-9 %
Organik Pamuklu Spor Taytı
109,95TL
99,95TL
 
Seçenekler:
 
-38 %
Kısa Spor Taytı
179,95TL
109,95TL
 
Seçenekler:
 
2'si 1 Arada Koşu Şortu
209,95TL
 
Seçenekler:
 
-28 %
Melanj Spor Tayt
Melanj görünüm
69,95TL
49,95TL
 
Seçenekler:
 
Spor Taytı "Pockets", Lacivert
349,95TL
 
Seçenekler:
 
Organik Pamuklu Uzun Sweat Şort, Mavi
179,95TL
 
Seçenekler:
 
Deniz ve Koşu Şortu
139,95TL
 
Seçenekler:
 
Spor Tayt, Kırçıllı Koyu Yeşil
269,95TL
 
Seçenekler:
 
Antrenman Pantolonu
239,95TL
 
Seçenekler:
 
Dikişsiz Tayt
119,95TL
 
Seçenekler:
 
Lacivert Kısa Spor Taytı
199,95TL
 
Seçenekler:
 
Renk Bloklu Spor Taytı
299,95TL
 
Seçenekler:
 
Organik Pamuklu Kısa Spor Pantolonu
179,95TL
 
Seçenekler:
 
Antrenman Pantolonu
319,95TL
 
Seçenekler:
 
  • Spor Pantolon
Geri dönüştürülmüş polyester ile
Spor Pantolon
Geri dönüştürülmüş polyester ile
119,95TL
 
Seçenekler:
 
Softshell Fonksiyonel Şort
229,95TL
 
Seçenekler:
 
Bisiklet Şortu, Lacivert
249,95TL
 
Seçenekler:
 
Organik Pamuklu Rahat Pantolon
269,95TL
 
Seçenekler:
 
Çift Taraflı Spor Taytı, Mavi
319,95TL
 
Seçenekler:
 
Organik Pamuklu Tayt
159,95TL
 
Seçenekler:
 
Bodyforming Spor Taytı
299,95TL
 
Seçenekler:
 
Termal Koşu Taytı
279,95TL
 
Seçenekler:
 
Seamless Spor Taytı
199,95TL
 
Seçenekler:
 
-21 %
Spor Taytı
229,95TL
179,95TL
 
Seçenekler:
 
Fonksiyonel Şort
149,95TL
 
Seçenekler:
 
-15 %
Yeşil DryActive Plus Yüzme ve Koşu Şortu
Geri dönüşümlü polyesterden
99,95TL
84,95TL
 
Seçenekler:
 
-10 %
Bodyforming Spor Taytı
229,95TL
204,95TL
 
Seçenekler:
 
1

Kadın spor pantolonları: Hem tarz hem spor

Bir yoga seansında iç huzura ermek veya voleybol takımında puan kazanmak veya uzun süren park koşusunda günün stresini atmak istediğinizde: Tarz dolu ve fonksiyonel spor pantolonlarla hareket etmek iki kat fazla zevk verir. Sıkı spor taytlardan günlük, geniş kesim eşofmanlara kadar, antrenmanınıza uygun yeni kadın spor pantolonunuzu seçin.

Bu ipuçlarıyla yeni kadın spor pantolonunuzu bulacaksınız

Kısa mı, uzun mu?

Spor türüne göre, uzun veya kısa bir spor pantolonu tercih edilebilir. Bunun genelde pratik nedenleri vardır. Nerede ve nasıl spor yapıldığına göre mevcut şeklin hem avantajı ve hem de dezavantajı vardır. Kısa spor pantolonlarda hava, bacaklarınıza herhangi bir kısıtlama olmadan ulaşabilir, bu nedenle genellikle sıcaklık yüksek olduğunda veya büyük efor sarf edildiğinde tercih edilir. Şortlarda veya elastik modellerde, hareket özgürlüğü de optimaldir. Uzun spor pantolonları buna karşılık yaralamalar, UV ışınları ve soğuğa karşı daha iyi korur. Uzun spor taytlarında hareket özgürlüğü de çok iyidir ve herhangi bir hareket dizisinde kaymasından endişelenmenize gerek yoktur. Ancak mutlaka nefes alabilen malzemelere dikkat edin.

Tarz, esnek spor taytları

Ayak bileği veya baldıra kadar uzanan kadın spor taytları ile büyük hareket özgürlüğü ve mükemmel sıcaklık düzenlemesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Fonksiyonel taytlar aynı zamanda örneğin koşu pantolonu olarak veya fitness sırasında vücuda oturması sayesinde hatlarınızı gösterebildiğinizden dolayı puan alır. Ve ayrıca bu spor pantolonları revaçtadır: Renkli baskılı dikkat çekici modelleri tek renkli kadın spor tişörtleri ile kombinleyin. Buna karşılık, siyah veya gri tek renkli klasikler ile abartılı bir üst parça tercih edebilirsiniz. Ancak terleyince transparan bir görünüm sergileyen beyaz taytlardan uzak durmanız doğru olacaktır. Bunun yerine, antrenman sırasında kendinizi tamamen iyi hissedebilmeniz için opak kumaş ve renkleri seçin.

Kış için doğru spor pantolonu

Kışın açık hava sporu yapanlar, yüksek derecede fonksiyonel bir spor pantolonuna ihtiyaç duyar: Nefes alabilmeli ve hava koşullarına dayanmalı ayrıca çok iyi bir ısı düzenlemesi sağlamalıdır. Her hava koşulunda spor yapabilirsiniz, dışarıda veya içeride fark etmez. Kar ve buz içindeki kış sporları için hava koşullarına dayanıklı özel termal pantolonlar kullanabilirsiniz. Örneğin, yüksek kaliteli kayak pantolonlarının genellikle birkaç katmanı vardır; ısıtıcı bir iç astar, dayanıklı, su ve rüzgar geçirmez bir üst malzeme ile birleştirilmiştir. Burada önemli olan, pantolonun tüm katmanlarının ve altına giyilen çamaşırların nefes alabilmesidir. Bu nedenle örneğin özel fonksiyonel kadın iç çamaşırlarını tercih edin.

Havalı, rahat eşofmanlar

Kadın spor taytlar genelde elastik sentetik elyaflardan oluşurken, klasik eşofman altı, esas olarak doğal pamuk veya karışık kumaşlardan yapılır. Sadece havalı ve şehirli görünmekle kalmaz, her şeyden önce hoş bir yumuşaklık hissi verir. Bu doğal malzeme ayrıca teri iyi emer ve nefes alabilir. Oldukça konforlu: Elastik bel bandı kalçanın üstünde rahat durur. Genişliği bir ip ile istenildiği gibi ayarlanabilir. Bu nedenle bu kadın spor pantolonlarının, özellikle fitness salonunda, parkta rahat bir koşu turunda veya havalı sokak tarzının parçası olarak modası geçmez.

Kadın spor pantolonunuzun seçimi için önemli kriterler

Cilt toleransı

Kadın spor pantolonlarında doğal malzemeler ile sentetik kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz. Spor kıyafetlerinizi tereddüt etmeden kullanabilmeniz için kirletici içermediğine veya kirletici oranına dikkat edin. "Zararlı maddeler için test edilmiştir" gibi çeşitli kaliteli mühürler ve işaretler, sizi cilt dostu maddeler hakkında bilgilendirir. Özellikle hassas cilde sahip olanlar, doğal merinos yününden yapılan spor kıyafetleri tercih eder: sentetik elyaftan yapılan fonksiyonel giysilere kıyasla, yün nefes alabilir ve çabuk kurur. Ter vücuttan uzaklaştırılır. Böylece vücut ısısı, sağlıklı ve rahat bir seviyede kalır. Uzun süreli ve yoğun egzersizler yapsanız dahi, özellikle cilt dostu rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Nefes alabilirlik

Terleten spor sırasında da kendinizi rahat hissedebilmeniz için nefes alabilen kumaşlar kullanın. Pamuk veya merinos yünü gibi doğal malzemeler, elyaf yapıları nedeni ile daima nefes alabilir. Bununla birlikte, polyester gibi sentetik elyaflardan yapılan özel fonksiyonel membranlar özellikle yüksek hava geçirgenliği sağlayabilir. Bu elyaflar neredeyse hiç nem tutmaz. Nem bunun yerine, bu membran üzerinden, birkaç kat giysi olsa dahi vücuttan uzaklaştırılır. Bakım söz konusu olduğunda özel hijyen deterjanları ve düşük yıkama sıcaklıkları, bakterilerin ısıya duyarlı kumaşlarından çıkarmaya yardımcı olurken aynı zamanda nefes alabilirlik özelliklerini de korur.

İşlevsellik

Uygun bir spor pantolonu sizi egzersizinizde mümkün olan en iyi şekilde desteklemelidir. Bu nedenle, hangi sporu yaptığınıza bağlı olarak, nefes alabilen malzemelerin yanı sıra farklı fonksiyonlar da önemli olabilir. Örneğin günün her saatinde sportif faaliyetler yapmak istediğinizde yansıtıcı detayları bulunan koşu pantolonlarını seçin. Bunlar karanlıkta fark edilmenizi sağlar. Bazı spor pantolonları ayrıca kasların erken yorulmasını önleyen özel kompresyon bölgelerine sahiptir. Buna karşılık sırt bölgesindeki fermuarlı ceplerde anahtarlar, cep telefonları veya mendillerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Kullanım konforu

İyi bir kadın spor pantolonundan, vücuda rahat oturmasını ve sizi hareketlerinizde de desteklemesini beklersiniz. Özellikle düz dikişli spor pantolonları ve komple dikişsiz modeller, rahat bir his sunar. Böylece baskı ve sürtünme alanları önlenebilir ve rahatça hareket edebilirsiniz. Ek olarak farklı örgü bölgelere sahip spor pantolonları, vücut iklimini özellikle iyi düzenleyebilir. Böylece cildiniz yüksek derecede zorlamalarda dahi kuru kalır. Sıkı oturan spor pantolonlarda ayrıca yüksek bir elastan oranı önemlidir. Yeterince esneklik sağlar.

Kadın spor pantolonu için sözümüz

Kadınlar için geniş fonksiyonel ve şık spor pantolon seçeneklerimiz ile sizi spor faaliyetlerinizde mümkün olan en iyi şekilde desteklemek istiyoruz. Bu nedenle ürünlerimizin yüksek kalitesini düzenli iç ve dış denetimlerle kontrol ediyor ve bunu size "Tchibo Certified Merchandise" mührü veya kısaca TCM mührü ile gösteriyoruz.

Bir kadın spor pantolonu aldığınızda ayrıca başka mühürler ve kolayca tanınabilecek ürün bilgilerine güvenebilirsiniz. Özellikle nemi iyi düzenleyen spor pantolonlar için "Nefes alabilir" veya elastik spor giyim için "Stretch" gibi bilgilerle bir bakışta aradığınızı bulabilirsiniz.