Boxer şortlar: Rahat etmek isteyen erkekler için rahat iç çamaşırları

Boxer şortları geniş kesimli olmaları sayesinde günlük yaşamda ve sporda erkeklere yüksek giyim rahatlığı sağlar. Bu rahat iç çamaşırları sizi rahatsız etmeden her hareketinize uyum sağlar. Aşağıda size tanıtacağımız farklı kalıplar mevcuttur. Ayrıca iç çamaşırının hangi malzemelerden üretildiğini, doğru bedeni nasıl bulacağınızı ve satın alırken hangi detaylara dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenebilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Boxer şortlar: Adı buradan gelmektedir

Bu rahat erkek iç çamaşırlarının boksla bir ilgisi olduğu açıktır ve gerçekten de öyledir. Bu iç çamaşırı 1925 yılında tanınmış bir boks ekipmanı tedarikçisi tarafından tasarlanmıştır. Geniş, paçaları uyluğun yaklaşık ortasına kadar uzanan şortlar sporculara hareket özgürlüğü vermeli ve geniş elastik bel bandı sayesinde kaymamalıdır. Boxer şortlar bu özellikleri günümüzde de ve her durumda sunmaktadır. Bu arada, çok az giyen olsa da kadınlar için olanları da vardır.
Dar bir boxer şortun yakından görünümü.

Geniş veya dar: Tüm boxer şortları aynı değildir

Özellikle boksörlerin kaslı uyluklarını kesmemesi gereken orijinal geniş şekli, daha sıkı kesimlerle birleştirilmiştir. Boxer slip olarak da tanımlanan modellerin, vücuda oturan elastik malzemeler sayesinde kısa paçaları da bulunmaktadır. Bu sayede, bu slipler Slim-Fit (dar kesim) kot pantolonların veya taytların altına giyildiğinde hacimli veya kırışık görünmeyecektir. Yazın çok kısa erkek pantolonlarının altına, bacaklardan iç çamaşırı dışarı taşmayacak şekilde giyilebilirler.
Boxer şort giyen ve elinde mezura tutan bir erkeğin yakından görünümü.

Doğru beden nasıl bulunur?

Boxer şortlarının beden tablosunda uluslararası ve Avrupa ölçüleri için olan S ila XXL arası ve/veya 4 ila 8 arası ölçüleri bulacaksınız. Örneğin 52/54 beden giyiyorsanız bu, slipler için L bedenine karşılık gelmektedir. Geniş elastik bandın bele rahat bir şekilde oturması ve sıkmaması için emin olmadığınız durumda bel ölçünüzü ölçmek en iyisidir. Bunun nasıl yapılacağını ve hangi ölçülerin iç çamaşırın bedenine karşılık geldiğini erkekler için kalıp kılavuzumuzdan öğrenebilirsiniz.

Boxer şortlar için en iyi malzeme hangisidir?

Bu sorunun cevabı, istediğiniz kalıba bağlıdır. Saf pamuklu boxer şortlar klasik geniş kesime sahiptir ve esnek lifler içermezler. Bacaklarda gerekli olan hareket serbestliği, gerekirse yanlardaki yırtmaçlar ile sağlanır. Sıkı oturan külotlar ve/veya hipster slipler, pantolona ihtiyaç duyduğu esnekliği veren poliamid ve az miktarda elastan gibi pamuk veya sentetik elyaftan üretilir. Doğal elyaf pamuktan üretilmiş boxer şortlar günlük iç giyim olarak çok uygunken, nefes alabilen ve nem emici fonksiyonel iç çamaşırı spor sırasında daha rahattır.

Tasarım ve işçilik

Klasik boxer şortlar genellikle kareli veya çizgili desenlerle sunulur ancak geleneksel beyaz, siyah, gri veya açık mavi modelleri de seçebilirsiniz. Göz alıcı desenlere sahip renkli boxer şortlar, kalça üstü erkek modasının bir parçası olarak veya bacakta yırtıkları olan kot pantolonlarla karşımıza çıkıyor. Geniş boxer şortların ön kısmında genellikle bir açıklık bulunurken, slip boxer'lar ve külotlar genellikle çift katmanlı ve kapalı bir eke sahiptir. İçi yumuşak bir şekilde pürüzlendirilmiş olan düz kauçuk manşetler, özellikle bel bandında yüksek bir kullanım rahatlığı sağlar. Dikişsiz işlenmiş olması sayesinde sürtünme önlenir.
Erkekler için çeşitli desenlerde boxer şortlar.

Tchibo kalitesi uzun vadede karşılığını verir

10'lu paketlerdeki ucuz boxer şortlar, uzun süre dayanmaz. Bu nedenle kaliteye önem vermeli ve Tchibo'dan boxer şortları tekli olarak veya 2 ila 5 adet arası setler halinde sipariş etmelisiniz. Online mağazamızdaki tüm ürünler gibi erkek iç çamaşırlarımız da yoğun bir kontrol sürecinden geçmektedir. Sadece tüm malzeme ve üretim testlerini geçen ürünler TCM mührüne ("Tchibo Certified Merchandise") sahip olur. Ayrıca sertifikalı organik pamuk, sürdürülebilir üretim ve zararlı maddeler içermemesi ile ilgili diğer sertifika işaretleri, en iyi kaliteyi garanti eder: Çevre ve sağlığınız için!
Beyaz bir tişört ve beyaz bir boxer şort giyen genç bir erkek kameraya gülümsüyor.