Yastık Çeşitleri
Stresli bir günün ardından başınızı yastığınıza koymak çoğu insan için günlük hayatın en rahatlatıcı anlarından biridir. Yastıklar her gece bize eşlik eder ve rahat bir uyku sağlar. Yastıksız bir yatak - bunu hayal edemezsiniz. Tchibo'da çok çeşitli renk ve varyantlarda çeşitli farklı yastıklar bulacaksınız. Kalbinizin içeriğine göz atın ve yastığınızı online olarak kolayca satın alın! Seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenleri, burada bulabilirsiniz.
Hafıza Süngerli Boyun Yastığı
429,00TL

Yastıkta ne var?

Yastıklar tipik, hoş yumuşak hislerini çeşitli dolgulardan alır. Gerçek bir klasik, genellikle kaz veya ördek tüylerinden oluşan tüy yastığıdır. Bu yüzden yastıklar genellikle onunla doldurulur. Bir diğer, aynı zamanda çok kaliteli doğal malzeme, hoş bir uyku hissi sağlayan İsviçre taş çamının ahşabıdır. Ve sonra polyester gibi sentetik malzemelerden yapılmış biraz daha ucuz yastıklar var. Çevreye bir iyilik yapmak istiyorsanız, içinde geri dönüştürülmüş lifler olan yastıklar da bulacaksınız.

Büyük veya küçük, geniş veya dar: tüm gereksinimler için yastıklar

Bir yastık satın alırsanız, genellikle her şeyden önce bir şey ararsınız: Gece için yumuşak bir kafa istirahati. Tercihlerinize bağlı olarak farklı boyutlar mevcuttur. 40 x 40 cm ölçülerindeki yastıklar, 50 x 50 cm ölçülerindeki biraz daha büyük yastık modellerine benzer şekilde çocuk odası için daha uygundur. Uyku sırasında az hareket eden yetişkinler için 60 x 60 cm'lik yastıklar önerilir. Diğerleri, yastıklar için genellikle 80 x 80 cm olan tipik standart boyutu kullanır. Tchibo'da küçük bir fiyata çeşitli yüksek kaliteli yastıklar bulacaksınız.

Ucuz ve kaliteli yastık kılıfları

Önemli bir temel kural: kılıfsız yastık yok. Yastık kılıfları sadece güzel görünse de, cilde karşı hafifçe yuvalar ve yastığın hijyenini sağlar. Özellikle sentetik dolgulu bir yastık seçtiyseniz, atıfta bulundukça pamuk, keten veya ipek gibi doğal malzemeler kullanmalısınız. Bunlar geceleri daha az terlemenizi sağlar. Çoğu Tchibo yastık kılıfı yüksek kaliteli organik pamuktan yapılmıştır ve küçük veya büyük yastıklar için uygundur. Tavan kapakları ile bir sette nevresim olarak mevcuttur.

Seyahat ve sağlık için özel yastıklar

Yatak için klasik yastıklara ek olarak, çok çeşitli yaşam durumları için modeller vardır. Uzun bir tren yolculuğu veya uzun mesafeli bir uçuş planlıyorsanız, şişme bir seyahat yastığı satın almaya değer. Katlandığında, herhangi bir el çantasına sığar. Başka bir özel yastık türü tamamen sağlığınıza odaklanmıştır: boyun destek yastığı. Gerginlik ve sırt problemlerinde anatomik olarak doğru bir yatarak pozisyonunu desteklediği için rahatlama sağlayabilir.

Yastığı düzgün bir şekilde temizleyin

Hijyenik nedenlerle yastıkların düzenli olarak yıkanması önerilir. Yılda bir veya iki kez, çoğu yastığı kolayca temizleyebilirsiniz. Sadece bazı yastıklarla, hassas tüylere çok fazla yük bindirmemek için biraz daha beklemelisiniz. Yastıkların çoğu çamaşır makinesinde yıkanabilir, ancak ek kıyafetler olmadan. Kabarık kıvamlarını korumalarının tek yolu budur. Ek olarak, deterjan ve yumuşatıcıdan kaçınmalı ve bunun yerine hafif bir ince veya yün deterjan kullanmalısınız. İlk yıkamadan önce, yastık üzerindeki yıkama talimatlarına bir göz atmanız her zaman tavsiye edilir.

TCM mührü: Kalite standartlarımız

Tchibo'dan bir yastık satın alırken, elinizde yüksek kaliteli bir ürün olduğunu garanti ediyoruz. Böylece ona da güvenebilirsiniz, tüm Tchibo ürünleri TCM mührünü taşır. TCM, "Tchibo Certified Goods" kısaltmasıdır. Bu üç kriteri sadece hammaddeden nihai işlemeye kadar katı kalite standartlarımıza uygun mallarla sağlıyoruz.