Schließen
  • Mat Siyah Led Duvar Lambası
Abajuru beyaz iç kısımlı mat siyah metalden
  • Mumluk, Altın Rengi, Yükseklik 3,7 cm
4 adet mum için; yılbaşı dönemi için mükemmel
74,95TL
59,95TL
Hızlı Görünüm
  • LED’li Mikro Işık Zinciri
160 adet sıcak beyaz ışık veren, damla ve yıldız şekilli LED’li
1

Salon aydınlatmaları: Sıcak bir ev ortamı için farklı ışık kaynakları

Yoğun bir günün ardından sevdiklerinizle birlikte huzurlu anlar için aydınlatmaların uyumu salonunuzda rahatlatıcı bir atmosfer oluşturur. Tchibo’da dekoratif, fonksiyonel ve kaliteli salon lambası seçeneklerini bulabilirsiniz. Önerilerimiz bölümünde salonda uyumlu bir aydınlatmanın nasıl olması gerektiğini öğrenebilrsiniz.

Salon lambaları ile oda atmosferini etkileyin

Salon için aydınlatma konsepti

Büyük salonlarda çok yönlü aydınlatmalar tercih edilir. Salonda hoş bir temel aydınlatma, ortaya veya merkezi olarak monte edilebilen bir tavan lambası ile sağlanır. Temel aydınlatma duvar lambaları, masa lambaları ve ayaklı lambalar ile desteklenebilir. Böylece oturma odasındaki tüm alanlar görsel olarak vurgulanabilir. Bu sayede daha fazla ışık gerektiren yoğun faaliyet alanlarının yanı sıra rahat ışık alanları da oluşur. Dekoratif lambalar veya bir dolap lambası ile özel vurgular oluşturabilirsiniz.

Salonda aydınlık

Salonlarda genelde banyoya ya da mutfağa oranla daha az ışık kullanılır. Bununla birlikte salonun büyüklüğüne bağlı olarak bu değişebilir. Işık gereksinimi karanlık odalarda açık renk salon mobilyalarına sahip bir odalardan daha yüksektir. Genel olarak, salondaki temel aydınlatma için metrekare başına yaklaşık 100 lümen ışık yoğunluğu önerilir. 20 m2 bir salon için temel aydınlatma olarak en az 2.000 lümen ışık kuvveti gerekir.

Salon lambalarında önemli olan nedir?

Fonksiyonellik

Modern salonlarda fonksiyonel aydınlatmaların pek çok işlevi vardır. Kısılabilen aydınlatmalar özellikle küçük salonlar için pratiktir ve her zaman ihtiyaçlarınıza uyum sağlar. Böylece sadece bir lamba ile bazı zamanlar rahatlatıcı ve iyi hissettiren loş bir ışık parlak bir okuma ışığı ile keyif yapabilirsiniz. Ayrıca ayaklı ya da masa lambanız kolay erişilebilir bir düğmeye sahipse ya da uzaktan kumanda ile koltuğunuzda otururken ayarlayabiliyorsanız, bu son derece konforludur.

Aydınlatma alanının büyüklüğü

Salon, genellikle evinizdeki en büyük odadır. Avizeler ya da sallantılı lambalar gibi büyük, gösterişli tavan lambaları, özellikle salonunuzda heyecan vericidir ve modern şekilde göz alıcıdır. Bununla birlikte, uyumlu bir genel etki için, görsel olarak kısıtlama yapmamak adına çok büyük lambalartercih edilmemelidir. Küçük salonlarda genellikle daha az göze çarpan ışık kaynakları bulunmalıdır.

Salon aydınlatmalarımız

Yeni salon lambanızdan her zaman memnun kalmanız için, Tchibo’nun seçkin malzemelerine ve özenli işçiliğine güvenebilirsiniz. “Tchibo Certified Merchandise” ifadesinin kısaltması olan, TCM damgası bunu temsil eder. Salon aydınlatmanızı internetten almak isterseniz, güvenlik testlerini ifade eden GS sembolüne dikkat etmelisiniz.