları, dergiler ve diğer medya organları size her an dört duvarınız için en son tasarım trendlerini sunmak istese de, çocuk odası tasarlarken kendi zevkinize kulak vermeli ya da daha da iyisi: Çocuğunuza sormalısınız, eğer konuşabiliyorsa. Bu, odanın nasıl döşenmesi gerektiğine onun tek başına karar vermesi gerektiği anlamına gelmez. Ancak renk tercihleri veya çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, çocuğunuzu dahil etmeniz ve ona isteklerini ifade etme fırsatı vermeniz sadece yararınıza olacaktır. Bu şekilde, bir yandan ciddiye alındığını hisseder ve diğer yandan sonuçtan memnun kalacağından emin olabilirsiniz.

Çocuk odasında renk seçimi için ipuçları ve püf noktaları

Temel kural olarak, azı karar çoğu zarar! Mavi renk, çocuğunuzun en sevdiği renk olsa bile tavana kadar dört duvarın tamamını laciverte boyamamalısınız. Tavsiyemiz: Pastel renkler daha az dikkat çeker ve daha iyi kombinlenebilir. Uyumlu tonlardaki nevresim veya perde gibi ev tekstil ürünleriyle daha fazla renk katkısı sağlayabilirsiniz. Ayrıca duvar rengini sadece bel hizasına kadar boyamanızı ve örneğin bir bordürle tamamlamanızı öneririz. Tüm duvarı boyamayı tercih ederseniz, odayı görsel olarak genişletmek için tavana kadar en az 20 santimetre boşluk bırakın.

Hem küçük hem de büyükler için makul oda düzeni

Söz konusu bir bebek veya çocuk odası döşemek olduğunda, neredeyse sonsuz olasılık vardır. Depolama alanı konusunda cimri davranmayın, çünkü çocuğunuzun sadece kıyafetleri değil, aynı zamanda pratik bir biçimde muhafaza edilmesi ve kolayca ulaşılması gereken çok sayıda oyuncağı da olacaktır. Büyük bir çocuk gardırobu, çekmeceli dolap veya raf mutlaka bulunmalıdır. Bir bebek odasında alt değiştirme ünitesi de yer almalıdır; okul çağından itibaren ise bir çalışma masası şarttır. Ve son olarak, çocuğunuzun elbette sabit bir yatağa ihtiyacı olacaktır. Karartılabilecek pencereler yoksa uykuyu rahatsız etmemek için doğrudan bir pencere veya kapının yanına yerleştirilmemesi tavsiye edilir.