Yastık Çeşitleri

Birçok insan için stresli bir günden sonra başını yastığa koymak, günün en rahatlatan anıdır. Yastıklar bize her gece eşlik eder ve rahat bir uyku sağlar. Yastıksız bir yatak düşünülemez. Tchibo’da çok çeşitli renk ve türlerde farklı yastıklar içeren geniş bir seçki bulacaksınız. Gönlünüzün istediği gibi inceleyin ve yastığınızı kolayca online alın! Seçerken dikkat etmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Yastık Dolguları

Farklı dolgular yastıklara tipik, hoş bir yumuşaklık hissi verir. Ördek veya kaz tüylerinden oluşan kuş tüyü yastık, gerçek bir klasiktir. Kuşların alt kısmından elde edilen özel tüyler (Daunen olarak adlandırılır) özellikle sıcak tutmaları ve yumuşak olmalarıyla bilinir, bu nedenle yastıklar genelde bunlarla doldurulur. Bir başka çok kaliteli doğal madde de ince talaş halinde rahat bir uyku hissi veren fıstık çamı odunudur. Ve ayrıca polyester gibi sentetik malzemelerden üretilmiş olan biraz daha uygun fiyatlı yastıklar vardır. Çevreye iyilik yapmak isteyenler, içinde geri dönüştürülmüş liflerin olduğu yastıklar da bulabilir.
Doğru yastıkla rahatlayın: Genç, kumral bir kadın yatağında uyuyor ve beyaz yastığına sarılıyor.

Büyük veya küçük, geniş veya dar: Her ihtiyaca göre yastıklar

Yastık satın alanlar özellikle bir şeyi ararlar: Gece başını koyacağı yumuşak bir baş desteği. Tercihlerinize bağlı olarak farklı boyutlar mevcuttur. 40 x 40 cm ebadındaki yastıklar daha çok çocuk odası için uygundur, aynısı 50 x 50 cm boyutundaki yastıklar için geçerlidir. Uykuda az hareket eden yetişkinler için 60 x 60 cm ebatı üzerindeki yastıklar tavsiye edilir. Diğer herkes genellikle 80 x 80 cm ebatında olan tipik standart boyutlardaki yastıkları tercih eder. Tchibo’da birçok kaliteli yastığı uygun fiyata bulabilirsiniz.
Kaliteli malzemelerden üretilmiş yastık kılıfları: Açık toprak tonlarında farklı boyutlarda yastık, çizgili yorgan ve açık mavi yatak örtülü bir yatak.

Uygun fiyatlı ve kaliteli yastık kılıfları

Önemli bir temel prensip: kılıfsız yastık olmaz. Yastık kılıfları sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda cilde nazikçe dokunur ve yastığın hijyenini sağlar. Özellikle sentetik dolgulu bir yastık seçmişseniz kılıfı için pamuk, keten veya ipek gibi doğal kumaşları kullanmalısınız. Bunlar gece daha az terlemenizi sağlar. Tchibo’nun çoğu yastık kılıfı yüksek kaliteli organik pamuktan üretilmiş ve küçük veya büyük yastıklar için uygundur. Yorgan kılıfları ile birlikte nevresim takımı olarak set halinde bulunurlar.

Seyahatler ve sağlık için özel yastıklar

Yatak için klasik yastıkların yanı sıra hayatın diğer anlarına uygun modeller de mevcuttur. Önünüzde uzun bir tren yolculuğu veya uzak mesafe uçuşu varsa şişme bir seyahat yastığı satın almaya değer. Katlanmış halde her el çantasına sığar. Ense destek yastığı ise tamamen sağlığınıza yöneliktir. Anatomik doğru yatış konumunu desteklediğinden, gerginlik ve sırt sorunlarında rahatlama sağlar.

Yastıkların doğru temizlenmesi

Hijyenik nedenlerle yastıkların düzenli olarak yıkanması tavsiye edilir. Çoğu yastığı yılda bir veya iki kez sorunsuz olarak yıkayabilirsiniz. Sadece kuş tüyü yastıklarda, hassas tüyleri fazla yıpratmamak için biraz daha sabretmelisiniz. Çoğu yastık çamaşır makinesinde, ancak yanlarında başka kıyafetler olmadan yıkanabilir. Yumuşaklıklarını sadece bu şekilde koruyabilirler. Ayrıca çamaşır deterjanı ve yumuşatıcılardan uzak durmalı ve bunun yerine hassas veya yünlüler için olan deterjan kullanmalısınız. İlk yıkamadan önce mutlaka yastığın üzerinde bulunan yıkama talimatlarına bakmanızda fayda var.
Doğru temizlik: Bir kadın eli, beyaz dikdörtgen bir yastık, diğer elinde ise çıkarmış olduğu yastık kılıfını tutuyor.

TCM mührü: Kalite iddiamız

Tchibo’dan bir yastık aldığınızda, elinizde kaliteli bir ürün tuttuğunuzu size garanti ederiz. Buna güvenebilmeniz için Tchibo’nun tüm ürünleri TCM mührünü taşır. TCM, "Tchibo Certified Merchandise"nin kısaltmasıdır. Bu üç harfi yalnızca ham maddeden son işlemeye kadar katı kalite standartlarımızı karşılayan ürünleri etiketlemek için kullanıyoruz.
Kirleticiler konusunda endişelenmeyin: Kumral bir kadın kollarında dikdörtgen beyaz bir yastık tutuyor.