Battaniye ve Kırlent

Kırlentler, ev dekorasyonunda özellikle önemli olan iki özelliği birleştirir: güzel görünürler ve üstüne üstlük rahattırlar. Böylece evinizde kendinizi rahat hissetmenize katkıda bulunurlar. Kanepenizde veya mutfak bankında, çocuk odasındaki rahat köşede veya yatakta: Her nerede yatıyor veya oturuyorsanız kırlentler daima kullanıma hazırdır. Tchibo online mağazasına bakın ve kolayca online sipariş verin!
Entegre Kollu Yumuşak Battaniye
879,00TL
2 Adet Dekoratif Yastık Kılıfı
189,00TL
  • Battaniye, Siyah
Esnek, süper yumuşak ve bakımı kolay
Battaniye, Siyah
Esnek, süper yumuşak ve bakımı kolay
309,00TL

Battaniyelerde ve Kırlentlerde Renk Seçimi

Kırlentler sadece yastık değil, aynı zamanda dekorun parçalarıdır. Bir odanın tasarımında yardımcı olmalıdırlar: Kumaş kaplı mutfak bankı üzerindeki parlak desenli yastıklar, otururken bir rahatlık sağlar. Bir uzanma koltuğu üzerinde turkuaz, petrol veya mavi renkte birbirine uyumlu kırlentler, tüm konforu ile zarif, sade bir stil yaratır. Buna karşılık toz pembe kırlentler, beyaz ile bağlantılı olarak çok şık etki sağlar. Çocuk odasında her şey neşeli ve renkli olabilir ve hatta yatağınızı bol yastıklı rahat bir kanepeye dönüştürseniz bile renk seçiminde sınır yoktur.
Göz alıcı olarak kırlentler: Koyu gri renkli bir kanepe üzerinde bej, siyah ve desenli kırlentler.

Oturma odasında kırlentler

Oturma odalarında bulunan kanepeler için, her şekil ve renkteki yastıklar da oturma odası dekorasyonunun eklenerek önemli bir parçayı tamamlar. Renk ve desen seçimi elbette önemlidir: Desenli bir kanepe üzerindeki desenli yastıklar huzursuz etki yaratabilir ama bazı durumlarda da birbirini tamamlayabilir. Sade gri veya bej renkli bir kanepe takımı, çizgili, çiçekli veya renkli yastıklarla mükemmel biçimde ferah hale getirilebilir. Birden fazla yastık arayan ve tüm takımı dekore etmek isteyenler, kolaylıkla komple bir kanepe yastık setini tercih edebilir.
Kırlentli rahat köşe: Dört mavi ve bir sarı kırlent ile gri bir köşe kanepe.

Kırlentler için uygun boyut

Kırlentler, hangi oda ve hangi amaçla tasarlandığına bağlı olarak farklı boyutlarda bulunur. Kanepe için klasik kırlentler 40 x 40 cm boyutundadır. 50 x 50 cm kırlentler büyük kanepeler veya köşe kanepeleri için idealdir, ancak küçük iki kişilik kanepelerde bazen aşırı büyük görünebilirler. Çocuk odası için rahat bir köşe tasarlamak ya da bir uzanma koltuğunu bir okuma kanepesine çevirmek isterseniz 60 x 60 cm veya daha büyük kırlent doğru seçimdir.

Kırlentleriniz için doğru dolgu

Kırlent kılıfının çıkarılarak yıkanabilmesi pratiktir. Buna karşılık bir kırlent kılıfını, istediğiniz bir yastık ile doldurma imkanınız da vardır. Dolgu kullanıma bağlıdır: Yastığınız sadece güzel mi görünsün ya da destekleyici bir fonksiyonu mu olsun? Daha kalın veya daha ince, daha sert veya daha yumuşak? Örnek olarak doğal lateks parçacıklar elastik, şekil koruyucu ve hoş bir yumuşaklığa sahiptir. Kuş tüylü dolgular hafif, kabarık ve aynı zamanda destekleyicidir ve diğer bir avantajı da kuş tüyü yastıklar kolayca çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Kırlent kılıflarınızın bakımı

Kırlentler ezilebilirler, üstüne oturulur, üzerine bir şeyler dökülür, yere düşerler, yani kısacası sonuna kadar kullanılırlar. Bu nedenle zaman zaman yıkanmaları gerekir. Kılıfın kolayca çıkarılarak çamaşır makinesine atılabilmesi iyi olur. Ancak bazı malzemeler daha hassastır. Bir yün yastık kılıfını soğuk suda, yünlülere uygun deterjan ile yıkamalısınız. Renkliler renk bırakabilir, ancak kapitone, işlemeli veya dantelli yastıklarda da dikkat edilmelidir. Mutlaka etiket üzerindeki yıkama talimatlarına dikkat edin ve hassas kılıfları gerekirse kuru temizlemeciye verin.
Kırlent bakımını doğru yapmak: Dolu bir çamaşır makinesinin üzerinde iki adet kırlent ve yanında hasır bir çamaşır sepeti.

Tchibo’nun kalite sözü

Tchibo’nun kalite markası TCM’dir. Kısaltmanın anlamı "Tchibo Certified Merchandise", yani "Tchibo tarafından sertifikalanmış ürün". Yüksek kalite gereksinimlerine uyan tüm ürünler bu mühürle işaretlenir. Kriterler, ham madde ve malzemelerin seçiminden üretilmesine ve işlemeye kadar uzanır ve elbette tedarikçilerimiz için de geçerlidir. Kırlent veya başka herhangi bir ürün: Yüksek kaliteli ürünlerimize güvenebilirsiniz.
Yüksek kaliteli malzemeler: Gri bir ahşap zemin üzerinde üç farklı boydaki kırlent üst üste duruyor, yanlarında bej bir yatak örtüsü.