Hafif Koşu Montu
279,95TL
 
Seçenekler:
 
  • Bordo DryActive Plus Spor Mont
DryActive Plus donanımı sayesinde hava alır, nem transferi sağlar ve hızlı kurur
239,95TL
169,99TL
Hızlı Görünüm
-29 %
Bordo DryActive Plus Spor Mont
DryActive Plus donanımı sayesinde hava alır, nem transferi sağlar ve hızlı kurur
239,95TL
169,99TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Mont
329,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapüşonlu Kapitone Palto
899,95TL
 
Seçenekler:
 
  • Kapitone Ceket
Yüksek boyunlu dik yaka - içinde çıkarılabilir suni kürk ile
Kapitone Ceket
Yüksek boyunlu dik yaka - içinde çıkarılabilir suni kürk ile
539,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Mont
479,95TL
 
Seçenekler:
 
Yağmur Pançosu, Katlanabilir
279,95TL
Kapitone Mont
599,95TL
 
Seçenekler:
 
Hibrit Termal Mont, Antrasit
599,95TL
 
Seçenekler:
 
Mikropolar Balıkçı Yaka Kazak
159,95TL
 
Seçenekler:
 
Organik Pamuklu Yoga Sweatshirt, Mavi
299,95TL
 
Seçenekler:
 
Yakalı Polar Kazak
209,95TL
 
Seçenekler:
 
Yağmur Parkası, Yeşil
999,95TL
 
Seçenekler:
 
Yarım Fermuarlı Termal Mont
549,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Yelek
449,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapüşonlu Mont, Kırçıllı Su Yeşili
299,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapüşonlu Kapitone Mont, Krem Rengi
749,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Palto, Yeşil
759,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Mont
479,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapüşonlu Kapitone Manto
1.079,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Ceket, Lacivert
Fermuarlı ön ve el cepleri
499,95TL
 
Seçenekler:
 
Çift Taraflı Kapitone Mont, Mavi-Yeşil
849,95TL
 
Seçenekler:
 
Düğme Şeritli Polar Kazak, Renk Bloklu
349,95TL
 
Seçenekler:
 
-30 %
Fonksiyonel Mont
359,95TL
249,95TL
 
Seçenekler:
 
Hafif Kapitone Mont, Pas Rengi
599,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapüşonlu Fonksiyonel Manto
329,95TL
 
Seçenekler:
 
Fonksiyonel Mont
179,95TL
 
Seçenekler:
 
Kapitone Mont
539,95TL
 
Seçenekler:
 
Yağmur Montu, Katlanabilir
479,95TL
 
Seçenekler:
 
1

Kadın Spor Montlar: Fonksiyonel ve Şık

Hangi spor türü, tutkunuzu uyandırırsa uyandırsın: Spor montu, antrenman kıyafetinizin önemli bir parçasıdır. Sadece antrenman molalarında veya antrenman öncesinde kullanılsa dahi kaslarınızı sıcak tutar ve zorlanma ve yaralanmalara karşı korur. Modaya uygun bir giyim eşyası olarak, boş zamanlarınızda size sportif bir görünüm de verir. Tchibo'da doğru antrenman arkadaşını şimdi bulun ve yüksek kaliteli bir spor montun sahip olması gereken özellikleri öğrenin.

Doğru fonksiyonel kadın montunu nasıl bulursunuz?

Her durum için doğru mont

Yaptığınız spor türüne göre, belirli kadın spor montları söz konusudur. Örneğin yürüyüş montları yürüyüş için özellikle önemli özelliklere sahipken, koşu montları koşu için farklı özelliklere sahiptir. Özellikle bisiklet sürerken, örneğin önü kısa olan ve sırtınızın her zaman kapalı olması için uzatılmış bir arka bölümü olan bir spor ceket kullanmanız daha iyi olacaktır. Jogging yaparken veya tırmanırken, dallara veya diğer engellere takılmamak için dar bir kesim özellikle önemlidir. Diğer yandan yürüyüşçüler, optimum hareket özgürlüğü sunan daha geniş kesimli modelleri seçerler.

Su geçirmez outdoor spor montları

Tüm yıl boyunca açık hava sporu yapanlar için su geçirmez bir mont olmazsa olmazlarıdır. En az 800 milimetrelik su basıncına dayanıklı fonksiyonel kadın montları, örneğin bir sağanak yağmura dayanabilir. 1.300 milimetreden itibaren “suya dayanıklı” sayılırlar. Kuvvetli sağanak yağmurda veya sırtınızda yük varken kuru kalabilmek için en az 5.000 milimetre su basıncına dayanan bir model tercih etmek en doğrusudur. Bu durumda çoğunlukla softshell ve hardshell montlar arasında seçim yapabilirsiniz. Açık havada spor yapmak için softshell montlar çok uygundur. Kumaş; hafif, nefes alabilir ve yüksek kullanım konforu sunar.

Mükemmel kadın koşu montu

Koşu için özel olarak üretilen montlar, antrenmanınızı daha da keyifli hale getiren bir dizi avantaj sunar: Koşu yelekleri ve koşu montları şeklinde, özel bir membran ve kaplama sayesinde yağmur ve neme karşı korur ancak yine de terlemenin neden olduğu nemi güvenilir bir şekilde uzaklaştırırlar. Koşu montları genellikle polyester karışımlarından yapılmıştır ve hafiftir. Koşarken rüzgara karşı olabildiğince az direnç göstermeleri için genellikle vücuda otururlar. Ancak mont yine de yüksek streç oranı sayesinde yüksek hareket özgürlüğü sunar. Kadın antrenman montları kışın örneğin fleece astar ve bilek ısıtıcıları ile vücudu sıfırın altındaki koşullarda da sıcak tutar.

Kış için ısıtıcı spor montlar

Kışın da açık havada spor yapmak isterseniz fonksiyonel bir kadın spor montu vazgeçilmezdir. Bu durumda, aynı zamanda rüzgar ve su geçirmez özellikte iyi ısı yalıtımlı bir mont seçin. Böylece her hava koşulunda soğuk ve neme karşı korunmuş olursunuz. Kar ve buzlu ortamdaki antrenmanınız için termal montlar tavsiye edilir. Özel bir astar veya yumuşak bir fleece astar ile donatılmışlardır. Aynı zamanda hardshell veya kuş tüyü montlar da iyi bir seçimdir. Dayanıklı dış malzeme ve ısıtıcı iç astar kombinasyonu, buza ve soğuğa karşı güvenilir bir şekilde korur.

Kadın spor montu alımında önemli kriterler

Nefes alabilen malzemeler

Spor yaparken vücut terler. Bu önemli fonksiyon, yüksek efor sarf ederken de aşırı ısınmanızı önler. Nefes alabilen malzemelerden yapılmış kadın spor montları, bu durumda teri de dışarı atabilir. Böylece nem vücutta kalmaz ve hipotermi veya kas gerilmesini önleyebilirsiniz. Özel yapay fonksiyonel elyaflar özellikle nefes alabilir ve bunun yanı sıra, pamuk gibi doğal elyaflara oranla çok az su ve kir tutma avantajına sahiptir. Bu, spor montunuzun bakımını da kolaylaştırır.

Fonksiyonel detaylar

Spor montunuz, birkaç küçük ilave ile donatılmışsa antrenmanınız daha rahat hale gelir. Pratik cepler, spor sırasında anahtarlar veya müzikçalar için güvenli bir saklama alanı sunar. Hiçbir şeyin düşmemesi için derin ve kapatılabilen cepler idealdir. Karanlıkta da spor yapıyorsanız reflektörlü spor montları, otomobil sürücüleri tarafından zamanında fark edilebilmenizi sağlar. Önemli ve unutulmaması gereken bir detay, genişliği ayarlanabilir bir kapüşondur: Bununla, hassas kafa derinizi rüzgara karşı koruyabilirsiniz. Buna karşılık, koltuk altlarındaki örgü eklentiler veya havalandırma delikleri mükemmel bir hava dolaşımı sağlar.

Düşük ağırlık

Koşarken, futbol oynarken veya kayak yaparken: Spor montunuz ile iyi ve rahat hareket edebilmeniz için mümkün olduğunca düşük bir ağırlığa sahip olması gereklidir. Dışarıda da, örneğin fonksiyonel montunuzu bir doğa yürüyüşü turunda sırt çantanızda taşımak zorunda kalırsanız bu yararlıdır. Ancak bir mont, fonksiyonelliğini kaybetmeden ne kadar hafif olabilir? İlkbahar ve sonbaharda açık hava sporları için ince kadın spor montları, 200 ile 400 gram ağırlığında olabilir. Isıtıcı katmanı olan, yüksek kaliteli kış sporu montlarında, 600 gramdan düşük ağırlıktaki modellere göz atabilirsiniz.

Esneklik

Çoğu kadın spor montları en azından kumaşı daha elastik hale getiren sentetik elyaf içerir. Böylece mont, ideal bir şekilde vücut hatlarına uyum sağlar ve kullanım konforu da artar. Örnek olarak kumaşlara oldukça esneyebilen elastan elyaflar eklenir. Ancak poliamid (naylon) da çok esneyebilir ve oldukça yüksek yırtılma direnci sayesinde esnek spor montlarının malzemesi olmaya uygundur. Ayrıca yapay elyafların elastikliği, montunuzun uzun süreli kullanımdan sonra daima yeniden formuna geri dönmesini sağlar ve sarkmasını veya kırışmasını önler.

Kadın spor montumuz için sözümüz

Kadın spor aktiviteleriniz sırasında sizi en iyi derecede destekleyecek fonksiyonel montlar sunmak istiyoruz. Bunu sağlayabilmek için yüksek kaliteli malzemeler, özenli işçilik ve yüksek fonksiyonelliğe çok önem veriyoruz. Bu nedenle yüksek kalite standartlarına uygun olarak düzenli iç ve dış kontroller gerçekleştirilmektedir. Bunu size "Tchibo Certified Merchandise” mührümüz kısaca TCM Mührümüz ile kanıtlarız.

Bir kadın spor montunu online aldığınızda size ayrıca başka mühürler ve üretim bilgileri de yardımcı olur. Örneğin “„ecorepel® sembolü, kadın spor montunuzun su ve kir tutmayan ve aynı zamanda çevre dostu bir katmana sahip olduğunu size bildirir. “Winddicht” (rüzgar geçirmez) ibareli montlar sizi güçlü rüzgarlarda da korur. Lahana stili giyinme yöntemine uygun komple bir spor kıyafeti için ayrıca nefes alabilen kadın spor pantolonları ve kadın spor tişörtlerini keşfedebilirsiniz.