Spor sütyeni: Tüm etkinlikler için önemli destek

Sporda normal sütyen giymek ya da hiç sütyen giymemek, iyi bir fikir değildir. Spor sütyeni destek fonksiyonu ile hassas meme dokusunu korur ve nefes alabilen kumaşlar sayesinde göğsün altında rahatsız edici terin birikmesini önler. Tchibo'nun spor sütyeni yelpazesine göz atın ve iyi oturan ve yaptığınız spor etkinliğine uygun modelleri seçmek için ipuçları alın.
Spor Büstiyer, Tamamı Baskılı
Spor Büstiyer, Antrasit
349,00TL
349,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Spor Büstiyeri, Antrasit
Dikişsiz Spor Büstiyeri, Kırçıllı Gri
359,00TL
359,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Spor Büstiyer, Yeşil
359,00TL
 
Seçenekler:
 
Spor Büstiyer, Tamamı Baskılı
Spor Büstiyer, Antrasit
349,00TL
349,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
  • Spor Sütyeni, Ekstra Güçlü
%100 geri dönüştürülmüş bir poliamid olan yenilikçi fiber
Spor Sütyeni, Ekstra Güçlü
%100 geri dönüştürülmüş bir poliamid olan yenilikçi fiber
549,00TL
 
Seçenekler:
 
Spor Büstiyer
249,00TL
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Spor Büstiyeri
419,00TL
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Spor Büstiyeri, Açık Mavi
349,00TL
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Spor Büstiyeri, Antrasit
Dikişsiz Spor Büstiyeri, Kırçıllı Gri
359,00TL
359,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 

Neden spor sütyenleri, yaptığınız etkinliklerin bir parçasıdır

Sütyen, kadın spor kıyafetlerinin göze çarpmayan bir parçasıdır, ancak çok önemlidir. Doktorlar, yoğun egzersiz etkinlikleri esnasında sütyen giymeyi şiddetle tavsiye ediyorlar. Çünkü sporda, meme dokusu kaçınılmaz olarak yukarı, aşağı ve yanlara doğru zorluklara maruz kalır: destekleyici bir koruyucu olmadan yumuşar ve sarkar. Üst kısım engellenmeden oraya buraya sallandığında, sırt ağrısı da oluşabilir. Özellikle büyük göğüslerin bir spor sütyenine ihtiyacı vardır, ancak küçük bir göğüs bile desteksiz olmamalıdır.

Tüm kadınlar için doğru destek: Spor sütyeni

Normal bir sütyen gibi, küçük göğüsler için Push-up (dolgun gösteren) etkisi olan spor sütyeni, balenli spor sütyeni veya dolgulu spor sütyenleri mevcuttur. Geniş alt bantlı büstiyer olarak da mevcuttur. Hangi modeli tercih edeceğiniz önceliğinize ve hangi spor etkinliğini yaptığınıza bağlı. Göğüsler en fazla yürüyüş yaparken hareket eder: Bu etkinlik için güçlü destekleyici etkiye sahip modelleri kullanın. Bisiklet, gezi veya dans ederken göğüste orta seviyede bir zorlama oluşur: Burada orta seviyedeki spor sütyenleri doğru seçimdir. Yoga, Pilates ve jimnastik için, Büstiyer gibi daha az destekleyici modeller giyebilirsiniz.

Doğru beden, taşıma rahatlığını belirler

Spor sütyeninin rahat bir şekilde oturması için en önemli kriter iyi bir oturma biçimidir. İç çamaşırı rehberimizde spor sütyeni için doğru bedeni nasıl belirleyeceğinize dair talimatlar bulabilirsiniz. Cup'lar ve alt bant çok gevşek olmamalı, aksi takdirde sütyen işlevini yerine getiremez. Ancak, spor sütyeni çok dar da olmamalı, çünkü o zaman efor esnasında nefes almanızı kısıtlayabilir.

İyi spor sütyenleri sizi terletmez

Pamuktan yapılmış bir spor sütyeni cilt için çok rahattır, ancak antrenman esnasında teri emer ve ıslanır. Bu nedenle, sentetik elyaftan yapılmış nefes alabilen malzemeler sportif sütyenler için daha uygundur. Fileden ekler havalandırmayı iyileştirir ve örneğin göğüs altındaki kıvrımda ve koltuk altlarında çok fazla nemin birikmesini önler. Ter dışarı çıkar ve buharlaşır. Elastan içeriğine sahip sentetik elyaflar, şekillerini ve dolayısıyla form verme işlevini koruma avantajına da sahiptir: bu bir spor sütyeninde önemli bir noktadır.

Bu özellikler iyi spor sütyenlerini karakterize eder

Güçlü destek için bir spor sütyeni genellikle göğsün yükünü iyi dağıtan ve kesilmeleri önleyen, geniş, çapraz askılarla donatılmıştır. Dolgular bu etkiyi artırır. Arka kısımdaki ayarlanabilir kapatma kancaları ve uzunluğu ayarlanabilir askılar giyinirken ve çıkarırken kolaylık sağlar ve bireysel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamayı da kolaylaştırır. Dolgular ve çift katlı cup'lar sütyeni daha da opak yapar: Bu özellikle beyaz spor sütyenlerinde yararlı olabilir.

Tchibo kalitesinde spor sütyenleri: TCM damgasından anlayabilirsiniz

Koşu için sağlam bir tutuş veya egzersiz bisikleti eğitiminiz için hafif bir model olan bir spor sütyeni arıyorsanız: Tchibo'da etkinliklerinizin yüksek performansına dayanacak bir kalite elde edersiniz. Buna TCM damgamızla kefil oluyoruz: "Tchibo Sertifikalı Ürünler", ürünlerin sıkı test prosedürlerinden geçmesi anlamına gelir. Bu, malzeme seçimi ile başlar ve üretim ile biter. Ayrıca kumaşları harici enstitüler tarafından zararlı maddelere karşı kontrol ettiriyoruz. Sonuçta, sağlıklı sporlar, sağlıksız sütyenler tarafından değerini kaybetmemelidir. Tchibo'nun spor sütyeniyle endişesiz antrenmanlara başlayın - şimdi kendinize çevrim içi uygun bir model seçin!