Uzun erkek çorabı: Ayakların vazgeçilmez aksesuarı

İster boş vaktinizde sneakerde, ister iş hayatında deri ayakkabıda: Çoraplar her zaman giyilir. Ayak yıkama, iç çamaşır gibi temel unsurlardan biridir. Özel seçilmiş çoraplar, kısa veya babet çoraplar kombininizi tamamlar. Kendiniz görmeseniz bile kendi teninizde rahat hissetmenizi sağlar. Ürün çeşitlerimize göz atın ve iş çorabı, uzun erkek çorabı veya sıcak tutan erkek çorabı seçimiyle ilgili tavsiyelerimizi okuyun.
5 Çift Çorap
299,00TL
 
Seçenekler:
 
5 Çift Organik Pamuklu Çorap
299,00TL
 
Seçenekler:
 
3 Çift Çorap, Lacivert/Gri
3 Çift Çorap, Kareli/Lacivert
249,00TL
249,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
3 Çift Çorap, Lacivert/Gri
3 Çift Çorap, Kareli/Lacivert
249,00TL
249,00TL
 
Seçenekler:
 
 
Seçenekler:
 
2 Çift Ribana Örgülü Çorap, Pembe ve Beyaz
159,00TL
 
Seçenekler:
 

Olmazsa Olmazlardan: Uzun erkek çorabı

Yaz ortasında sandalet veya terlik giydiğinizde, erkek çorapları genellikle günlük kıyafetlerin bir parçasıdır. Çoraplar, ayakkabılarınızın kullanımını daha konforlu yapar, korur ve ayak iklimini iyileştirir. Çorap olmadan, ayakkabıdan çıkması zor olan ter kokusunun yanı sıra basınç ve sürtünme noktalarının oluşması daha kolaydır. Kirli çorapları yıkamanız yeterlidir. Sentetik lifler, kokuları pamuğa göre daha hızlı alır ve bir veya iki kez giyildikten sonra çamaşır makinesine atılmalıdır. Böylece kendinizi her zaman ferah ve yürürken iyi hissedersiniz.
Nahaufnahme der Beine eines Mannes, der eine schwarze Anzughose, schwarze Lederschuhe und schwarze Herrensocken trägt, auf seinem Bett sitzt und sich gerade die Schuhe bindet.

Kısa veya uzun erkek çorabı ve çeşitleri

Erkek çorabı satın alırken, büyüklüğü yanı sıra uzunluğu da önemli bir kriterdir. Bu, çorabın alt bacağı örten kısmıdır. Baldırın ortasına kadar ulaşırsa uzun erkek çoraplarından söz edilir. Bunun altında bitiyorsa bunlar çorap veya kısa çoraptır. Son olarak, babet çorabı bacağa temas etmez, sadece ayak parmaklarını ve topukları kaplarlar. Babet çorabın üst kısmı da olmadığı için ayakkabının içinde tamamen kaybolurlar ve genellikle sneaker çorabı olarak tercih edilir.
Nahaufnahme der Beine von vier Männern, die gerade joggen und dabei jeweils verschieden lange Herrensocken tragen.

Materyal sorusu: Pamuk mu yoksa sentetik elyaf mı?

Kullanım rahatlığı için bir diğer önemli nokta ise çorapların yapıldığı malzemedir. Çoğu ürünün, yaklaşık yüzde 75'i doğal pamuktan, geri kalanı ise sentetik elyafdan ve elastik elyafdan oluşur. Bu, çorapların formunu sabit tutar. Spor çorapları, daha iyi nefes almaları için genellikle yalnızca poliamid veya polyester ve elastandan oluşur. Bu lifler nemi dışarıya verir. Spor için örme çoraplar ve termal çoraplar, yün içeriği sayesinde soğuk havalarda ayaklarınızı sıcacık tutar.

Renkler, desenler ve lastik kısmı

Iş hayatı için siyah, gri veya lacivert çoraplar iyi bir seçim olurken, boş zamanlarınızda renkli erkek çorapları giyebilirsiniz. Az desenli erkek çorapları ofiste kabul edilebilir, dikkat çeken çorapları iş dışında giymeyi tercih etmelisiniz. Beyaz tenis çorapları ile sportif görünümün altını çizebilirsiniz. Lastik kısmı baldır ölçünüze bağlıdır. Geniş yapılı erkekler, lastik kısmı bol veya kesmeyecek şekilde lastiksiz seçmelidir.

Çorapların solo performansı: Ev modelleri

Çoraplar sadece erkek iç giyiminin bir parçası değildir, kendi başlarına giyimde önemli bir rolü vardır. Kalın çoraplar terlik yerine giyilebilir: Ev ayakkabılarınızı veya terliğinizi çıkarmadan kanepenize uzanabilirsiniz. Parke veya fayans gibi düz zeminlerde kaymamanız için ev çoraplarının alt kısmında kaymayı önleyici lastikler bulunur ve bu nedenle ABS çorap veya kaydırmaz çorap olarak da adlandırılır.
Ein Mann, der grüne Socken trägt, liegt auf seiner Couch und liest eine Zeitschrift.

Daima iyi bir seçim: Tchibo'dan yüksek kaliteli erkek çorapları

Uzun erkek çoraplarınızı Tchibo'dan sipariş verirseniz kaliteli bir seçim yapmış olursunuz. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi erkek çoraplarını da dayanıklılık testine tabi tutuyoruz: Yalnızca bu testi geçen özel ürünler edilen TCM mührünü alır ve "Tchibo Sertifikalı Ürün" olarak satılır. Iyi şeyler pahalı olmak zorunda değil: Erkek çoraplarımız indirimde olmasa da uygun fiyata bulunmaktadır. 2 ila 7 çiftli avantaj paketleri de tasarruf etmenizi sağlar. Sürdürülebilirliğe değer verenler, uzun bir kullanım için organik pamuktan ve güçlendirilmiş burun kısmı ve topuklu ürünleri tercih edeceklerdir.
Ein junger Mann mit Brille sitzt an eine Steinwand gelehnt im Schneidersitz und trägt rote Herrensocken mit schwarzen Schuhen.