Yorgan
Doğru yorgan alırken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Doğru boyut, dolgu veya termal sınıf söz konusu olduğunda, kişisel ihtiyaçlar belirleyici bir rol oynar. En uygun yorganı seçmek kolay bir karar değildir, çünkü iyi bir uykuya önemli ölçüde etkisi bulunur. Nelere dikkat edilmesi gerektiği ve yatağınız için uygun tamamlayıcı unsurları nasıl bulabileceğinizi Tchibo’da öğrenebilirsiniz!

Bireysel talepler ve farklı yorganlar

Yorganlar iki temel işlevi yerine getirmelidir: uygun uyku iklimini oluşturmak ve rahatlatıcı bir konfor sunmak. Burada belirleyici olan sizin istek ve düşüncelerinize bağlı olarak, yorganın dolgusu ve ebadıdır. Değişen mevsimler, yatak odasındaki sıcaklığı da etkiler, bunu yaz ve kış için ayrı yorganlar gibi çeşitli çözümlerle karşılayabilirsiniz. İklim özelliklerine ek olarak, yorganların dolguları, alerjisi olanlar veya hayvansal ürünler kullanmak istemeyenler farklılık gösterir. Tchibo, ideal yorganı bulabilmeniz için size geniş bir yelpaze sunar.
Kendinizi iyi hissetmeniz için doğru boyut: Üzerinde büyük bir yorganın bulunduğu çift kişilik yatak olan aydınlık yatak odası.

Yorganınız için uygun boyut

Yorganınızın hangi ebatlarda olması gerektiği, elbette boyunuza bağlıdır. 135 x 200cm standart ebat olarak kabul edilir. Büyük seviyorsanız ve güzelce sarılmak isterseniz 155 x 200 cm ölçülerindeki büyük boy yorganlar da popülerdir. Çiftler, yeterli alan için 200 x 200 cm'den büyük yorganlar kullanmalı, boyu 180 cm'den uzun olanlar ise 200 x 220 cm ölçülerindeki yorganlarla rahat uyuyabilirler. Emin olmadığınızda daimî kural, büyük yataklar ve uzun bedenler için standart ölçülerden büyük yorganların gerekmesidir. Tchibo’nun online kataloğunda her ebattan ürünleri bulabilirsiniz.
Yaz ve kış için uygun: Rulo halinde bir kuş tüyü yorgan.

Yıl boyunca uygun yorganla

Yaz sıcaklarında serinletici malzemeli yorganlar kullanmalısınız. Boşluklu polyester elyaflar, bambu elyafları veya yabani ipek, ısı birikmemesi için düşük ağırlıklarıyla karakterizedir. Kış yorganlarının tam tersini yapması gerekir: Çok miktarda sentetik malzeme veya hayvan tüyü yoluyla iyi yalıtım, soğuk bir ortamda yüksek ısı performansı sağlar. Kuş tüyü yorganlar her iki durumda uygundur ve dolgu miktarına göre yazın ve kışın kullanılabilir. 4 mevsim yorganlar yerden tasarruf sağlar ve farklı yorganların akıllıca bir kombinasyonu sayesinde tüm yıl boyunca yatak odasında ideal bir iklim yaratır.

Özel gereksinimler için yorganlar

Yorganların bazen özel şartları da yerine getirmesi gerekir; özellikle de alerjisi olanlar tarafından kullanılabilir olmaları gerektiğinde. Hayvansal maddelerden ve hayvansal maddelerle yapılan ürünler, toz ve akar oluşumuna daha yatkın olduklarından ve hatta alerjik reaksiyonlara bile neden olabildiklerinden burada özellikle uygun değildir. Bu nedenle alerjik kişiler için yorganların sentetik maddeler veya pamuk dolgulu olması gerekir. İyice yıkanabilirler ve bu nedenle de çocuk yorganı olarak da uygundurlar. İhtiyaç duyduğunuz her şeyi Tchibo’nun online mağazasında bulabilirsiniz!

Yorganların doğru temizlenmesi

Yorganınızı nasıl temizlemeniz gerektiği, kullanılan malzemelere ve dolguya bağlıdır. Yüksek kaliteli hayvan tüylerinden yapılmış yorganlar çoğunlukla iyice havalandığında zaten yeterince temizlenir. Buna karşılık sentetik maddeleri 60 ile 95 derece arasında yıkayabilirsiniz. Bunun için kolaylıkla çamaşır makinenizi kullanabilirsiniz. Yorgan çok büyükse profesyonel bir temizlemeciye başvurmalısınız. Genelde yorganı yılda bir veya iki kez yıkamanız tavsiye edilir.
Yorganı doğru temizlemek: Bir kadın çamaşır makinesine yorgan koyuyor.

TCM mührü ile güvenilir kalite

Tchibo’da mükemmel kaliteye güvenebilirsiniz. Bunu kolayca fark edebilmeniz için ürünlerimizi "Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelen TCM mührü ile işaretleriz. Sıkı bir tedarikçi seçimi ve üretim sürecinin yakından izlenmesi, ham maddeden bitmiş ürüne kadar kalite gereksinimlerimizin tutarlı bir şekilde karşılanmasını sağlar.
İyi uyku için iyi kalite: Genç bir kadın yan yatmış uyuyor.