SchließenBarbekü ve mangal aksesuarları

Günler uzadığında, yan bahçeden çekici yemek kokuları gediğinde mangal zamanı gelmiş demektir. Sıcak mevsimde, pek çok kişi mutfağını dışarı taşıyıp akşam yemeğini mangal üzerinde kızartır. Ve bu, basit ateş kasesinden şık elektrikli mangala kadar birçok farklı şekilde görünebilir. Tchibo'da farklı mangal modelleri, çok çeşitli aksesuarlar ve yazın en güzel saatleri için harika ipuçları bulabilirsiniz.
Piknik Örtüsü
XL Piknik Örtüsü
99,95TL
149,95TL
Mini Soğuk Tutan Çanta
119,95TL
Mini Soğuk Tutan Çanta
119,95TL
Piknik Örtüsü
XL Piknik Örtüsü
99,95TL
149,95TL
Yuvarlak XL Piknik Örtüsü
139,95TL
Soğutuculu Alışveriş Çantası
229,95TL
-16 %
Bahçe Masası Örtüsü
119,95TL
99,95TL
Paslanmaz Çelik Izgara Spatulası
Askı delikli ahşap tutacak
54,95TL
  • Paslanmaz Çelik Sebze Izgara Şişi
Örneğin, kuşkonmaz gibi uzun sebzeler için ideal
54,95TL
44,95TL
Hızlı Görünüm
-18 %
Paslanmaz Çelik Sebze Izgara Şişi
Örneğin, kuşkonmaz gibi uzun sebzeler için ideal
54,95TL
44,95TL
  • Soğuk Tutan Çanta
İdeal soğuk tutma için soğuk izolasyon folyolu - Örneğin, her biri 0,5 litrelik 6 adet şişe için uygun
106,95TL
79,95TL
Hızlı Görünüm
-25 %
Soğuk Tutan Çanta
İdeal soğuk tutma için soğuk izolasyon folyolu - Örneğin, her biri 0,5 litrelik 6 adet şişe için uygun
106,95TL
79,95TL
Soğuk Tutan Beslenme Çantası
169,95TL
  • Şişe Soğutucu
Velcro ile değişken boyut ayarı
Şişe Soğutucu
Velcro ile değişken boyut ayarı
79,95TL
Soğutuculu Yemek Çantası
119,95TL

Gaz, elektrik veya odun kömürü: Doğru mangalı bulun

En yaygın ve orijinal mangal modeli kömür ile çalışanlarıdır. Yiyeceklerin dumandan geçtiği tipik tadı birçok kişi benzersiz buluyor. Ancak kömür ve ateş kullanımı genellikle biraz zordur ve balkonda genellikle koku yapar. Bu nedenle, son yıllarda elektrik veya gazlı yeni cihazlar giderek daha popüler hale geldi. Alevleri nedeniyle, özellikle bir gaz mangalı kömürün özelliklerine yakındır. Bu mangal tekniğini denemek istiyorsanız yeni cihazınızı Tchibo'da kolayca bulabilirsiniz.
Mangalın yanında duran ve şişleri çeviren genç bir adam, yanında da uzun saçlı genç bir kadın kolunu adamın omzuna koymuş ve mangala bakıyor.

Izgara et için ipuçları ve püf noktaları

Temel olarak: Et ne kadar iyi olursa yemeğin tadı o kadar iyi olur. Miktardan gerekirse kısın ve kendinizi gerçek bir lezzet deneyimiyle şımartın. Mangalın lezzetli yemeklerini sulu tutmak için mangalı iyice ısıtmalısınız. Eti her taraftan kızarttıktan sonra tel ızgarayı biraz daha yukarı kaldırabilirsiniz. Modelinizin kapağı varsa fırına benzer bir etki yaratabilirsiniz: Kapalı mangalda et yavaşça pişer ve içinde yumuşacık ve sulu hale gelir. Mükemmel mangal keyfi ipuçlarımızın devamını okuyun.
Sebzeler mangalda da yapılabilir: Mangalın yanında bir grup genç bulunuyor ve ayrıca sebzeleri küçük bir masada hazırlıyorlar.

Mangalda vejetaryen lezzetleri

Et yemeyenler genellikle mangalda kaybederler. Mangalda peynirin yanı sıra, birçok sebze mükemmel bir şekilde hazırlanabilir. Örneğin, mısır koçanlarını ve mantarları mangala herhangi bir sorun olmadan koyabilirsiniz. Sadece biraz yağ veya lezzetli bir marine sos eklediğinizde artık pişmeye hazırdır. Diğer yandan kabak, domates veya biberlerin daha hassas bir şekilde pişirilmesi gerekir. Küçük mangal tavaları veya alüminyum folyolar, hafif ve yavaş pişmelerini sağlar. Deneyin!

Masa ızgarası, kullanışlı alternatif

Klasik bir bahçe mangalı kendi alanına ihtiyaç duyar ve nispeten geniş bir mangal malzemesi hacmi sağlayabilir. Ancak sadece küçük bir balkonunuz varsa veya sadece iki kişilik mangal yapmak istiyorsanız masa mangalı iyi bir çözüm olabilir. Bu küçük ve kullanışlı mangal, isminin de gösterdiği gibi her masa, tabure ve sandıklar gibi küçük bahçe mobilyalarına uygundur. Yuvarlak modeller özellikle popülerdir. Çünkü bunlar oldukça düşük ısıyı en iyi şekilde kullanır. Elektrikli modeller için yakında bir elektrik prizine ihtiyacınız olacağını lütfen unutmayın.

Mangalı düzgün temizlemek için

Kömür ve ızgara artıkları sonrasında çok fazla kir bırakabilir. Bunu önlemek istiyorsanız mangalı önceden yağ ile ovmanız yeterlidir. Bazıları da yarı soğan kullanır. Her durumda mangala daha az yiyecek yapışır. Yemekten sonra mangaldaki artıkları yumuşatmak için örneğin nemli çimde bir gece boyunca bırakılması tavsiye edilir. Mangalda kalanları atmak yerine, artıkları ovalamak için de kullanabilirsiniz. Külün sabunla benzer bir etkisi vardır ve mangalı kolayca temizlemek için mükemmeldir.
Mangalı düzgün bir şekilde temizleyin: İki elini kullanarak kırmızı kare plastik kaptaki ızgarayı suyla temizliyor.

TCM Sertifikalı dayanıklı ürünler

Mangal mevsimi öncesi, mangal mevsimi bittikten sonra çünkü bir sonraki yaz kesin gelecektir. Bir mangal ideal koşullarda size yıllar boyunca eşlik eder. Aynı şey aksesuarlar için de geçerlidir. Bu ürünlerin uzun süre dayanabildiğini belirten TCM mührü vardır. Tchibo'nun tüm ev ürünleri, "Tchibo Certified Merchandise" ifadesinin yer aldığı bu üç harfi taşır. Bu, ödün vermeyen kalite kriterlerimizin tüm üretim süreci boyunca geçerli olmasını garanti eder. Alışveriş yaparken Tchibo’nun TCM mührüne güvenin!
Yeşil önlük takan genç bir adam, siyah yuvarlak mangalın yanında diz çökerken oğlu et şişlerini bir maşa ile çeviriyor.