Tavan Lambası

Tavan lambaları, odanızın tavanından yaydığı ışıkla beraber, tüm odanın aydınlanmasını sağlar. Tavan lambasının ayrıca ortam ve mekansal etkisi olduğundan, odanıza rahat bir ambiyans yaratacak ve aynı zamanda yeterince ışıklandırma sağlayacak bir model seçin. Tchibo’nun online mağazasında şık tavan lambalarını uygun fiyata alabilirsiniz!
LED Duvar ve Tavan Lambası
2.519,00TL

Malzeme ve tasarım: Dekorasyonunuza uygun tavan lambası

Tavan lambaları değişik malzemelerden üretilebilir, çok sayıda model, dayanıklı ve kolay temizlenebilen ve modern bir dekorasyon tarzına rahatça uyan, metalden yapılmıştır. Plastik tavan lambaları düşük maliyetli üretimleri ve hafiflikleri ile öne çıkar. Sıcak etkileri ile özellikle vintage tarzı dekorasyonlarla uyumlu, ahşap, rattan ve sepet örgüsü ile kumaş gibi doğal malzemeler, güzel ve asil bir etki yaratır. Cam tavan lambaları klasik, zaman ötesi ve şıktır. Seçeceğiniz tavan lambasında malzemeden bağımsız olarak ışığın eşit biçimde yayıldığına dikkat edin.
Odanın ortasında, üzerinde gri bir tavan lambası asılı olan turkuaz rengi bir kanepe duruyor, odanın solunda beyaz tablası olan yuvarlak bir sehpa, arka duvarda da merdiven şeklinde bir raf var.

Yüksek tavanlı mekanlar için tavan lambaları

Yüksek mekanların avantajı olduğu kadar olumsuz tarafları da vardır: Dekorasyon anlamında istediğiniz gibi farklılıklar yapmanıza izin verirler, ancak diğer yandan da çoğunlukla yuva ortamı etkisini azaltır. Sarkıt lambalar ve derin sıralı avizelerle rahat bir ortam oluşturursunuz ve aynı zamanda ışığın tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yerde, mesela oturma odasındaki masanın üzerinde olmasını sağlarsınız. Küçük lambalar yüksek tavanlarda çabucak kaybolduğundan, en iyisi büyük ampuller ve geniş lamba siperleri kullanın. Özellikle dikkat çekici olmak isteyenler, iddialı tasarımlı modern bir tavan lambası veya göz alıcı bir avize seçebilir.
Alçak tavanlı odalar için tavan lambası: Kot pantolonlu ve gömlekli bir adam bir merdivene çıkmış ve bir tabak lambayı tavana monte ediyor.

Alçak tavanlı mekanlar için tavan lambası, dikkat etmeniz gerekenler

Özellikle yeni inşa edilen yapıların çoğu alçak tavanlıdır. Kelimenin tam anlamıyla basık bir his oluşturmamak için burada derin sarkıt lambalardan kesinlikle uzak durmalısınız, çünkü bunlar, tavanının görsel olarak aşağı çekilmesini sağlıyor. Burası için en iyisi uzun bir LED panel veya düz bir tabak lambaya karar verin: Bunlar odanın içine sarkmaz ama yine de iyi ışık verir. Tüm odaya dağıtılmış olan gömme lambalar (spot) ve kendinden yapışkanlı LED şeritler de harika. Koyu renk duvarlara karşılık beyaza boyanmış bir tavan da odayı daha büyük gösterir.

Tavan spotlarıyla fark yaratmak

Bir odanın belirli noktalarını vurgulamak mı istiyorsunuz, o halde oynar başlıklı spotlar en iyi seçimdir. Tavan lambası olarak yemek odası ve mutfakta yemek masası veya çalışma alanında yeterli aydınlık sağlarlar, oturma odasında ise odaklanmış ışıklar, şömine, güzel bir bitki veya özel bir duvar resmi gibi objeleri ön plana çıkarır. Spotlar özellikle, örnek olarak koridorlardaki karanlık köşelerin aydınlatması için veya banyoda, kullanım için elverişlidir. Görece küçük boyutları sayesinde alçak tavanlı odalarda da kullanım alanı bulurlar.

LED’li tavan lambaları: her oda için uygun ışık rengi

Tüm tavan lambalarınız için ışıklandırma aracınız, sayısız avantajları nedeniyle LED’ler: uzun kullanım ömrü, düşük enerji tüketimi ve düşük ısı oluşumu. LED’leri üç değişik renk seviyesinde alabilirsiniz: Ofis, atölye ve hobi odaları için en iyisi “Gün ışığı beyazı” (> 5.000 Kelvin) seçin. Mutfak ve merdiven boşluğu için "Nötr beyaz" (3.500–5.000 Kelvin) tavsiye edilir. Oturma ve yatak odalarında rahat bir ortamı "Sıcak beyaz" (2.700–3.300 Kelvin) LED’ler ile sağlarsınız. İpucu: Kısılabilir LED tavan lambaları ile aydınlığı daima bireysel isteklerinize göre uyarlayabilirsiniz.
Mutfakta doğru tavan lambası: Kare ahşap yemek masası üzerine beş spotlu bir tavan lambasının sarktığı aydınlık bir mutfak.

Kaliteli ve dayanıklı: Tchibo’nun kalite sözü

Tavan lambanızı alırken Tchibo’nun bir modelini seçerseniz yüksek kaliteli bir ürün almış olmanın keyfini yaşarsınız. Uzun ömrü garanti edebilmek için sadece seçilmiş partnerler ve tedarikçiler ile çalışırız. Firmamıza ait TCM logoları ("Tchibo Certified Merchandise") çerçevesinde ayrıca tüm ürünlerimizin üretiminde sıkı kalite yönergelerine uyulmasını da garanti ederiz. Buna ek olarak her zaman yüksek kaliteli malzemeler kullanırız ve makul bir şekilde derlenmiş bir ürün yelpazesine değer veririz.
Tchibo ürünlerine güven: Bir kadın kucağında bebeği ile kanepede oturarak telefon ediyor ve büyük bir kağıdı inceliyor, yanında bir laptop duruyor.