1000 TL ve Üzeri kahve alışverişinde ücretsiz kargo
Drei Lapressa Siebträgermaschienen in unterschiedlichen Farben stehen in einer modernen Küche.

Manuel Espresso Makinesi (Portafiltre)

Portafiltre makinemiz ile İtalyan kahve spesiyalitelerinin tadını evinizde kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Lapressa

Tchibo'nun ilk portafiltre makinesi
 
 
 • “Lapressa” Manuel Espresso Makinesi, Siyah
Tchibo Manuel Espresso Makinesi
8.999,00TL
Hızlı Görünüm
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
 • “Lapressa” Manuel Espresso Makinesi, Kırmızı
Tchibo Manuel Espresso Makinesi
8.999,00TL

Her baristada olması gereken aksesuarlar

 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
 • Kahve Posa Kutusu
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
 • Tamper Matı, Siyah
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
 • Tamper, Siyah
449,00TL
 
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
 • Sütlük, Gümüş

Portafiltre makineniz için espresso önerilerimiz

 
Tchibo
Bitter çikolata ve fındık dokunuşlu
Yoğunluk:56 Kavurma:66
1000 g Çekirdek Kahve
799,90TL
TL/100g 79,99
Hızlı Görünüm
 
Tchibo
Yoğun kavrulmuş & Kremamsı lezzet
Yoğunluk:66 Kavurma:66
500 g Çekirdek Kahve
329,90TL
TL/100g 65,98
Hızlı Görünüm

Adeta kafede gibi, maksimum espresso keyfi için portafiltre makinesi

Tanışabilir miyiz? arrow_down
Tanışabilir miyiz? Tchibo portafiltre makinesi “Lapressa”yı tanıyın!
Tanışabilir miyiz? Tchibo portafiltre makinesi “Lapressa”yı tanıyın!
• Tek ve çift espressonun hazırlanması
• Aynı anda iki espresso kahve hazırlamak için çift ağız
• Pompadaki basınç 15 bar
• Kahvenin daha yavaş demlenmesi ve daha iyi aroma salınımı için ön demleme yöntemi
• Süt köpürtmek için döner buhar başlığı
• Hızlı ısıtma
• Çıkarılabilir su deposu
• Programlanabilir su miktarı
• Kireç çözme fonksiyonu
Espresso hazırlama arrow_down
Espresso wird mit der Lapressa zubereitet
Sadece birkaç adımda maksimum espresso keyfi
Süt Köpüğü hazırlama arrow_down
Milchschaum wird mit der lapressa zubereitet
Cappuccino, Espresso Macchiato gibi kahveler için
Temizleme arrow_down
Lapressa wird gereinigt
Birlikte verilen temizleme fırçası sayesinde hızlı ve kolay temizlik
Kireç çözme arrow_down
Lapressa wird entkalkt
Kalıcı kahve keyfi ve uzun kullanım ömrü için

Portafilter makineleri: barista hazırlamış gibi espresso

Makineden çıkan güçlü miniklerin hikayesi doğal olarak İtalya'da başlıyor. 19. yüzyılın başlarında, becerikli kahve severler espressoyu hızlı bir şekilde hazırlamak için ilk prototiplerin patentini aldılar. Ancak çoğu espresso makinesi, suyu kahve tozuna bastırmak için gerekli olan yaklaşık 9 barlık basıncı üretemedi. Luigi Bezzera nihayet 20. yüzyılın başında piyasaya çıkan işlevsel bir cihaz geliştirmeyi başardı. Almanya'da ilk portafiltreli kahve makineleri 1950'lerde özel evlerde yerini aldı.

O zamandan beri temel çalışma prensibinde pek bir şey değişmedi. Yalnızca manivela kullanılarak kuvvet yoğun basınç üretiminin yerini elektrikli pompalar aldı; ancak manivelalı manivela makineleri bugün hala mevcuttur. Genel olarak modern espresso makineleri, yüksek kullanım kolaylığı ve parlak görünümüyle öne çıkar. İstenildiği takdirde kahve tozunun portafiltreye basılması gibi iş adımları tam otomatik makinelerle de yapılabilmektedir. Ve eğer birinci sınıf bir portafiltre makinesi seçerseniz, öğütücüsü, süt köpüğü ağızları, otomatik temizleme programları ve çok daha fazlasını içeren bir teknik harikaya sahip olacaksınız.

Portafiltre makinesiyle espresso yapma sanatı

Portafiltre makinesiyle bir fincan espresso veya Latte Macchiato gibi bir kahve spesiyalitesini hazırlamak sadece “kahve yapmaktan” daha fazlasıdır: kahve keyfinin başladığı tören. Uzmanlar burada zaman ayırıyor ve yüksek kaliteli Tchibo espresso çekirdeklerinden optimum aromayı hassasiyetle gıdıklamak için mümkün olduğunca yardım etmeyi seviyorlar. Bu biraz bilgi birikimi gerektirir. Portafiltreyle kahve nasıl yapılır:

 1. Cihazın birkaç dakika ön ısıtma yapmasına izin verin ve ardından portafiltreyi ön ısıtmak için boş bir döngü başlatın. Kahve aromalarının mükemmel gelişimi için makinenizde her zaman filtrelenmiş su kullanmak en iyisidir.
 2. Espresso çekirdeklerinizi ayrı ayrı öğütün, kahve öğütücünüzün öğütme seviyesini en iyi ayara getirin. Aynı durum öğütücülü portafiltre makinesi için de geçerlidir.
 3. Bir fincan klasik espresso için, portafiltreye yaklaşık 8 g öğütülmüş kahve dökün; iki fincan için bu miktar iki katına çıkar. Doğru ölçüm, kahve terazisi veya kahve terazisi gibi aksesuarların kullanımını kolaylaştırır.
 4. Parmağınızla veya hafifçe vurarak portafiltredeki tozu eşit şekilde dağıtın ve aksesuarlar ile sıkıca bastırın.
 5. Portafiltreyi makineye sıkıştırın ve demleme işlemine başlayın. Basınç ön seçimi mümkünse 9 ile 11 bar arası idealdir. Yaklaşık yarım dakika sonra jet parlarsa, dağıtımı durdurun; espresso artık ideal aromaya sahiptir.
 6. Süt köpüğü ile espresso lezzetlerinin tadını çıkarmak için makinenin buhar çubuğunu sütün içine batırıp köpürtün. Mükemmel süt köpüğü hazırlama talimatlarımız bunun nasıl çalıştığını göstermektedir.
Eine Frau trinkt Filterkaffee.

Portafiltreli espresso makinesi alırken dikkat etmeniz gerekenler

Portafiltre makineleri farklı tasarımlarda mevcuttur: ana ayırt edici özelliği su ısıtma türüdür. Aşağıdaki sistemler mevcuttur:
 • Tek devreli portafiltre: Burada su bir kazanda ve bir boru sisteminde ısıtılır. Buhar çubuğunu kullandıysanız ve başka bir espresso hazırlamak istiyorsanız cihazın soğuması için zamana ihtiyacı vardır.
 • Çift devreli portafiltre: Bu makinelerde de kazan bulunur ancak iki bağımsız devre vardır. Böylece aynı anda hem espresso hazırlayabilir hem de süt köpüğü hazırlayabilirsiniz.
 • Çift kazanlı portafiltre: İki ayrı kazan, espressoları demlemek ve buhar üretmek için suyu aynı anda ısıtır. Bu, sıcaklığı ayrı ayrı ayarlayabileceğiniz ve ayrı ayrı demlenen kahve spesiyallerinizin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.
Bireysellikten bahsetmişken: Espressonuzun hazırlanmasında mümkün olan en büyük etkiyi elde etmek istiyorsanız, ayarlanabilir pompa basıncına sahip bir model öneriyoruz. Buradaki skala 15 bara kadar çıkıyor, cihazın mutlaka en az 9 bara ulaşması gerekiyor. Ağır içki içenler, yüksek güç tüketiminden ve 2 litreden fazla hacme sahip geniş su haznesinden yararlanır; böylece kısa sürede çok sayıda bardak demlenebilir. Sonuçta portafiltre makinesinin görünümü de rol oynuyor çünkü göz de içiyor. Paslanmaz çelik gövde zarif ve kaliteli görünürken, yüksek parlaklıkta kaplamaya ve krom ayrıntılara sahip cihazlar retro çekicilik yayıyor.

Portafiltre için kahve çeşitleri – her zevke uygun keyif

Saf espressonun yoğun aromasının tadını çıkarmak istiyorsanız, küçük siyah içeceği şekersiz veya sütsüz ve yaklaşık 30 saniyelik demleme süresiyle için. Kendi yaratımınızı bulmak için su ve toz miktarını, sıcaklığı ve basıncı denemekten çekinmeyin. Double espresso (espresso doppio), lungo (iki katı su) ve ristretto (yarı su miktarı) en bilinen çeşitleri arasında yer alıyor. Espressoya dayalı olarak hazırlanabilen birçok kahve spesiyalitesi de denemeye değerdir. Örneğin:
 • Latte Macchiato: espresso, süt ve süt köpüğü üçte bir oranında üst malzeme
 • Cappuccino: Eşit oranda espresso, süt ve süt köpüğü
 • Caffè Latte: Sıcak sütle çift dökülmüş espresso
 • Espresso Macchiato: Biraz sıcak süt ve küçük köpük malzemeli espresso

Portafiltre makinelerinin temizlenmesini kolaylaştırır

Tüm kahve makineleri gibi portafiltre makinesinin de biraz bakıma ihtiyacı vardır. Birkaç araç ve ipucuyla temizlik çok kısa sürede yapılabilir:
 • Kahve telvesini uygun bir kaba atın ve süzgeci akan su altında durulayın. Kahve yağlarının çökelmesini ve espressonun tadını etkilemesini önlemek için portafiltreyi silin.
 • Espresso yapmadan önce makineyi portafiltre olmadan kısa bir süre çalıştırın. Bu, cihazdaki kalıntıları giderir ve suyu sıcaklığa getirir.
 • Pas oluşumunu önlemek için demleme suyunun toplama kabını her gün durulamak en iyisidir.
 • Hijyen nedeniyle, buhar püskürtme borusu kısa bir süre çalıştırılmalı ve her kullanımdan sonra, ideal olarak herhangi bir süt kalıntısı kurumadan hemen önce silinmelidir.
 • Demleme grubunu haftada bir kez temizlemenizi öneririz. Bunu yapmak için portafiltrenin kör süzgecine kahve yağı sökücü koyun ve bir demleme döngüsü başlatın.
 • Suyun sertliğine bağlı olarak belirli aralıklarla makinenin kirecinin çözülmesi gerekir. Bunun için kireç çözücü'yü ambalajın üzerinde belirtilen karışım oranında suyla tanka doldurun ve portafiltre makinesini çalıştırın.