Çocuk kitapları ve resimli çocuk kitapları: oyuncaktan fazlası

Kitaplar, pelüş hayvanlardan sonra belki de çocukların en sevdikleri oyuncaklardır. Ancak bebekler ve daha büyük çocuklar için çocuk kitapları bundan çok daha fazlasıdır! Yavrularınızın gelişimi için önemlidirler. Birlikte bir kitaba bakmak ve onu çocuğunuza okumak sadece bireysel gelişimi değil, aynı zamanda çocukların sosyal gelişimi ve davranışlarını da destekler. Tchibo'da bebekler ve küçük çocuklar için çocuk kitapları, okul öncesi çocuklar için kitaplar ve çocuklar için sesli kitaplar bulacaksınız.

Çocuk Kitapları

Çocuklar için kitaplar, çocuğunuzun bilişsel gelişimini ve duygusal zekasını geliştiren, onları hayal kurmaya teşvik eden kitaplardır. Okuma alışkanlığı kazandıran ve dil gelişimini destekleyen eğitici çocuk kitapları, çocukları geleceğe hazırlayan kaynaklardandır. Çocuğunuzun yaş grubuna ve beğenilerine uygun olarak seçeceğiniz çocuk kitapları ile siz de onun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Zengin ürün çeşidi ile çocuğunuzu öğretici ve büyülü bir yolculuğa çıkaran en iyi çocuk kitaplarını hızlı kargo seçeneği ve uygun fiyat avantajıyla hemen alabilir, bu yolculuğa siz de dahil olabilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Kızlar ve erkekler için farklı kitaplar doğru mu?

İyi bir çocuk kitabı hem ilham kaynağı ve hem de eğitim aracıdır. Tchibo'da hikayeler ve resim dili açısından farklılık gösteren erkekler ve kızlar için çocuk kitapları bulacaksınız. Elbette bir erkek çocuk bir prensesin maceralarını da hevesle dinleyebilir veya bir kız, kazı makineleri ve şantiyelerle ilgilenebilir. Kitap konusunda önemli olan: Çocuğun hikaye ve resimlerden zevk almasıdır.
Çocukların bunlara olan ilgisini uyandırmak için onları erkenden kitaplarla tanıştırın.

Çocuk kitaplarını duygusal gelişim için kullanın

Resimli çocuk kitapları ve daha sonra da çocuk kitapları, küçüklükten itibaren ritüeller oluşturmak için en iyi yöntemdir. Yatmadan önce, kalktıktan sonra ya da arada huzur bulmak için; bir çocukla bir kitaba bakan herkes güven, yakınlık ve çocuğun genellikle rahatlayabileceği hoş bir atmosfer yaratır. Sadece erken yaşta ve düzenli olarak kitaplarla teması olan çocuklar, daha sonra kitapları keşfederek keyifle okuyacaklar.
Küçük çocuklar için gündelik hayattan hikayeler uygundur. Daha büyük çocuklar soyut figürleri sever.

Her yaşa uygun kitabı nasıl bulursunuz

Bebekler ve küçük çocuklar, resimli ve gündelik yaşamlarından aşina oldukları hikayeler içeren kitapları sever. Bu nedenle hayvanlı resimli kitaplar ve çiftlikler hakkındaki kitaplar mükemmel seçimdir. Daha sonra dinozorlar gibi soyut figürler de buna katılır. İlk okuma için çocuk kitapları genelde arkadaşlık gibi sosyal ilişkiler üzerinedir. Okula başlama veya bir kardeşin doğumu gibi önemli olayları da bir çocuk kitabı yardımı ile gündeme getirebilir ve hazırlık yapabilirsiniz.

Kitap ve sesli kitapları eve sipariş edin

Tchibo'da çok küçükler için resimli kitapların yanı sıra 1 yaşından itibaren yaşa uygun çocuk kitapları, 2 yaş üzeri çocuk kitapları, 3 yaş üzeri çocuk kitapları ve 4 yaş üzeri çocuk kitapları bulacaksınız. Kendi başına keşfetmek ve okumak için kitapların yanı sıra, ilgi çekici sesli çocuk kitapları ve boyama ve bulmaca kitaplarını online sipariş edebilirsiniz. Kitapları rahatlıkla evinize veya en yakın şubeye sipariş edin.

Kılavuzumuz ile doğru oyuncağı bulursunuz

Tchibo’da kitapların yanı sıra Çocuk oyuncakları da bulunur. Bazen çocuk için hangi ürünün uygun olduğuna karar vermek hiç de kolay değildir. Özellikle çocuğunuz yoksa ve arkadaş, teyze, amca olarak veya torununuz için uygun hediyeyi arıyorsanız. Oyuncak kılavuzumuzda doğru oyuncağı ve çocuğunuz, torununuz, yeğeniniz veya kuzeniniz için güzel bir hediye bulmanızı sağlayacak kapsamlı bilgileri bir araya getirdik.
Oyuncak kılavuzumuz, uygun hediyeyi bulmanızda size yardımcı olacaktır.

Çocuk oyuncakları; güvenlik en üst düzeyde önem taşımaktadır

Çocuk kitapları, pelüş hayvanlar veya başka çocuk oyuncakları olsun, bu ürünlerin her birinin yaşına uygun ve güvenli olması önemlidir. Çocuk kitaplarında sadece içeriğin yaşa uygun olmasının yanı sıra ürünün kendisinin de uygunluğuna dikkat edilmesi önemlidir. Örneğin bebekler için sert ve sivri kitap kenarları hiç uygun değildir. Ayrıca kapak ve sayfaların zararlı madde içermemesi de gerekir. Tchibo’da güvenli ve en iyi kalitedeki çocuk kitaplarını bulursunuz.
Bir kitap, içerik ve yapısı açısından çocuğun yaşına uygun olmalıdır.