Matara Taşıma Çantası, Lacivert
169,95TL
  • Parlak Makyaj Çantası
Parlak Makyaj Çantası
39,95TL
29,95TL
Hızlı Görünüm
-25 %
Parlak Makyaj Çantası
Parlak Makyaj Çantası
39,95TL
29,95TL
-30 %
Plaj Havlusu Kazığı
49,95TL
34,95TL
  • Su Geçirmez Kamp Torbası
Farklı eşyaları su geçirmeyecek şekilde saklar
Su Geçirmez Kamp Torbası
Farklı eşyaları su geçirmeyecek şekilde saklar
69,95TL
Askılı Bakım Çantası
229,95TL
Outdoor Sırt Çantası
359,95TL
Su Geçirmez Bel Çantası
129,95TL
2'si 1 Arada: Üst Değiştirme Altlığı ve Islak Çamaşır Çantası
179,95TL
Katlanabilen Sırt Çantası
159,95TL
  • Omuz Çantası
Çıkarılabilir, ayarlanabilir omuz askısı
Omuz Çantası
Çıkarılabilir, ayarlanabilir omuz askısı
139,95TL
2 Adet Su Geçirmez Torba
159,95TL
-20 %
Spor Çantası
99,95TL
79,95TL
Katlanabilen Sırt Çantası
159,95TL
Mini Seyahat Düzenleme Çantası
149,95TL
Laptop Bölmeli El Bagajı
1.199,95TL
Hafif Kumaş Bavul, Küçük Boy
1.199,95TL
2'si 1 Arada Bakım Çantası
84,95TL
Sert Kabuklu Bavul, Büyük Boy
1.799,95TL
3 Adet Su Geçirmez Torba
119,95TL
  • Su Geçirmez Kamp Çantası
Kaynaklı dikişler sayesinde su geçirmez
159,95TL
134,95TL
Hızlı Görünüm
-15 %
Su Geçirmez Kamp Çantası
Kaynaklı dikişler sayesinde su geçirmez
159,95TL
134,95TL
  • Düzenleme Çantası Seti
Dayanıklı ve silinebilir üst malzeme
Düzenleme Çantası Seti
Dayanıklı ve silinebilir üst malzeme
149,95TL
Küçük Saklama Çantaları, 3'lü Set
109,95TL
3'ü 1 Arada Bavul Kemeri
159,95TL
-17 %
Bakım Çantası
169,95TL
139,95TL
Güvenlikli Sırt Çantası
189,95TL
1

Bavullar, Seyahat Çantaları ve Size Yolculuğunuzda Eşlik Eden Diğer Seyahat Aksesuarları

İdeal bavul denince akla pratik, hafif ve sağlam çantalar gelmelidir. Bu kategori altında sağlam, sert ve tekerlekli el çantaları ile kaliteli kumaştan yapılmış seyahat çantalarını bulabilirsiniz. Kozmetik ürünleriniz için küçük çantalar ya da bavul kilitleri gibi, seyahat sırasında yanınızda bulundurmanız gereken diğer aksesuarları da burada bulabilirsiniz. Peki, ihtiyacınız olan ideal modeli nasıl bulacaksınız? Büyüklük, materyal ve ağırlık, bavul alırken dikkat edilmesi gereken en önemli üç kriter. Örneğin sert plastikten yapılmış bavullar, havayolu ile yapılan seyahatler için uygunken kara yolu seyahatleri için kumaştan yapılmış bavullar daha kullanışlı olacaktır.

Doğru Seyahat Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru El Çantası

Kabinde yanınıza alacağınız bavulunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler ağırlık ve büyüklüktür. Çantaların olması gereken maksimum büyüklük ve ağırlıkları her hava yolu şirketine göre değişebilir ve her havayolu şirketi bagajların kontrolüne büyük önem gösterir. Çoğu havayolu şirketi bagaj boyutu olarak 34x53x23 ölçüleri esas alır. Ama yine de işinizi sağlama almak için kullandığınız havayolu şirketinin kurallarından emin olmakta fayda var. Uçağa bindiğiniz ülkenin, varış yapacağınız ülkenin, economy, business ve first class gibi bilet tiplerinin de bagaj büyüklüğünü etkileyebileceğini unutmayın.

Bavullarınızın İçi Olduğu Gibi Kalsın

Bavullar, hava yolu şirketi tarafından yüklenirken ve indirilirken çoğu kez sıkıştırılır, üst üste konulur ve bir yerlerden bir yerler atılır. Ama merak etmeyin, bavullardaki iç bölmeler, cepler ve kemerler, eşyalarınızın yerli yerinde durmalarını sağlayacaktır. Küçük ve ağır eşyaları yerinde tutmak içinse kilitlenebilir bölmeler çok kullanışlıdır. İç kemerler ise kıyafetlerin katladığınız şekilleriyle durmalarını sağlar. Bazı bavul çeşitlerinde ise çeşitli eşyalar için özelleştirilmiş bölmeler bulunur, fazladan bir dizüstü bilgisayar cebi ya da ütülenmiş kıyafetler için özelleştirilmiş bölmeler gibi.

İç Hacim Ne Kadar Olmalı?

Eğer bir ya da iki günlük bir kaçamak yapmayı düşünüyorsanız 20 ya da 40 litre hacimli bavullar sizin için yeterli olacaktır. Hava yolu seyahatlerinde bu, genellikle bir kabin bagajının hacmine tekabül eder. Bir haftalık tatiller içinse 50 ila 70 litrelik bavullar daha uygundur. Daha uzun süreli seyahatler için 70, 90 ya da 120 litrelik bavullar da mevcut. Çoğu havayolu şirketinin, yolcuya 20 kilo bagaj hakkı tanıdığını unutmayın, daha fazlası için ek ödemelere tabi tutulursunuz. Yolculuğunuza başlamadan önce ekonomik davranmak her zaman için iyi bir fikir olabilir.

Kumaş Mı Yoksa Sert Materyaller Mi?

Bu iki maddenin de kendine özgü avantajları vardır: Kaliteli, sert materyallerden yapılmış bavullar hava yolu ile yapılan seyahatler için çok kullanışlıdır çünkü sert materyal, bavul her ne kadar oradan oraya taşınıp sıkıştırılsa da ezilmez. Kumaştan yapılmış bavullar sayesinde araba ya da otobüs ile seyahatlerinizde yerden tasarruf edebilirsiniz. Kumaş daha esnek bir materyal olduğu için, bavulunuza koyacağınız büyük cisimleri de bu bavullar sayesinde yanınıza alabilirsiniz. Buna ek olarak naylondan ya da polyesterden yapılan bavullar oldukça hafiftirler. Hem sert materyalin, hem de kumaşın avantajlarından aynı anda faydalanmak istiyorsanız karma bavulları tercih edebilirsiniz.

Bavullarda ve Seyahat Aksesuarlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygun Materyaller

Sert materyallerden yapılmış bavullar oldukça sağlamdır ve çarpmalara ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Bu türden materyallerin bir diğer avantajı ise bavul kirlendiğinde rahatça silebilerek kirden kurtulabilirsiniz. Plastikten daha sağlam bir materyal varsa o da alüminyumdur. Alüminyumdan yapılmış olan bavullar neredeyse hiç kırılmaz fakat zamanla bazı yerlerinde göçme yapabilir. Polyesterden yapılmış ürün tercihinizde hem hafiflik anlamında hem de ıslanamama anlamında avantaj elde etmişsiniz demektir. Polyester ürünleri temizlerken su ve hafif içerikli temizleyiciler yeterli olacaktır. Fakat söz konusu deri bavullarsa tamamen farklı bir bakım süreci gerekir. Deri, sağlam ve dayanıklıdır ama bakımı daha fazla dikkat gerektirir. Deri bavullarda ilk kullanımdan önce, su lekelerinin oluşmasının önüne geçmek için koruyucu sprey sıkmalısınız.

Yüksek Kaliteli Tekerlekler

Büyük bavullar genellikle boyları nedeniyle tekerleklerle donatılmışlardır. Tekerlekli bavullarda ise ileri geri gidebilen iki tekerlekliler ile, dört tekerlekli, her yöne manevra yapabilen çeşitler mevcuttur. Bazı bavulların tekerleklerinin kilitlenme özelliği vardır ve bu, eğimli bir yolda işinize çok yarayabilir. Yüksek kaliteli kauçuktan yapılmış tekerlerler, yolda giderken tümseklerin üzerinden kolaylıkla zıplayabildikleri ve oldukça sağlam oldukları için çok kullanışlıdır. Geniş tekerlekler genel olarak dar tekerleklerden daha iyidir. Bavul seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir şeyse bavulun kulpudur. Yeterince uzun olan ya da ihtiyacınız olduğu müddette uzayabilen kolu olan bavullar her zaman daha kullanışlıdır. Sapın elinizle tuttuğunuz kısmının rahat olması ise bir diğer önemli konu.

Bavullarda ve Seyahat Aksesuarlarında Bize Güvenebilirsiniz.

Bavulların ve rahat bir seyahat için gerekli olan demirbaş eşyaların yanında, ihtiyacınız olan küçük aksesuarlardan da en iyi verimi alabilmeniz bizim için çok önemli. Bunu size sağlayabilmek içinse ürünlerimizi en yüksek kalite standartlarına bağlı kalarak yapıyoruz. Bavul üretiminde sağlığınız için çevreye ve size zarar vermeyen ürünler kullandığımıza yüzde yüz güvenebilirsiniz.

Ürünlerimizin en yüksek kalitede ürünler olduğunu “Tchibo Sertifikalı Ürün” anlamına gelen “Tchibo Certified Merchandise” damgasından anlayabilirsiniz. Bu damga materyal, işçilik ve güvenlik konusunda ürünün yüksek kalitede olduğunu belgelemek için ürünlere eklenir.