Raf Çeşitleri

Dolabın aksine raflar açıktır. Nesneler sıklıkla kullanılıyor ve sürekli el altında olmaları gerekiyorsa bu pratiktir. Raflar ayrıca dekoratif objeleriniz, kitaplarınız veya fotoğraf çerçeveleriniz için “Sahne” haline gelmektedir. Tchibo’da dar levhadan, büyük oturma odası duvar rafı ünitesine, klasikten, sıra dışına kadar çok değişik raf vardır. İlham alın ve odanızı uygun raf ile yeniden tasarlayın!
-25 %
Kapalı Saklama Modülü
3.149,00TL
2.359,00TL
Aynalı Raflı Havluluk
1.639,00TL
Metal Duvar Rafı
1.999,00TL
İnce Merdiven Raf
3.599,00TL

Küçük ve büyük raflar

Neredeyse hiçbir tanım, "raf" kadar çeşitli mobilyayı kapsamaz. Oturma odasındaki duvarı kapsayan kitaplıktan, banyo veya ofis masası için dar 30 x 30 rafa ve yatağın üzerindeki kavisli tasarım raf ünitesine kadar. Duvara dayalı raflar vardır, asılı raflar vardır ve serbest duran raflar vardır. Temeli kare, dikdörtgen, üçgen ve hatta yuvarlak olabilir. Buna ek olarak geniş malzeme seçenekleri gelmektedir. Farklı tasarımlarda ahşap çok yaygındır, ancak metal, plastikler ve kafes malzeme de yaygındır. Bu mobilya klasiğinin Tchibo’daki çeşitliliğine hayran kalacaksınız!
Dekoratif raf: Eski bir binada, duvarda duran ve içinde çok sayıda kitabın görülebildiği dikdörtgen, açık bir raf bulunan beyaz mobilyalı bir oturma odası.

Raf, dolap veya vitrine karşı

Rafın dezavantajları aynı zamanda avantajlarıdır: Açıktır, içinde ne olduğu görülebilir. O halde toza karşı hassas kıyafet veya diğer tekstillerin saklanması için dolap daha iyi seçimdir. Temizlik kovası, kağıt yığınları veya istiflenmiş ayakkabılar gibi daha az görülmek istenebilecek nesneler, en iyisi bir kapı arkasında veya çekmecede saklanır. Açık raf, eşyaların elinizin altında olmasını istediğinizde de çok pratiktir. Ek olarak, çok dekoratiftir ve fotoğraf albümleri, CD koleksiyonu, baharat kavanozları veya aile fotoğraflarını ön plana çıkarır: bazı şeyler hiç saklanmamalı!
Gri bir kanepe, beyaz TV mobilyaları, beyaz bir sehpa ve duvara dayalı beyaz bölmeleri olan açık, yüksek bir ahşap raf ünitesi içeren bir oturma odası.

Ahşap, metal veya her ikisi de?

Tipik oturma odası rafı veya kitaplığı eskiden beri ahşaptır. Çam veya ladin gibi kozalaklı ahşaplar, açık renkli, göze batmaz ve uygun fiyatlıdır. Akçaağaç ise aynı şekilde açık renk, ancak daha ağır ve asildir. Daha güçlü dalgalar veya yoğun doğal renk isteyenler fındık, kiraz veya palamut ağacı seçebilir. Güncel endüstriyel tarz, sağlam ahşap tabanları zarif metal iskeletler ile birleştirir. Metal bunun dışında da dar raflarda tercih konusudur. Örneğin masanın yanında dosya koyma yeri olarak beyaz lake metal ayaklı 50 x 50 raf çok şık görünür.

Dekorasyon unsuru olarak raf

Büyük odalar, aynı anda birden fazla yaşam alanı için kullanılıyorsa oda ayırıcı olarak bir raf, onları birbirinden biraz ayırmanın güzel ve pratik bir yoludur. Yemek masasını, kanepe ve TV köşesinden ayıran bir raf, bir yandan peçeteler, altlıklar ve masa dekorasyonu için kullanılabilir. Diğer tarafta uzaktan kumanda, dergiler, kitaplar vs. saklanır. Açık bir mutfak, ofis masası olan bir çalışma alanı veya tek odalı dairedeki yatak da oda ayırıcı olarak kullanılan bir rafla ayrılabilir. Kutular, sepetler ve diğer düzenleyici elemanlar, görüş koruması ve toparlanmış görünüm sağlar.

Çok boyutlu, fonksiyonel; raf!

Oturma odasındaki raf için daha çok dekorasyon ön plandayken, diğer yerlerde özellikle pratiklik ve sağlamlık beklenir. Ardiye veya kilerdeki rafların çok fazla ağırlık taşıması gereklidir. Kavanozlar, tenekeler ve erzaklar için yer tasarrufu sağlayan dar tabanlar uygundur. Üçgen veya L-şeklinde tabanlı köşe rafları da çok pratiktir. Çamaşır makinesi gibi büyük aletlerin üzerindeki alanların boşa gitmemesi için de Tchibo’da çamaşır makinesi rafları mevcuttur. Bunlar makineyi çevreler ve derin tabanlarıyla, büyük nesnelere de yer sağlarlar. Ev eşyaları için ayrıca askılı sepetli veya ayarlanabilir tabanlı raflar da pratiktir.
Daha fazla saklama alanı için bir raf: Genç bir kadın, içinde birkaç Tupperware kabının görülebildiği dar ahşap saklama rafının önünde duruyor ve mavi bir not defterine bakıyor.

Kalite bizim işimiz

Bir raf, sağlam ve uzun ömürlü olmalıdır. TCM mührümüz, malzemelerin ve işçiliğin kalitesini temsil eder: Ürünlerimiz en yüksek standartları karşılar ve bu nedenle "Tchibo Certified Merchandise" olarak etiketlenir. Ancak raflar aynı zamanda sürdürülebilir biçimde üretilmiş olmalıdır. Bu nedenle sürdürülebilir bir orman ekonomisi için FSC mührüne dikkat edin. Kartonlar, kutular, çekmece kutuları veya plastik tabanlarda geri dönüşümlü malzemeler, daha çevre dostudur.
Kaliteli raflar: Bir rafın önünde oturan küçük çocuğun yakından görünümü.