Kolay ve güvenli bebek bezi değiştirme için alt açma masası

Ebeveynler, küçüklerinin altını günde beş ile on kez arasında değiştirebilir. Bunun güvenli ve rahat olmasını sağlamak için yüksek kaliteli, stabil bir alt açma masası vazgeçilmezdir. Dar veya geniş, diğer bebek mobilyalarıyla veya tek olarak: Temel unsur, bebeğinizin iyi ve güvenli bir şekilde yatması ve hızlı ve kolay bir şekilde altının değişmesidir. Tchibo’nun alt açma masası modellerini keşfedin ve siparişinizi doğrudan online verin!

Lütfen sayfayı tekrar yükleyin veya daha sonra tekrar deneyin.

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye Ol

Tchibo Online Mağazasının güncel ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz:

Çok işlevli mobilya olarak alt açma masası

Bebek karyolası dışında, alt açma komodini, alt açma masası veya alt açma rafı bebek odasındaki en önemli mobilyadır. Bu size, bebeğinizin bezini değiştirebileceğiniz ve aynı zamanda çekmeceler, dolap veya raf alanları sayesinde ıslak mendil, çocuk bezi veya çeşitli bakım ürünleri gibi tüm önemli malzemeler için bol miktarda saklama alanına sahip olabileceğiniz kalıcı bir alt değiştirme yeri sağlar. Bebek kıyafetlerinin bir kısmını da burada muhafaza edebilirsiniz ve böylece her şey hemen elinizin altında olur.
Bir alt açma masası satın alırken sizin için uygun olan yüksekliğe dikkat edin.

Alt açma masasının ideal yüksekliği

İyi bir alt açma masası, bebeğiniz için güvenlik ve koruma sağlar, siz ve çocuğunuz için mümkün olduğunca rahat bir şekilde alt değiştirmenizi sağlar. Bu nedenle mutlaka komodinin yüksekliğine dikkat edin. Yaklaşık 160 cm boyundaysanız, alt açma masasının ideal yüksekliği 85 cm'dir. 170 cm ve üzeri iseniz, 95 ve 105 cm arasındaki alt açma masaları uygundur. Önemli: Bebeğinizi alt değiştirme alanında asla gözetimsiz bırakmayın! Temel kural: bir eliniz daima bebeğin üstünde olsun.
Oyuncaklar ve ışıklar alt değiştirme sırasında dikkat dağıtır.

Alt açma masasını tasarlama ipuçları

Alt açma işlemlerini siz ve bebeğiniz için mümkün olduğunca kolaylaştırmak amacıyla, alt açma masasının etrafındaki alanı pratik, rahat ve uygun olacak şekilde ayarlayın. Önemli bakım malzemelerinin elinizin altında olmasını sağlayın, yumuşak ve silerek temizlenebilen bir yüzey seçin. Çocuğunuzun alt değiştirme işini güzelleştirmek için dönence gibi bir oyuncak takın ve çocuk dostu resimleri veya güzel duvar resimleri asın.

Alt açma masalarının çeşitli varyantları

Bazı alt değiştirme masaları farklı özellikleri ile ön plana çıkar - örneğin, küvet veya tekerlekler üzerinde rahatça hareket ettirebileceğiniz alt açma kombinasyonları bulunur. Çocuğunuz alt değiştirme yaşından çıksa bile çekmeceleri kullanmak ister misiniz? Değiştirme aparatının montaj sırasında ayrı olarak takıldığından ve tekrar çıkarılabildiğinden emin olun. Böylece bebek mobilyasını daha sonra bir gardıroba dönüştürebilirsiniz.

Çeşitli mobilyalar için değiştirme aparatı

Evinizde çok az yer varsa alt açma masasına alternatif olarak değiştirme aparatı da vardır. Bunu normal bir komodin veya çamaşır makinesinin üzerinde kullanabilirsiniz. Önemli olan değiştirme aparatını doğru şekilde monte etmenizdir. Aparat kesinlikle kaymaz bir yüzeye sahip olmalıdır.
Değiştirme aparatı, çocuğunuz büyür büyümez çekmecelerden çıkarılabilir.

Yüksek kaliteli bir alt açma masası için önemli olanlar

Tüm ebeveynler tek bir noktada hemfikir: Çocuğun güvenliği her zaman birinci önceliktir. Bu nedenle alt açma masasının bazı kriterleri olmalıdır: Burada yüksek kalite ve stabilite çok büyük önem taşır. Bu nedenle sağlam, masif ahşaptan yapılmış alt açma masalarımız, örneğin düz beyaz olarak; odada güzel bir kır evi görünümü için idealdir.
Az yer kaplayan bu ürün, komodin, çamaşır makineleri veya masalar için değiştirme aparatı olarak iyi bir alternatiftir.