Yuvarlak Yaka Kesimli Kazak, Koyu Yeşil
Yuvarlak Yaka Kesimli Kazak, Bordo
899,00TL
899,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
Yuvarlak Yaka Kesimli Kazak, Koyu Yeşil
Yuvarlak Yaka Kesimli Kazak, Bordo
899,00TL
899,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
Troyer Kazak
879,00TL
 
Seçenekler:
 
Sweatshirt
659,00TL
 
Seçenekler:
 
Örgü Kazak
1.149,00TL
 
Seçenekler:
 
Kazak
1.349,00TL
 
Seçenekler:
 

Erkek Kazak ve Hırka: İster Trendlere Uyun, İsterseniz Kendi Tarzınızı Yaratın

Soğuk kış günleri denince akla ilk gelen kıyafet kazaklar ve hırkalar. Yüksek kaliteli seçenekler sayesinde şıklığı yakalarken kaliteden de ödün vermeden soğuktan korunabilirsiniz. Çeşitli erkek kazak ve hırka seçenekleri ile ofis ortamına bile uyum sağlayabilirsiniz. Kaliteli ve tarzınıza uygun modelleri burada bulabileceğiniz gibi kazaklarınızı hangi parçalarla kombinleyebileceğinizi ya da sizi sıcacık tutacak olan hırkayı hangi parçaların üzerine giyebileceğinizi ve hatta narin kazağınızı nasıl yıkamanız gerektiğini bile burada öğrenebilirsiniz.

Başarılı Kombinler ve Erkek Kazaklarının Bakımı

Zarif ya da Günlük Erkek Hırka ve Kazaklar

İyi kalite yünden yapılmış olan bir kazak ya da hırka, örgü modeline bağlı olarak farklı tarzlarda olabilir. İnce örgülü kazaklar yumuşak olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça şık görünür. Öte yandan kalın örgülü kazaklar size samimi bir şıklık kazandırabilir. Beyaz bir gömleğin üzerine tercih edebileceğiniz şık bir hırka, kapalı ortamların sıcaklığında çıkarma kolaylığı sağlayacağı gibi açık alanlarda sizi de sıcacık tutacaktır. Botlarla ve eskitme kot pantolonlarla tamamlayacağınız bu kombinle gösterişsiz ve zahmetsiz Norveç şıklığını yakalayabilirsiniz.

Yaka Tipi Bir Erkek Kazakta Belirleyici Unsurdur

Erkek kazaklarında en klasik şekil V yakalardır. V şeklindeki yakalar, kazağın altına tişört ya da gömlek giyilmesine de olanak sağlar. Stil sahibi bir görünüm için çok derin V yakalar tercih edilmemelidir. Bisiklet yaka kazaklar ise daha sportif bir görüntü elde etmenizi sağlar ve üstelik neredeyse her durum için tercih edilebilir. Balıkçı yaka olarak da bilinen boğazlı kazaklar, uzun süredir vitrinlerde görünmüyordu fakat son zamanlarda boğazlı erkek kazakların yeniden trend olmaya başladığını görüyoruz. Boğazınızı saran sıkı örülmüş kazaklar elegan görünüm sağlarken daha gevşek örülmüş salaş görünümlü kazaklar günlük yaşama daha uygun bir tarz kazanmanıza yardımcı olabilir.

Yün Kazak ya da Hırka Nasıl Yıkanmalı

Yün kazaklar ve hırkalar her ne kadar uzun süre kalitesini korusa da dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Buna doğru yıkama sıcaklığı da dâhildir. 30 derecenin üzerinde yıkandığı takdirde birçok yün kazak çeker. Hatta bazı kazakların soğuk suyla elde yıkanması gerekir. Kazakların içlerinde yer alan yıkama talimatlarına her zaman dikkat edin ve kazaklarınızı yüksek devirme yıkamamaya çalışın. Çamaşır makinenizin yalnızca dörtte birini doldurun ve düşük sıcaklıkta yıkamaya özen gösterin. Elde yıkamada ise kazağı suda bırakmamanız ya da elinizde sıkmamanız daha iyi olacaktır. Yün için özel olan veya hafif deterjanları kullanın. Kazağı yıkadıktan sonra yatay olarak kurumaya bırakabilirsiniz. Kazaklarınızı kuruduktan sonra askıya asmamanız ve katlayarak muhafaza etmeniz, orijinal şeklini koruması açısından daha faydalı olacaktır.

Hem Kazak Hem Gömlek mi? Neden olmasın?

Gömleğin üzerine giyilen kazak ya da hırkalar günümüzde “ofis rahatlığı” için erkekler tarafından en çok tercih edilen kombinlerden. Örneğin, tercih edeceğiniz bir gömleğin üzerine kaşmir ya da merinos yününden bir kazak giyebilirsiniz. V yaka bir kazak, t-shirtlerle kombinlemek için bisiklet yaka kazaklardan daha iyi bir tercih olabilir çünkü gömleğin yakasını göstermek için daha fazla alan vardır. Renk seçiminde ise lacivert, koyu yeşil, koyu kahverengiyi tercih edebileceğiniz gibi risksiz ve daha resmi bir seçenek olan siyahı da tercih edebilirsiniz. Ofis ortamından kurtulup sokak havasına bürünmek istiyorsanız; kazak, kot ya da chino pantolon ve sneakerlarla yapacağınız kombin sizin için en kolay ve şık yöntem olacaktır.

Zahmetsiz, Kullanışlı ve Kolay

Kolay Bakım

Kazak ya da hırka seçiminde risk almadan doğru tercih yapmak istiyorsanız pamuklu kazaklar tercih etmelisiniz çünkü kaliteli ya da cilt dostu pamuktan yapılmış olan kazaklar makinede 40 dereceye kadar yıkanabilir. Birçok erkek kazağında ya da kapüşonlu modeller lastikli yapısı sayesinde ütüleme gerektirmez. Kaliteli polyesterden ya da karma kumaşlardan yapılan kazaklar için de aynı durum geçerlidir. Bu tür kıyafetler çamaşır makinesinde kolay yıkanır, kısa sürede kurur ve ütü gerektirmezler.

Uzun Ömürlülük

Kaliteli materyallerden yapılmış olmalarının yanı sıra iyi işçilik de kazağınızın ömrünü uzatan en önemli faktörlerden biridir. Örneğin örme bir kazakta ilmeklerin birbirine eşit mesafede durması iyiye işarettir. Kazağın kalitesini ölçmek için dikişlerin düz bir çizgi halinde ilerleyip ilerlemediğine bakabilirsiniz. Örneğin kaliteli bir hırkanın kenar dikişleri sık yıkanmasına rağmen her zaman ilk şekline geri dönecektir. Her ne kadar kaliteli olsalar da her kazakta, özellikle de pamuk kazaklarda meydana gelen tüylenme probleminin önüne geçmek içinse kaliteli örme kazakları tercih ettiğinizden emin olduktan sonra bir tıraş bıçağı yardımıyla tüylenen kısımlardan kurtulabilirsiniz.

Erkek Kazaklarında ve Hırkalarında Bize Güvenebilirsiniz

Size yalnızca sizi sıcak tutacak kazaklar değil, uzun süre sizinle birlikte olacak kazaklar ve hırkalar da sunuyoruz. Bunu sağladığımızdan emin olmak içinse kullandığımız materyalden, kazağın işlevine ve işçiliğine kadar her ayrıntıyı düşünerek hareket ediyoruz. Yüksek kalite standartlarının karşılandığından emin olmak için ürünlerimizi hem kendi bünyemizde bulunan hem de bağımsız çalışan enstitülerde test ettiriyoruz. “Tchibo Onaylı Ürün” anlamına gelen Tchibo Certified Merchandise damgası da bunu simgelemektedir.

Her müşteri, internet üzerinden alışveriş yaparken alacağı ürünün, sitede yazan fotoğraflarla birebir aynı olmasını ve ürün açıklamasının doğru bilgiler vermesini ister. Evinize gelen ürünün, hayalinizdeki ürün olması birinci hedefimiz. Bu yüzden ürünlerimizi internet sitesine koyarken büyük özen gösteriyoruz. Örneğin “Kaşmir” damgası, almak üzere olduğunuz ürünün en kaliteli kaşmir yününden yapıldığını gösterir. “GUT GEMACHT” damgası ise elinize geçecek ürünün uzun süre kullanılabilir olduğunu göstermek amacı ile ürünlerimize eklenir.