Yastık kılıfı
Yüksek kaliteli kumaşlar ve geniş bir şekil ve renk yelpazesi: Hepsini Tchibo’da bulabilirsiniz. Her yatak odasına sığarlar, sıcak ve rahat bir atmosfer yaratırlar. Sonuçta yorucu bir günün ardından yumuşak bir yatağa atlayıp başınızı yastığa yaslamaktan daha iyi bir şey yoktur. Büyük veya küçük, çok renkli veya tek renkli, pamuklu veya saten fark etmez: Bizde doğru yastık kılıfını bulacaksınız.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Rahat ve vazgeçilmez – Yastık kılıfı

Yastık ve buna bağlı olarak yastık kılıfı hepimiz için günlük yaşamın bir parçasıdır. Ancak bu her zaman böyle değildi. Eski Mısırlılar kafalarını ahşap veya fildişinden yapılmış sert çerçevelere koyarlardı. Yüzyıllar sonra, Orta Çağ Avrupa'sında, birçok kişi uyumak için basit samanlarla idare etmek zorunda kalıyordu. Bunların hepsi kulağa oldukça rahatsız edici geliyor. Günümüzde ise uyumak için rahat yastıklarımız ve yorganlarımız var. Yastıkların ve yorganların uzun süre dayanmasını ve terden korunmasını sağlamak için kumaş bir kılıf olmazsa olmazdır. Yeni yastık kılıfları arıyorsanız bunları kolayca online satın alın! Tchibo'da farklı renk ve boyutlarda geniş bir ürün yelpazesi bulacaksınız.
Yastıklar arasında bir klasik: Bir kız kollarında ince, dikdörtgen bir yastıkla yatakta oturuyor.

Dar yastık kılıfı – sade bir klasik

Bir yastık kılıfında en önemli olan şey kesinlikle boyutlarıdır. İdeal olarak yastığa tam olarak ancak gerilmeden uyum sağlamalıdır. Geleneksellikten ve sadelikten hoşlanıyorsanız dış uzunluğu 40 x 60 veya 40 x 80 cm olan dar bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz. 40 x 120 cm ölçülerine kadar daha uzun modeller de mevcuttur. Özellikle omzunun üstüne yatarak uyuyanlar için bu ekstra uzun modeller çok uygundur çünkü bununla uyku esnasında dilediğiniz gibi ileri ve geri dönebilirsiniz.
Yastık kılıfları konfor sağlar: Farklı boyut ve renklerde birçok kare yastığın olduğu bir yatak.

Küçükten büyüğe konfor – kare yastık kılıfı

Yatağınızda yeterince yastık yoksa ve iyice sarılmak istiyorsanız istediğiniz şekilde kombine edebileceğiniz kare yastıklar mükemmeldir. Yastık kılıfı için tipik bir standart boyut 80 x 80 cm'dir. Ancak biraz daha küçük olan 60 x 60 cm’lik yastık kılıfları da yaygın olarak kullanılmaktadır. 45 x 45 cm’lik mini yastık kılıfları yatakta görece sıra dışıdır ve daha ziyade koltuk minderlerinde kullanılmaktadır. Buna rağmen burada da şu geçerlidir: Karışım,sorunu çözer. Kendi sarılma alanınızı oluşturmak için farklı yastık boyutlarını kombine edin!

Doğal malzemeler ile daha az terleyin

Doğal kumaşlar, karar verdiğiniz yastık boyutundan bağımsız olarak özellikle yastık kılıfları için uygundur. 80 x 80, 40 x 80 veya 40 x 60 cm fark etmez: Pamuk, ipek, saten veya ketenden yapılmış bir yastık kılıfı her zaman iyi bir seçimdir. Birçok sentetik elyaftan farklı olarak bu kumaşlar cilde hoş ve doğal bir his verir. Ayrıca geceleri daha az terlemenizi sağlarlar. Tchibo'da sürdürülebilir ve yüksek kaliteli organik pamuktan yapılmış birçok yastık kılıfı mevcuttur – malzemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için yatak çarşafları kılavuzumuzu da okuyun.

Yastık kılıfınız için doğru hijyen

Yastık kılıfları en sık ve en yoğun kullandığımız ev tekstili ürünlerinden biridir. Bu nedenle yastık kılıfının tüm yatak çarşafları ile birlikte düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Bu kumaşlar ne kadar terlediğinize ve sizinle yatakta uyuyan bir evcil hayvanınızın olup olmadığına bağlı olarak ayda iki ila dört kez çamaşır makinesinde yıkanmalıdır. Renkli kılıflar genellikle 60 derecede yıkanabilir. Beyazlar ise 95 derecede de yıkanabilir. Unutmayın: İlk kez yıkamadan önce yıkama talimatlarına mutlaka bakın çünkü her malzemenin kendine özgü bakım gereksinimleri vardır.
Yastık kılıfları için doğru bakım: Banyodaki ahşap çamaşır sepetinin yanında dolu bir çamaşır makinesi var.

TCM mührüne güvenin

Yastık kılıfları sürekli cildinizle temas halindedir ve bu nedenle bazı kalite standartlarına uygun olmalıdır. Satın almadan önce ayrıntılı olarak bakmak faydalı olacaktır. Tchibo’nun ev tekstilleri, "Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelen TCM mührüne sahiptir. Ham maddelerden üretime kadar, bu mühürle garanti edilen katı standartlarımız geçerlidir. TCM mührü sayesinde, Tchibo ürünlerinin kalitesine ve yüksek kaliteyle işlendiğine güvenebilirsiniz.
Yastık kılıflarınız için doğru kalite: Küçük bir çocuk, yatakta beyaz bir yastığın üzerinde yüz üstü yatarak gülümsüyor.