Ofis sandalyesi

Ofisteki çalışma yerinde günün büyük bir kısmını geçirirsiniz. Yanlış, rahat olmayan bir sandalyede oturursanız sadece daha az verimli çalışmakla kalmaz, aynı zamanda kendi sağlığınızı da riske atmış olursunuz. Bu sorun, sırt dostu tasarımı ve ayar seçenekleri sayesinde sağlıklı bir duruş sağlayan ergonomik ofis koltukları ile çözülür. Yeni bir ofis koltuğu alırken, ideal bir mobilya parçasını bulmak için dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır.

Lütfen sayfayı tekrar yükleyin veya daha sonra tekrar deneyin.

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye Ol

Tchibo Online Mağazasının güncel ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz:

Esneklik sayesinde optimum oturuş

Ofis sandalyeleri ancak, bireysel vücut ölçülerinize göre ayarlanabilir olmaları durumunda optimum ofis mobilyasıdır. İş yerinde uzun süre oturan herkes, kesinlikle yüksekliği ayarlanabilir bileşenlere sahip bir ofis koltuğu seçmelidir. Ancak bu sayede mobilya parçası ergonomik oturuş sağlamak için yeterince esnektir. Ofis koltukları ek olarak, kişisel gereksinimlerinize uygun, isteğe bağlı çeşitli parçalarla donatılabilir. Bu nedenle satın alırken kolçaklı, baş dayamalı veya boyun dayamalı ofis koltuklarını tercih edip etmediğinize veya minimum ekipman alma eğiliminde olup olmadığınıza dikkat edin. Döner sandalyeden ofis koltuğuna kadar tüm modeller Tchibo’da!
Beyaz döşemeli modern, ergonomik ofis sandalyesi beyaz bir ofis masasının önünde duruyor.

Rahat sırt için ofis sandalyeleri

Ofis koltuklarının sırt koruyucu olması gerektiğinden, doğru arkalık önemli rol oynamaktadır. Görevi sırtınızı korumaktır ve bu nedenle omurganın S şekline uyumlu olmalıdır. Yuvarlatılmış bir sırt kısmı, düz bir tahta önünde oturmuş hissi vermeden konforlu bir oturuş sağlar. Hareketli koltuk arkalıkları hareketlerde biraz oynamalı, ancak destek işlevini kaybetmemesi için çok da esnememelidir. Sırtlığın alt kısmındaki bel desteği, uygun ayarlama seçenekleriyle dik bir duruş sağlayan ekstra destek oluşturur.
Üzerinde bir bilgisayarın durduğu siyah ofis masasının önündeki siyah ofis sandalyesi.

Ofis sandalyeleri için ideal seçim

Ofis sandalyeleri yalnızca sırtlık ve oturma yeri birbirine koordineli olduğunda tam konfor sunar. Oturma sırasında sırtlığa doğru temasın sağlanabilmesi için oturma yerinin fazla büyük olmaması gereklidir. Sağlıklı oturma için ideal oturma yerinin aynı zamanda yuvarlak bir kenarı vardır, böylece uyluklar ve dizler hafif eğimli bir pozisyonda olur ve kan dolaşımı uyarılır. Vücut ağırlığının büyük bir kısmı oturma yeri tarafından taşındığından, maksimum dayanıklılık için sandalyelerin iyi köpük kalitesine ve yastıklamaya sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Ofis sandalyelerinin diğer donanım karakteristikleri

Her sandalyenin kolçağa veya koltuk başlığına sahip olması gerekmez, ancak bazıları için bunlar vazgeçilmezdir. Haksız da değiller, çünkü kolçaklı ofis sandalyeleri omuzlardaki yükün hafifletilmesine yardımcı olur. Bu nedenle dayanan kolları yukarı doğru destekleyecek ama gereksiz yere yana doğru yaymayacak şekilde ayarlanabilir olmaları gerekir. Kolçakların destekleme sırasında esnememesi ve hatta kırılmaması için sağlam da olmaları gerekir. Ancak oturuş sırasındaki ekstra dengeye ihtiyaç duymazsanız kol dayama yerleri şart değildir. Kol dayama yeri olmayan ofis sandalyeleri de ofis masasında ergonomik ve sağlıklı oturuş pozisyonu sağlar.

Malzemede bunlara dikkat etmelisiniz

Ofis sandalyelerinin gerçekten konforlu ve rahat hissettirmesi için uygun ayarın yanında malzemenin de doğru olması gerekmektedir. Gerçek deriden ofis sandalyeleri çok şık durur, bakımları kolay ve sağlamdır. Bununla birlikte uzun süre oturulduğunda, derinin pek elverişli olmayan termal özellikleri rahatsız edici bir etkiye sahip olabilir. Çünkü malzeme, düşük ısılarda soğuk ve bu durum hiç de davetkar değildir. Yazın terleme nedeniyle ıslak alanlar oluşturur, çünkü deri nemi almaz. Farklı tekstillerden seçeceğiniz bir kumaş kaplaması bu durumda daha iyidir. İyi ısı sirkülasyonu ve nem emilimi, uzun süre oturmayı keyifli hale getirir.
Kumaş kaplı ve ağ biçimli sırt dayama yeri olan bir ofis sandalyesinin yakın çekim görüntüsü.

Tchibo’nun kalite sözü

Ofis koltukları iyi düşünülmüş bir satın alımdır ve bu nedenle mümkün olduğu kadar uzun süre rahat bir keyif sağlamalıdır. Tchibo’nun ürünlerine tamamen güvenebilmeniz için TCM mührü vardır. "Tchibo Certified Merchandise" etiketli ürünler özel bir üretim sürecinden geçmiştir ve katı kurallara göre üretilmiştir. Böylece vaat edileni garantileyen gerçek kaliteyi ilk bakışta görebilirsiniz!
Beş genç çalışma arkadaşı, ofis koltuklarını ittirerek eğleniyor.