Koltuk Modelleri

Koltuk, ister tek başına, ister eşinizle veya tüm ailenizle evde rahatlığın özüdür. Koltuk kelimesi Arapça kökenlidir ve "yastıklı bank" anlamına gelmektedir ve amacını tam olarak tanımlayan şey budur: Koltuğunuz, dairenizde kendinizi tamamen rahat hissetmek istediğiniz yerdir. Bunun için farklı tasarımlarda koltuklar mevcuttur. Size en uygun olan koltuk sadece mevcut alanınıza bağlı değildir. Tchibo'da seçkin bir koltuk yelpazesi bulacaksınız. Kendinize ilham verin!

Lütfen sayfayı tekrar yükleyin veya daha sonra tekrar deneyin.

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye Ol

Tchibo Online Mağazasının güncel ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz:

Klasik koltuk: İki kişilik, üç kişilik veya kombine

Bir koltuk, birçok oturma odasında en sık kullanılan mobilya parçasıdır. Klasik bir iç mekan isteyenler için üç kişilik koltuk iyi bir seçimdir. Daha az alana sahip tek veya çift kişilik evlerde ise iki kişilik bir koltuk yeterlidir. Ancak iki kişilik olan uzanmak için uygun değildir. Akşamları televizyon izlemek veya kitap okumak için koltuğa yayılmayı seviyorsanız daha uzun bir model tercih etmek daha iyidir. Büyük bir oturma odanız varsa ve daha kalabalık yaşıyorsanız geleneksel üç-iki-bir kişilik koltuk kombinasyonu iyi bir fikirdir. Daha küçük odalarda ise, aksine daha boğucu görünür.

Köşe koltuğu: Küçük odalar için zarif çözüm

Yaşam alanınızdan ideal şekilde yararlanmak istiyorsanız, köşeli bir koltuk yerden tasarruf sağlayan bir seçenektir. L şekli sayesinde üzerine iki kişi rahatça uzanabilir. Ayaklı koltuğun aksine bu seçenekte odanın her köşesi kullanılır çünkü duvarların her iki yanını bir köşe koltuğu kapatır. Hacimli görünmüyor ancak odanın köşesinde zarif bir şekilde yer alıyor. Bu tip bir koltuk özellikle küçük oturma odaları için uygundur.

Büyük koltuk: Tüm aile için büyük alan

Aileniz varsa veya düzenli olarak misafir davet ediyorsanız "Büyük koltuk" idealdir. Bu koltuğun boyutu zaten isimden bellidir çünkü bu mobilyaya dört veya daha fazla kişi oturabilir. Mega koltuklar olarak da bilinen büyük koltuklar, ortalamanın üzerinde oturma alanına sahiptir ve özellikle derindir. Çok sayıda yastıkla donatılmış bu koltuk rahat bir atmosfer yaratır ve çocuklarla veya arkadaşlarınızla rahat akşamlar geçirmenizi sağlar.

Çekyat: Küçük odalar veya misafir odası için çok fonksiyonlu

Tek odalı bir dairede yaşayan bekarlar için çekyat, çok fazla yer tasarrufu sağlayan çok fonksiyonlu bir alternatiftir. Gündüz koltuk olarak kullanılan çekyat, akşamları yatağa dönüştürülür. Odayı düzenlerken, hiçbir şey engellemeden kolayca katlanabildiğinden emin olun. Çekyat, misafir odası veya genç odası için de çok uygundur. Gün boyunca yorgan ve yastıkları çekyatın sandığında veya gardıropta saklayabilirsiniz. Tchibo size farklı tarzlarda geniş bir çekyat yelpazesi sunar: Sizin tercihiniz de orada olacaktır.

Koltuğunuzu nasıl doğru bir şekilde temizlersiniz

Her gün kullandığınız bir mobilya parçasının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu işlemi nasıl yapacağınız, koltuğun malzemesine bağlıdır. Saç tellerini, tüyleri ve kırıntıları temizlemek için elektrikli süpürge gereklidir. Koltuğunuzda kumaş örtü varsa küçük lekelerin hemen temizlenmesi en iyisidir. Bu durumda şu geçerlidir: Ovmak yerine hafifçe vurun. Genellikle bulaşık deterjanı ve nemli bir bez yeterlidir, inatçı kirleri çıkarmak için ise kabartma tozu yardımcı olur. Buharlı temizleyiciler de iyi bir seçimdir. Deri koltuklar, bebek mendilleri ile mükemmel bir şekilde temizlenebilir. Ardından iyice kurulanmalıdır!

TCM mührü bizim tutarlı kalite standardımızı ifade etmektedir

Tchibo'dan bir koltuk satın alan herkes, yüksek kaliteli bir mobilya parçasını satın almış olur. Bu güvence, "Tchibo Certified Merchandise" anlamına gelen TCM mührü ile garanti edilmektedir. Tüm ürünlerimiz üretim süreci boyunca sıkı kalite kontrollerine tabi tutulur. Sadece seçilmiş malzemeleri kullanırız ve tedarikçilerimizin de yüksek kalite standartlarımıza uymasını sağlarız.