Erkek Çorap

-33 %
7 Çift Çorap Haftanın Günleri
Elastik, kaymaz manşetler
89,95TL
59,95TL
 
Seçenekler:
 
-31 %
5 Çift Organik Pamuklu Çorap
69,95TL
47,95TL
 
Seçenekler:
 
-30 %
Organik Pamuklu Çorap
42,95TL
29,95TL
 
Seçenekler:
 
-31 %
5 Çift Çorap
69,95TL
47,95TL
 
Seçenekler:
 
-39 %
Çorap »Star Wars«
40,95TL
24,95TL
 
Seçenekler:
 
-30 %
Çorap Seti
42,95TL
29,95TL
 
Seçenekler:
 
-30 %
Çorap Seti
39,95TL
27,95TL
 
Seçenekler:
 
-16 %
Çorap
29,95TL
24,95TL
 
Seçenekler:
 
-16 %
Çorap
29,95TL
24,95TL
 
Seçenekler:
 
3 Çift Organik Pamuklu Sneaker Çorabı
54,95TL
 
Seçenekler:
 

Kullanışlı, Her Daim Giyebileceğiniz Erkek Çorapları

Erkek çorapları çok basit ürünler gibi görünse de doğru kombinlendiği zaman kıyafetinizin en güzel parçası olabilir. Boş zamanlarınızda, iş yerinizde veya spor yaparken hem kıyafetinize uyacak hem de giydiğinizde size rahat hissettirecek bir çorap seçmenize yardımcı oluyoruz.

Doğru Çorap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofiste Giyilecek Erkek Çorapları

İş yerinde takım elbise giyiyorsanız şık olmak için uymanız gereken birkaç temel kural var. Oturduğunuzda pantolonunuz yukarı tırmandığında bile teniniz pantolonun altından görünmemelidir. O yüzden uzun bir çorap giymek her zaman güvenli bir tercihtir. Renk konusunda basit düşünerek siyahı tercih edebilirsiniz çünkü siyah her takım elbiseyle ve ayakkabıyla, stili ya da rengi ne olursa olsun uyumlu olacaktır. Daha farklı bir seçim yapmak isterseniz iş yerlerinde özellikle düz renk çorapların tercih edildiği unutmayın. En iyi seçenek takım elbisenin rengine en çok benzeyen renktir fakat yine de biraz daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin lacivert bir takım elbisenin altına mavi bir çorap ya da kahverengi bir takım elbisenin altına açık kahve bir çift çorap şık ve elegan görünecektir.

Yün Çoraplar

İster kalın olsun ister ince, yün çoraplar özellikle de sıcaklık söz konusu olduğunda çok yönlüdür. Çünkü bu çoraplar sadece sıcak tutmakla kalmaz bunun yanında çok sıcak olduğunda serinleterek rahatlık ve kuruluk hissi sağlar. Üstelik doğru bakım hiç de zor değil, öncelikle bu tarz çoraplar çok sıcak suda yıkanmamalıdır. 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklar yünün yapısını olumsuz etkiler ve çorabın çekmesine neden olur. Bu tür çorapları ya elinizde ya da çamaşır makinenizin yünlü programında yıkamanız gerekir.Çoraplarınızı yıkadıktan sonra kurutucuda kurutmak yerine doğal kurutma yöntemlerini seçin. Bu adımları izleyerek çoraplarınızı daha uzun süreler kullanabilirsiniz.

Erkekler Spor Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

En iyi spor ayakkabısını da giyseniz, içine giydiğiniz çorap o ayakkabı için uygun değilse istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Spor yaparken kullanılan çoraplar hem ter emici özelliğine sahip olmalı hem de nefes almalıdır. Bu özellikleri merinos yünü gibi yüksek kaliteye sahip doğal malzemelerde ve COOLMAX® gibi yine yüksek kaliteli diğer ürünlerde görmek mümkün. Özellikle uzun mesafeli yürüyüş veya koşularda koşu çorapları giymek mantıklı olacaktır. Bu tip çorapların topuk bölümü daha güçlüdür. Böylece antrenman sırasında oluşabilecek su toplamalarını engelleyebilirsiniz.

Trend Çoraplar

Çorap giymeniz gerekiyor ancak henüz kıyafetinize uygun güzel bir çorap bulamadınız mı? Öyleyse size güzel bir tavsiyemiz var: Pantolonunuzun paçalarını kıvırıp şık çoraplarınızı ortaya çıkarabilir veya ayak bileğinizi gösterebilirsiniz. Çıplak ayak bileklerinizle bütün dikkatleri ayaklarınıza çekebilir, şık ayakkabılarınızı gösterebilirsiniz fakat bileklerinizi göstermek için çoraplardan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Giydiğiniz tenis çorabı veya klasik erkek çoraplarında bulunan göz alıcı desen ve renklerle çoraplarınızı öne çıkarabilirsiniz. Kıyafetinizdeki diğer renkler sönük olduğunda bile stil sahibi olmaya devam edebilirsiniz.

Erkek Çorabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun Ömürlülük

Çorapların zarar görmeden uzun vadeli kullanılması için birçok farklı kriter vardır. Güçlendirilmiş topuk ve parmak ucu kısmının bulunması bunlardan biridir. Bu bölgeler yıpranarak delinebileceği için çoraptaki en güçlü kısım buralar olmalıdır. Pamuk çoraplar yapay ipliklerden meydana gelir. Böylece çabuk yıpranmayan daha güçlü bir dokuya sahiptirler. Erkek çorabını seçerken çorabın sık ve düzgün bir şekilde örülmüş olmasına dikkat edin. Buna ilaveten uç kısmı elde dikilen çoraplar daha uzun ömürlüdür. Ayrıca birkaç kullanımdan sonra çorabın tüylenme miktarına dikkat edin. Çorabın pamuklarının ayağa geçmesi çorabın kalitesinin kötü olduğu anlamına gelmez, aksine pamuk ipliği miktarının çok olduğu anlamına gelir.

Rahatlık

Çoraplar gün boyu giyilen kıyafet parçaları olduğu için size gün boyunca rahatlık sağlamaları gerekir. Bunu da ayağınızın şeklini en iyi şekilde alan yumuşak ve esnek bir kumaş ile sağlayabilirsiniz. Yumuşak çoraplar genellikle doğal ipliklerden elde edilir. Buna örnek olarak merinos pamuğunu gösterebiliriz. Buna karşın çoraptaki esnekliği sağlayabilmek için çorabın elastan gibi materyaller içermesi gerekir. Çorabın ağzı kayarak aşağı inmemelidir fakat fazla sıkarak iz de yapmamalıdır. Ağzın yumuşak olması en uygunu olacaktır. Yüksek kaliteli pike kumaşından oluşan ağızlar ya da standart ağızlarda kullanılan lastikler bu amaçla tasarlanmıştır. Giyilmeye başlandıktan sonra bileklerde veya baldırlardaki baskı birkaç dakika içerisinde geçecektir.

Erkek Çorabı Alırken Neden Bizi Seçmelisiniz?

Günlük kullanımda çorapta rahatlığı sağlamak ve aynı zamanda çorabın güzel görünmesini sağlamak için kumaşın türüne, geçtiği işlemlere ve kullanışlılığına dikkat ediyoruz. Kendi standartlarımızla ürettiğimiz her erkek çorabını düzenli olarak birçok testten geçiriyoruz ve bağımsız test merkezlerinin onayını alıyoruz. Yalnızca beklentilerimizi karşılayan ürünler "Tchibo Sertifikalı Ürün" anlamına gelen ‘’TCM’’ damgasını alır. Sertifikayı almaya hak kazanan ürünler TCM etiketiyle etiketlenir.

İnternet üzerinden satın aldığınız çorapların hangi kumaştan üretildiğini anında görebilirsiniz. Size sunduğumuz, ihtiyacınız olabilecek her durumda kullanabileceğiniz çorap çeşitlerimizle istediğiniz her ürün burada. Üzerinde "likralı" etiketi bulunan ürünler kendinizi daha rahat hissetmeniz için tasarlanan yüksek kaliteli ürünlerdir. Üzerinde "OSC 100" etiketi bulunan ürünler en az yüzde 95 oranında organik pamuktan üretilmiştir. Organik pamuktan elde edilen ürünler sürdürülebilir ürünlerdir ve ‘’DOĞA DOSTU’’ damgası ile sizlere sunulur.