2 Çift Organik Pamuklu Yoga Çorabı
139,00TL
 
Seçenekler:
 
Yoga Çorabı
149,00TL
 
Seçenekler:
 

Kadın spor çorapları ve spor ayakkabıları: Antrenman kıyafetiniz için en önemli refakatçiler

Fitness salonunda veya futbol sahasında: Doğru kadın spor ayakkabılarıyla çok daha iyi antrenman yapılır. Ancak cilt dostu ve fonksiyonel spor çoraplar da neredeyse tüm spor dalları için vazgeçilmezdir. Tchibo'da, koşu ayakkabılarından işlevsel kayak çoraplarına kadar, kadınlar için çok çeşitli spor çorapları ve ayakkabılarını keşfedin. İpuçlarımız sayesinde size uygun ayakkabıları bulabilirsiniz.

Antrenman başarınız için modern spor ayakkabılar ve fonksiyonel çoraplar

Spor türüne uygun spor ayakkabılar

İster spor ayakkabısı, ister koşu ayakkabısı veya yürüyüş ayakkabısı: Spor ayakkabılar, kadın spor giyiminizin en önemli bileşenleridir. Çünkü bu spor antrenman refakatçileri, güvenli tutuş sağlar ve aktif olduğunuzda eklemlerinizi korur. Bununla birlikte, bir spor ayakkabı bu işlevi ancak spora uygun seçim yaptığınızda en iyi şekilde yerine getirebilir. Koşu sırasında koşu ayakkabıları ayağınızı en iyi derecede korurken, aerobik için hızlı hareketler ve dönüşlere imkan veren fitness ayakkabıları uygundur.

Kadınlar için fonksiyonel koşu çorapları

Koşu çorapları, koşu sırasındaki hareketlerinize en uygun biçimde tasarlanmıştır. Polyamid veya polyester gibi nefes alabilen fonksiyonel malzemelerden üretilmişlerdir. Bunlar, hareket halindeyken dahi ayaklarınızın rahatça kuru kalması için yeterli havalandırma sağlar. Ek olarak, elastan içerikleri onları boyutsal olarak dengeli antrenman refakatçisi yaparken, ekstra düz dikişler ise sürtünmeyi önler. Yüksek kaliteli kadın koşu çorapları, topuk ve ayak parmağı bölgesindeki dolgular ile özellikle rahattır.

Kadınlar için spor ayakkabıları

Kadın ayakları genelde erkek ayaklarından çok daha dar ve düzdür. Ayrıca topuğun ayağın önüne oranı da çoğunlukla farklıdır. Spor ayakkabınızın sıkmaması ve sizi antrenman sırasında daha iyi desteklemesi için daima ayak tipinize uygun bir spor ayakkabı tavsiye edilir. Ancak bu, ayağınızın bireysel şekline ve genişliğine göre çok değişik olabilir. Bu nedenle spor ayakkabının ilgili kalıbına da dikkat edin.

Spor için kompresyon çorapları (varis çorapları)

Kompresyon çorapları (varis çorapları), tıp alanından gelmektedir. Ancak bu esnek çorapların özel versiyonları artık spora da zenginlik katmaktadır. Çünkü daha iyi bir yenilenme etkisi gösterebilirler ve kadınlar için sneaker çorapların aksine bacakların kan dolaşımına olumlu etki edebilirler. Bacaklar böylece daha hafif hissedilir ve daha az şişme oluşur. Bu çoraplar ayrıca sıkı oturmaları sayesinde bilekleri özellikle korur.

Uygun spor çorapları ve ayakkabıları bulmak için kriterler

Yüksek kalite

Spor çorapları ve ayakkabıları genelde çok yoğun oranda yıpratılır. Bu nedenle yüksek kaliteli malzeme ve özenli işçilik, ağır zorlamalara hasar almadan dayanmaları için önemlidir. Örneğin topuktaki bir dolgu, her adımda iyi bir yaylanma sağlar. Esnek ama sağlam üst malzeme, kadın spor ayakkabılarında güvenli tutuşun yanında hareket serbestliği sunar. Dış, orta ve iç taban, ayağı konforlu biçimde sabitler.

Çekici tasarım

Spor için uygun ayakkabı arayışındaysanız tabii ki görünüm önemli bir rol oynar. Çünkü sevilerek giyilen spor ekipmanları, motivasyonu arttırır. Ayakkabınızın rengini kadın spor pantolonuna kombinleyin veya onu tamamen bilinçli olarak göz alıcı hale getirin. Siyah veya beyaz ayakkabılar ile tamamen zamanın ötesinde bir görünüm elde edersiniz. Parlak neon renklerle veya çılgın deseler ile daha dikkat çekici olunur.

Spor çoraplarınız ve ayakkabılarınız için sözümüz

Optimum antrenman başarınız için Tchibo'da, özenli işçilik ve güvenilir malzemelerle ikna eden yüksek kalitede spor çorapları ve ayakkabıları sunuyoruz. Spor çorapları ve ayakkabılarını online satın aldığınızda size bu yüksek standardı kısaca “Tchibo Certified Merchandise” anlamına gelen TCM kalite mührümüzle gösteririz. Bununla, ürünlerimizin düzenli olarak harici denetleme kurumları tarafından kontrol edildiğini de onaylarız.