Dekoratif Lamba Çeşitleri

Dekoratif lambalar genellikle bir odayı tamamen aydınlatmaz, ancak özel aksanlar ayarlar. İster güzel bir resme yönelik bir spot ışığı olarak, ister raftaki atmosferik bir ışık dizisi olarak veya olağanüstü efektler için bir zemin lambası olarak olsun - oturma odalarınıza dekoratif ışıklarla belirli bir şey vermenin birçok yolu vardır. Tchibo'nun çekici lamba yelpazesine göz atın ve en sevdiğinizi bulun!
-29 %
-29 %
Kokulu Mum
Kokulu Mum
84,95TL
59,95TL
84,95TL
59,95TL
-29 %
-29 %
Kokulu Mum
Kokulu Mum
84,95TL
59,95TL
84,95TL
59,95TL
Renk Değiştiren LED Lamba
169,95TL
4 Adet LED Gerçek Mum, Sim Geçişli Krem Beyaz
349,95TL
5 Adet LED'li Bahçe Meşalesi
369,95TL
-33 %
LED Işık Zinciri »Çapalı Klips«
149,95TL
99,95TL
4 Adet LED Gerçek Mum, Krem Beyaz
399,95TL
2 Adet LED Gerçek Mum, Koyu Kırmızı
199,95TL
3 Adet Camlı LED Gerçek Mum
379,95TL
-20 %
Harfli LED Işık Zinciri
99,95TL
79,95TL
4 adet LED Bal Mumundan Mum
349,95TL
LED Mikro ışık zinciri »kar tanesi«
99,95TL
-36 %
LED Dekoratif Işık
109,95TL
69,95TL
LED Mikro Işık Zinciri, Yıldızlar
LED Mikro Işık Zinciri, Damlalar
119,95TL
119,95TL
4 Adet LED Gerçek Mum, Krem Beyaz
349,95TL
-21 %
LED Işık Zinciri
189,95TL
149,95TL
2 Adet LED Gerçek Mum, Krem Beyaz
199,95TL
-30 %
LED Işık Çıtası
199,95TL
139,95TL
Mini Ampullü LED Işık Zinciri
169,95TL
2 Adet LED'li Gerçek Uzun Mum, Sedef-Beyaz
149,95TL
LED Mikro Işık Zinciri, Yıldızlar
LED Mikro Işık Zinciri, Damlalar
119,95TL
119,95TL
4 Adet LED Tealight Mum, Beyaz
129,95TL
1

Ruh hali yapıcılar olarak dekoratif lambalar

Tavan aydınlatması genellikle bir odanın temel parlaklığından sorumlu olsa da, dekoratif armatürler dakik veya dolaylı ışık oluşturur. Böylece odada özel bir atmosfere katkıda bulunurlar. Örneğin, antika bir çekmeceli sandığı veya vurgulu aydınlatmalı güzel bir bitkiyi etkili bir şekilde sahneleyebilirler. Ya da lambaları kendilerini göz alıcı yapın. Çünkü genellikle dekoratif lambalar alışılmadık bir tasarıma, parlak bir renge sahiptir veya olağandışı malzemelerden yapılmıştır.
Göz alıcı olarak dekoratif lamba: Gri bir kanepe, çeşitli yeşil bitkiler ve yanında turuncu ışık yayan oval bir lamba duran küçük bir bank içeren bir oturma odası.

Özel aydınlatma efektleri için zemin armatürleri

Zemin lambaları ile yaşam alanınızda özel aydınlatma efektleri elde edilebilir. Düşük yükseklikleri nedeniyle, bunlar tesisinizde aşağıdan yayılır. Bu, eski daireler veya çatı katları gibi yüksek tavanlı odalarda özellikle güzel görünüyor. Duvardaki bir resim veya uzun bir palmiye ağacı gibi ev aksesuarlarındaki ışık konisini yönlendirerek ışık ve gölge ile ustaca oynayın. Serin LED aydınlatma ile bir salon atmosferi yaratırsınız, daha sıcak ışıkla rahat hale gelir. İster gizli bir zemin lambası ister dekoratif bir lamba haline gelen göz alıcı bir model tercih edin - örneğin endüstriyel tasarımda kromdan yapılmış.
Resimler için dekoratif lambalar: Gri bir duvara ve beyaz bir yatağın üstüne, bir dizi ışıkla sınırlanmış siyah çerçevelerde üç resim asar.

Resimler için dekoratif lambalar: Sanatsal sahneleme

Açık aksanlarla çalışmanın bir başka yolu da görüntülerin aydınlatılmasıdır. Özel dikkat etmek istediğiniz bir fotoğrafın veya resmin üzerine veya arkasına bir ışık kaynağı yerleştirilir. Resmin arkasındaki küçük LED lambalarla dolaylı aydınlatma sağlarsınız. Öte yandan, bir görüntüyü doğrudan lekelerle aydınlatabilirsiniz. Her durumda, aydınlatma türünü konuya göre hizalayın. Ne kadar çok ayrıntı olursa, ışık o kadar yoğun olabilir. Ancak sadece evde değil, ışıklı resimlerle sanatsal vurgular yaratırsınız: Ofis ışıkları olarak da kullanılır, resimlerdeki LED'ler rahat bir çalışma atmosferine katkıda bulunabilir.

Bahçenizi nasıl parlatabilirsiniz?

Dış mekan aydınlatmasında dekoratif lambalar da eksik olmamalıdır. Balkon veya terasın üzerindeki ışıklar dizisi yaz aylarında rahat bir hava yaratır. Meyve ağaçlarındaki fenerler bahçeyi büyülü bir ışıkla yıkıyor. Fenerler akşamları dışarıda oturmayı gerçek bir zevk haline getirir. Ve masadaki LED mumlar titreşen parıltılarıyla gerçek balmumu mumlarına benziyor - romantik bir ruh hali kendiliğinden ortaya çıkıyor! Tchibo online mağazasında bahçe ve eviniz için çok çeşitli dekoratif lambalar bulacaksınız.

LED ile aydınlatma – avantajları

LED ile aydınlatma günümüzde neredeyse standarttır. Küçük lambalar çeşitli avantajları birleştirir. Yer ve enerji tasarrufu sağlarlar ve akkor lambaların aksine, ılık olurlar, ancak sıcak olmazlar. Buna ek olarak, LED lambalar için üç açık renk arasında seçim yapın. Sıcak beyaz ışık (3.300 Kelvin'in altında) loş dolaylı aydınlatma için mükemmeldir. Daha parlak seviyorsanız, dekoratif lambanız için evrensel beyazı (5.300 Kelvin'in altında) veya gün ışığı beyazını (5.300 Kelvin'den fazla) tercih edin.
Gri bir kanepe, yuvarlak, koyu bir sehpa ve tavandan sarkan dört dekoratif lambali sıcak, sarı ışıkta yıkanmış büyük bir TV içeren bir oturma odası.

TCM: Kaliteyi gösteren üç harf

Dekoratif lambalar, diğer tüm Tchibo ürünleri gibi, TCM mührünü taşır. Bu üç harfin arkasında "Tchibo Certified Goods" terimi vardır. Bu da yüksek kalite standartlarımızın altını çiziyor. Bu, tedarikçilerimizin ve hammaddelerimizin sıkı bir şekilde seçilmesiyle başlar ve satışa kadar tüm işleme süreci boyunca devam eder. Bu, sonucun size uzun süre zevk verecek yüksek kaliteli bir ürün olmasını sağlamanın tek yoludur.
Tchibo kalitesinde lambalar: Üzerinde açık, mantar şeklinde dekoratif lambanin durduğu, yatak ve başucu masası içeren beyaz mobilyalı bir yatak odası.