Askılı Bakım Çantası
549,00TL
Sert Bavul Seti, Büyük
Sert Bavul Seti, Küçük
Sert Bavul Seti, Orta
5.249,00TL
3.459,00TL
4.199,00TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştirMaalesef tüm stoklar tükenmiştir
2 Adet Şampuan Şişesi
209,00TL
İzolasyonlu Çok Fonksiyonel Çanta, Mavi
İzolasyonlu Çok Fonksiyonel Çanta, Turuncu
409,00TL
409,00TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
Kişisel Bakım Çantası
499,00TL
2 Adet Su Geçirmez Torba
299,00TL
Su Geçirmez Omuz Çantası
429,00TL
Yalıtımlı Akıllı Telefon Çantası, Koyu Mavi
Yalıtımlı Akıllı Telefon Çantası, Koyu Yeşil
409,00TL
409,00TL
2'si 1 Arada Boyun Yastığı
439,00TL
  • 2 Adet Çanta Düzenleyici
Farklı boyutlarda ve şık renklerde 2 fermuarlı cep
2 Adet Çanta Düzenleyici
Farklı boyutlarda ve şık renklerde 2 fermuarlı cep
249,00TL
Emniyetli Omuz Çantası
409,00TL
Yalıtımlı Akıllı Telefon Çantası, Koyu Mavi
Yalıtımlı Akıllı Telefon Çantası, Koyu Yeşil
409,00TL
409,00TL
Emniyetli Bel ve Omuz Çantası
349,00TL
İzolasyonlu Çok Fonksiyonlu Çanta
309,00TL
Su Geçirmez Akıllı Telefon Kılıfı
309,00TL
Outdoor Sırt Çantası, Heritage
Outdoor Sırt Çantası, Mini
439,00TL
249,00TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
2 Adet Plaj Bardak Tutucu
189,00TL
Sert Bavul Seti, Büyük ve Küçük
8.079,00TL
Kişisel Bakım Çantası
499,00TL
1

Bavullar, Seyahat Çantaları ve Size Yolculuğunuzda Eşlik Eden Diğer Seyahat Aksesuarları

İdeal bavul denince akla pratik, hafif ve sağlam çantalar gelmelidir. Bu kategori altında sağlam, sert ve tekerlekli el çantaları ile kaliteli kumaştan yapılmış seyahat çantalarını bulabilirsiniz. Kozmetik ürünleriniz için küçük çantalar ya da bavul kilitleri gibi, seyahat sırasında yanınızda bulundurmanız gereken diğer aksesuarları da burada bulabilirsiniz. Peki, ihtiyacınız olan ideal modeli nasıl bulacaksınız? Büyüklük, materyal ve ağırlık, bavul alırken dikkat edilmesi gereken en önemli üç kriter. Örneğin sert plastikten yapılmış bavullar, havayolu ile yapılan seyahatler için uygunken kara yolu seyahatleri için kumaştan yapılmış bavullar daha kullanışlı olacaktır.

Doğru Seyahat Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru El Çantası

Kabinde yanınıza alacağınız bavulunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler ağırlık ve büyüklüktür. Çantaların olması gereken maksimum büyüklük ve ağırlıkları her hava yolu şirketine göre değişebilir ve her havayolu şirketi bagajların kontrolüne büyük önem gösterir. Çoğu havayolu şirketi bagaj boyutu olarak 34x53x23 ölçüleri esas alır. Ama yine de işinizi sağlama almak için kullandığınız havayolu şirketinin kurallarından emin olmakta fayda var. Uçağa bindiğiniz ülkenin, varış yapacağınız ülkenin, economy, business ve first class gibi bilet tiplerinin de bagaj büyüklüğünü etkileyebileceğini unutmayın.

Bavullarınızın İçi Olduğu Gibi Kalsın

Bavullar, hava yolu şirketi tarafından yüklenirken ve indirilirken çoğu kez sıkıştırılır, üst üste konulur ve bir yerlerden bir yerlere atılır. Ama merak etmeyin, bavullardaki iç bölmeler, cepler ve kemerler, eşyalarınızın yerli yerinde durmalarını sağlayacaktır. Küçük ve ağır eşyaları yerinde tutmak içinse kilitlenebilir bölmeler çok kullanışlıdır. İç kemerler ise kıyafetlerin katladığınız şekilleriyle durmalarını sağlar. Bazı bavul çeşitlerinde ise çeşitli eşyalar için özelleştirilmiş bölmeler bulunur, fazladan bir dizüstü bilgisayar cebi ya da ütülenmiş kıyafetler için özelleştirilmiş bölmeler gibi.

İç Hacim Ne Kadar Olmalı?

Eğer bir ya da iki günlük bir kaçamak yapmayı düşünüyorsanız 20 ya da 40 litre hacimli bavullar sizin için yeterli olacaktır. Hava yolu seyahatlerinde bu, genellikle bir kabin bagajının hacmine tekabül eder. Bir haftalık tatiller içinse 50 ila 70 litrelik bavullar daha uygundur. Daha uzun süreli seyahatler için 70, 90 ya da 120 litrelik bavullar da mevcut. Çoğu havayolu şirketinin, yolcuya 20 kilo bagaj hakkı tanıdığını unutmayın, daha fazlası için ek ödemelere tabi tutulursunuz. Yolculuğunuza başlamadan önce ekonomik davranmak her zaman için iyi bir fikir olabilir.

Kumaş Mı Yoksa Sert Materyaller Mi?

Bu iki maddenin de kendine özgü avantajları vardır: Kaliteli, sert materyallerden yapılmış bavullar hava yolu ile yapılan seyahatler için çok kullanışlıdır çünkü sert materyal, bavul her ne kadar oradan oraya taşınıp sıkıştırılsa da ezilmez. Kumaştan yapılmış bavullar sayesinde araba ya da otobüs ile seyahatlerinizde yerden tasarruf edebilirsiniz. Kumaş daha esnek bir materyal olduğu için, bavulunuza koyacağınız büyük cisimleri de bu bavullar sayesinde yanınıza alabilirsiniz. Buna ek olarak naylondan ya da polyesterden yapılan bavullar oldukça hafiftirler. Hem sert materyalin, hem de kumaşın avantajlarından aynı anda faydalanmak istiyorsanız karma bavulları tercih edebilirsiniz.

Bavullarda ve Seyahat Aksesuarlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygun Materyaller

Sert materyallerden yapılmış bavullar oldukça sağlamdır ve çarpmalara ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Bu türden materyallerin bir diğer avantajı ise bavul kirlendiğinde rahatça silebilerek kirden kurtulabilirsiniz. Plastikten daha sağlam bir materyal varsa o da alüminyumdur. Alüminyumdan yapılmış olan bavullar neredeyse hiç kırılmaz fakat zamanla bazı yerlerinde göçme yapabilir. Polyesterden yapılmış ürün tercihinizde hem hafiflik anlamında hem de ıslanamama anlamında avantaj elde etmişsiniz demektir. Polyester ürünleri temizlerken su ve hafif içerikli temizleyiciler yeterli olacaktır. Fakat söz konusu deri bavullarsa tamamen farklı bir bakım süreci gerekir. Deri, sağlam ve dayanıklıdır ama bakımı daha fazla dikkat gerektirir. Deri bavullarda ilk kullanımdan önce, su lekelerinin oluşmasının önüne geçmek için koruyucu sprey sıkmalısınız.

Yüksek Kaliteli Tekerlekler

Büyük bavullar genellikle boyları nedeniyle tekerleklerle donatılmışlardır. Tekerlekli bavullarda ise ileri geri gidebilen iki tekerlekliler ile, dört tekerlekli, her yöne manevra yapabilen çeşitler mevcuttur. Bazı bavulların tekerleklerinin kilitlenme özelliği vardır ve bu, eğimli bir yolda işinize çok yarayabilir. Yüksek kaliteli kauçuktan yapılmış tekerlerler, yolda giderken tümseklerin üzerinden kolaylıkla zıplayabildikleri ve oldukça sağlam oldukları için çok kullanışlıdır. Geniş tekerlekler genel olarak dar tekerleklerden daha iyidir. Bavul seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir şeyse bavulun kulpudur. Yeterince uzun olan ya da ihtiyacınız olduğu müddette uzayabilen kolu olan bavullar her zaman daha kullanışlıdır. Sapın elinizle tuttuğunuz kısmının rahat olması ise bir diğer önemli konu.

Bavullarda ve Seyahat Aksesuarlarında Bize Güvenebilirsiniz.

Bavulların ve rahat bir seyahat için gerekli olan demirbaş eşyaların yanında, ihtiyacınız olan küçük aksesuarlardan da en iyi verimi alabilmeniz bizim için çok önemli. Bunu size sağlayabilmek içinse ürünlerimizi en yüksek kalite standartlarına bağlı kalarak yapıyoruz. Bavul üretiminde sağlığınız için çevreye ve size zarar vermeyen ürünler kullandığımıza yüzde yüz güvenebilirsiniz.

Ürünlerimizin en yüksek kalitede ürünler olduğunu “Tchibo Sertifikalı Ürün” anlamına gelen “Tchibo Certified Merchandise” damgasından anlayabilirsiniz. Bu damga materyal, işçilik ve güvenlik konusunda ürünün yüksek kalitede olduğunu belgelemek için ürünlere eklenir.