Ofis Dolabı

Belgeler, mektuplar, faturalar: Zamanla günümüzde dahi bir ofiste epeyce kağıt dosyalanmaktadır ve bunlardan bir kısmının uzun süre saklanması gerekmektedir. Bir ofis dolabıyla depolamak sorun olmaz! Ofis dolapları ölçüleri bakımından dosya ve klasörlere göre ebatlandırılmıştır ve bu ağırlıkları sorunsuz olarak taşımak için yapılmışlardır. Ayrıca herkesin tüm dokümanlara erişmemesi için dolabın kilitlenebilir olması da önemlidir. Şimdi Tchibo’da uygun bir model bakın!

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Bir ofis dolabında nelere dikkat etmelisiniz?

Bir ofis dolabının gereksinimleri, ofisteki kullanım türüne ve mevcut alana göre farklılık gösterebilir. Boyut, tutulacak belge miktarına veya dolapta başka hangi ofis malzemelerinin saklanması gerektiğine göre belirlenir. Kartotekler için askılı sistemler uygundur. Odayı kullanan müşterileriniz veya başka kişiler varsa gizlilik ve veri koruma nedenleriyle kilitlenebilir bir ofis dolabı seçmeniz önerilir. Malzeme ve tasarımı zevkinize veya ofis dekorasyonunuza göre seçebilirsiniz.
Açık renk ahşap ofis masası ve çeşitli ofis dolaplarının bulunduğu çalışma yeri.

Ebat ve taşıma gücü belirleyicidir

Satın almadan önce ofis dolabınızı hangi nesneler için kullanmak istediğinizi belirleyin. Kırtasiye eşyaları, birkaç kitap veya olmazsa olmaz kurabiye kavanozu, basit dolaplarda veya bir ofis rafında da kendine yer bulabilir. Her şeyin görünür olmasını istemiyorsanız kapalı bölmeli rafları da tercih edebilirsiniz. Dosyalar ve hassas belgeleriniz için gerçek bir dosya dolabına ihtiyacınız varsa doğru boyutta bölmelerle donatılmış olmalıdır. Ayrıca rafların yeterli taşıma kapasitesine sahip olup olmadığını da kontrol edin: Maksimum yük taşıma kapasitesi genellikle ürün açıklamasında belirtilir.
Bir kadın eli, askı dosyalarını bir ofis dolabının çekmecesine takıyor.

Ofis dolabınızı seçin!

Tchibo'da ofis dolaplarının farklı versiyonları var. Basit dolap kapakları veya bir çekmeceli dolabın açılması için yere ihtiyaç var, bu da bir ofis dolabında veya koridorda her zaman olmayabilir. Bu durumda sürgülü kapılı veya panjurlu bir ofis dolabı idealdir. “Kapı” bu durumda bir panjur gibi yukarı itilir. Askı dosya dolapları kartotek sistemleri için idealdir. Dosyalar burada yukarıdan içlerine ulaşabileceğiniz büyük çekmecelerde durur.

Ofis dolabınız için doğru malzeme

Tüm mobilyalar gibi farklı malzemelerden yapılmış ofis dolapları da bulunmaktadır. Çoğu durumda ofis dolabınızı kolaylıkla diğer dekorasyonunuza uygun olarak seçebilirsiniz. Ahşap, metal ve katmanlı veya kaplamalı sunta, dolap yapmak için eşit derecede uygundur. Masif ahşap, ofis dekorasyonuna belirli bir duruş verir, bu özellikle düzenli olarak müşterilerin gelmesi durumunda etki sağlar. Hassas belgeleri gerçekten güvenli bir şekilde saklamak istiyorsanız açılması kolay olmayan, aynı zamanda bir dereceye kadar yangına karşı dayanımı olan kilitlenebilir çelik bir dolap kullanmanız önerilir.

Ofis dolabı alternatifleri

Uygun bir ofis dolabı için yeriniz yoksa ancak yine de belirli belge ve klasörleri güvenli bir şekilde saklamak istiyorsanız çeşitli alternatif çözümler vardır. Örneğin kilitlenebilir çekmeceli bir masa veya kilitlenebilir, hareketli bir keson kullanabilirsiniz. Sabit, kilitlenebilir kesonlar da ofis malzemeleri arasında bulunur. Açık bir raf sadece kısmen uygundur ancak, muhtemelen bir dolap modülü veya küçük bir kasa ile tamamlanabilir.
Ofis dolabına, yer tasarruflu alternatif: Çekmeceli alt dolabı olan ofis masası, bir bölmesi kilitlenebilir.

Sağlam, kaliteli, sürdürülebilir: Tchibo kalitesi

Dosyalarınızın ve ofis malzemelerinizin en iyi şekilde saklandığından emin olmak için Tchibo'da aynı zamanda iyi görünen işlevsel ve sağlam ofis dolapları bulacaksınız. "Tchibo Certified Merchandise” kalite mührümüz, kısaca "TCM" malzeme ve üretimdeki en yüksek gereksinimleri karşılar. Özellikle sürdürülebilir ürünler bizde “GUT GEMACHT” mührü ile işaretlenir. Sorumlu ormancılık ürünü ahşabı FSC mühründen tanıyabilirsiniz.
Bir kadın eli beyaz bir ofis dolabının çekmecesini açıyor.