Bahçe Masaları

Bir bahçeniz varsa terasınız yazın ikinci oturma odanız haline gelir: sabahları dışarıda kahvaltı eder, öğleden sonra kahve içer ve akşamlar da ızgara yaparsınız. O halde etrafında rahat biçimde oturacağınız ve en önemlisi de yeterince alan sunan bir bahçe masasına ihtiyacınız vardır. Tchibo'da küçük balkon masalarından bütün bahçe mobilyası setlerine kadar farklı boyutlarda, şekillerde ve tarzlarda geniş bir bahçe masası yelpazesi bulacaksınız.
-8 %
Yüksekliği Ayarlanabilir Tablalı Yan Sehpa
2.499,00TL
2.299,00TL
-25 %
Yuvarlak Orta Sehpa
2.999,00TL
2.249,00TL
Yuvarlak Orta Sehpa »Elin«
3.299,00TL
Bahçe Masası »Leira«, Katlanır
3.299,00TL

Her terası güzelleştiren bahçe masaları

Bahçe masası terasın odağını oluşturur. Bu nedenle sadece fonksiyonel değil, aynı zamanda görsel olarak da çekici olmalıdır. Birçok kişi doğal olarak bahçenin yeşil ortamına uyum sağlayan ahşap bir bahçe masasını tercih eder. Eğer bakımı kolay olsun derseniz, ferforje masalar iyi bir seçimdir, çünkü bunlar her türlü hava koşuluna kafa tutar. Bir taş tezgah ile bezenince kaya gibi sağlam dururlar. Plastik bahçe masaları kolay temizlenir ve çok hafiftir; onları hızla kenara çekebilmek için iyi, fakat rüzgar çıkınca dezavantajlı bir özellik. Masanızın ne kadar büyük olacağı ve yuvarlak mı ya da kare şeklinde mi olacağı, terasınızın alanına bağlıdır.
Yer tasarrufu mucizesi: Küçük, yuvarlak bir bahçe masası, oturma pufu ve yeşil bitkilerle dolu küçük bir balkon.

Küçük bahçeler için masalar

Bahçeniz çok küçükse de kesinlikle bir bahçe masasının keyfinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. En azından iki kişilik yer sunan yuvarlak bir model seçmek en iyisidir. Bu aynı zamanda küçük bir balkon için de iyi bir seçenektir. Küçük bahçenizi esnek bir şekilde kullanmak istiyorsanız boyu ayarlanabilir bir bahçe masası mükemmel bir seçimdir. Bunu ihtiyaca göre ayarlayabilir ve masa tablasının boyunu değiştirebilirsiniz. Katlanır bir masa da bahçede hemen kurulup kaldırılabilir. Kullandıktan sonra birkaç basit hareketle kolayca tekrar alet deposuna veya bahçe kulübesine geri koyabilirsiniz.
Bahçe için doğru set: İçinde beş sandalye ile büyük bir dikdörtgen masanın durduğu geniş bir teras.

Bahçe mobilyası setleri daha fazla alana ihtiyaç duyar

Terasınızdaki alan müsaitse bahçe mobilyası seti güzel bir fikirdir. Avantajı ise; her şeyi "tek bir kaynaktan" satın alırsınız ve tarzını ve şeklini uyarlamanız için zahmet etmeniz gerekmez. Bahçe mobilyası setleri çok farklı olabilir. Birçok sandalye, bazen de bir bahçe bankı, fakat daima bir masa da vardır. Ahşap bir bahçe seti çok rahat olur. Birkaç rustik oturma minderi ile döşediğinizde burada saatlerce rahat vakit geçirebilirsiniz. Ve örneğin tik ağacından yapılmış bir bahçe bankı, yeşil vahanıza çok özel bir hava katar.

Balkon için uygun bahçe masaları

Bahçesi olmayan balkonlu bir şehir dairesinde oturanlar da Tchibo’da uygun bahçe masasını bulabilir. Küçük bir balkonda yuvarlak mozaik tablalı küçük bir demir masa çok hoş durur. Uygun sandalyelerle kombin edildiğinde çabucak Akdeniz havası oluşur. Büyük balkon ve çatı teraslarındaysa lounge tarzı bahçe mobilyaları göz doldurur. Dış alan kanepe ve koltukları, konfor ve hava şartlarıyla dayanıklılığı birleştirir. Buna uygun lounge sehpalar genelde alçaktır, dolayısıyla bir bardak şarap, bir kokteyl veya bir atıştırmalık tabağı koymak için birebir.

Bahçe masanızı kışın bu şekilde saklayabilirsiniz

Bahçe masaları genelde hava koşullarına ve UV ışınlarına dayanıklıdır, böylelikle yaz boyunca dışarıda durmalarında bir sakınca yoktur. Ancak ilk soğuklar geldiğinde, onlara biraz daha sıcak ve kuru bir yer aramalısınız. Öncelikle tüm mobilyaları nemli bir bezle temizleyin. Ahşap mobilyaların depolanmadan önce koruyucu bir sır ile kaplanarak üstlerinin örtülmesi mantıklıdır. Bu, onların ömrünü belirgin biçimde uzatır. Plastik ve demir masaları da bir ardiyede depolamak en iyisidir. Ancak bunlar ahşaptan daha az hassas olduğundan, herhangi özel bir önleme ihtiyaç duymazlar. Diğer bakım ipuçları hakkında Bahçe mobilyaları için malzeme rehberimize bakabilirsiniz.
Bahçe masalarına uygun şekilde kışı atlatın: Bahçede karla kaplı küçük beyaz bir bahçe kulübesi.

Kalite ve çevre bilinci

Bahçe masasını Tchibo'dan seçenler, kalite satın alır. Tüm ürünlerimizde bulacağınız TCM mührü bunu garanti eder. TCM’nin açılımı "Tchibo Certified Merchandise"dir. Tedarikçilerimizin seçiminden tüm üretime ve satış sürecine kadar sürekli bir kalite kontrolünü size garanti eder. FSC® mührüne sahip bahçe mobilyaları, sürdürülebilir ormancılıktan gelen ahşaptan üretilmiştir.
Kaliteli bahçe masası: İki genç kadın, bahçe masasında yeşil beyaz çizgili şezlonglarda gülerek uzanıyor ve yanlarında duran genç bir adamla kadeh kaldırıyor.