Klozet kapağı

Günde birkaç kez kullansak da avantajlarını nadiren görüyoruz: klozet kapağı. Oturma düzeni sadece pratik bir avantaj sağlamakla kalmaz aynı zamanda banyonuzda mükemmel bir tasarıma sahip bir göz alıcı hale gelir. Ayrıca malzeme, sabitleme ve işlevsellik gibi öğeler satın alma sırasında önemli bir rol oynar. Tchibo online mağazamızda her türlü ihtiyaç için çok sayıda klozet kapağı ve satın alma ipuçları bulabilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Malzeme: Plastik mi ahşap mı?

Birçok klozet kapağı plastikten yapılmıştır, örneğin termoset, termoplastik veya polireçine ile. Malzeme çok sağlamdır ve antibakteriyel kaplama sayesinde özellikle hijyeniktir. Yüksek oturma konforu ve antibakteriyel özellikleri sayesinde ahşap kapaklar da ikna edicidir. Ayrıca, ahşap diğer malzemeler kadar soğuk olmaz ve kış mevsiminde bile ilk temastan itibaren hoş bir şekilde sıcak olur. Çok fazla para harcamak istemiyorsanız preslenmiş ahşap liflerden (MDF) yapılmış bir model seçebilirsiniz. Bu modeller birkaç kez boyanır ve böylece dış etkilere karşı korunur.

Şık tasarımlı klozet kapağı

Klozet kapakları çeşitli modellerde ve farklı tasarımlarda mevcuttur. Sade ve tek renk bir modelle her zaman doğru seçim yaparsınız. Parlak tonlar daha temiz, koyu tonlar asil ve şık görünür. Çapalar, deniz fenerleri veya deniz balıkları gibi deniz desenleri özellikle banyoda popülerdir. Ayrıca harika: Kabuk şeklinde klozet kapağı! Motifli klozet kapakları da kişisel tarzınızı ifade etmek için mükemmeldir. Her şeyin "tek parça" olmasını istiyorsanız tek tip bir tasarıma sahip bir klozet kapağı, klozet fırçası, tuvalet kağıdı tutacağı ve çöp kutusundan oluşan eksiksiz bir klozet seti seçebilirsiniz.

Montaj: Klozet kapağına uyan bağlantı menteşesi

Klozet kapağının kendisinde olduğu gibi, klozet kapaklarını sabitleme menteşeleri için de farklı malzemeler vardır. Metal ve paslanmaz çelikten yapılmış modeller özellikle sağlam, stabil ve dayanıklı olup, plastik menteşeler fiyatlarından dolayı özellikle ikna edici özelliklerdir. "Tık" veya "hızlı" menteşeler özellikle kolay monte edilir ve saniyeler içinde takılıp çıkarılabilir: Temizlik için mükemmeldir! Bu arada: Menteşe kırılmışsa en iyisi tüm klozet kapağının değiştirilmesidir. Tchibo online mağazamızda farklı tasarımlarda çok sayıda model bulabilirsiniz.

Pratik ve işlevsel

Elbette klozet kapağınız sadece harika bir tasarımıyla değil aynı zamanda işlevselliği ile de puan almalıdır. Otomatik indirmesi olan bir klozet kapağı, ezilen parmakların ve indirme sırasında çıkan yüksek sesi geçmişte bırakır. Menteşedeki yay sayesinde yavaş ve neredeyse sessiz bir şekilde kapanırlar. Çocuklu aileler için çocuk koltuklu klozet kapakları mükemmel bir seçimdir. Bunlar daha küçük bir açıklığa sahip olan ve herhangi bir sorun olmadan yukarı ve aşağı katlanabilen ikinci bir koltuğa sahiptir. Böylece ebeveynler, çocukların kayarak tuvalete düşmelerinden korkmak zorunda değiller. Biraz lükse ve konfora değer verenler, ısıtmalı klozet kapağı seçebilirler.

Hijyenik temizlik: Klozet kapağı nasıl temizlenir

Günde yaklaşık yedi ila on iki kez arasında burayı kullanıyoruz. Klozet kapağının mümkün olduğunca uzun dayanması ve bakteri ile mikropların barınmaması için düzenli olarak temizlendiğinden emin olun. Yüzeyde çizilme ve iz oluşmasını önlemek için yumuşak bir bez kullanmak en iyisidir. Hafif sabun ve sabunlu su gibi klasik temizlik malzemeleri normal kirler için tamamen yeterlidir. İnatçı kirlerle mücadelenizde hafif temizleme malzemeleri kullanın. "Mucize temizleyicilerden" uzak durun: Bunlar genellikle aşındırıcıdır! Bu sadece tuvalet kapağını aşındırmakla kalmaz aynı zamanda ciltte tahrişe de neden olabilir.

Tchibo kalite standartları

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi, klozet kapaklarımızda da kalite ve uzun ömürlülüğe büyük önem veriyoruz. TCM mührü ("Tchibo Certified Merchandise") ile tüm üretim süreci boyunca yüksek standartlara uyulmasını ve bağımsız kontrol kurumları tarafından düzenli olarak kontrol edilmesini sağlarız. Klozet kapağınızda ahşap varsa FCS sertifikasına da dikkat edin ("Forest Stewart Konseyi"). Bu size malzemenin sorumlu orman yönetiminden geldiğini garanti eder.