Schließen

İçeriği iyi olan geniş seçenek

Tchibo Cafissimo’da daha sürdürülebilir bir tutum yolundayız. Örneğin iki üründe şimdiden daha sürdürülebilir bileşenler mevcut. Burada bunların hangileri olduğunu ve şu an için hangi noktaya eriştiğimizi öğrenebilirsiniz.

İyi bir çekirdek: %100 sertifikalı kahve ve çay

Tchibo Cafissimo ile sertifikalı tarımdan elde edilen birinci sınıf kahvenin tadını çıkarırsınız. Beraber çalıştığımız organizasyonlarla birlikte, ekolojik ve sosyal açıdan tolere edilebilir tarım yöntemlerini destekliyoruz ve böylelikle iklimi ve yaşam alanını korumaya yardım ediyoruz.

Sadece bugün değil, yarın da en iyi kahve kalitesinin tadını çıkarabilmenizi önemsediğimiz için bunu yapıyoruz. Sürdürülebilir tarım bunun için temel oluşturuyor.

Ortaklarımız

Enerji verimliliği: Cafissimo makinelerimiz

Tüm Cafissimo makineleri çevreye uyumluluklarına ve verimliliklerine dikkat edilerek geliştirildi.

• Cafissimo TUTTOCAFFĖ bir kapatma otomatiğine sahiptir ve yaklaşık 9 dakika içinde kendini kapatır. Böylece hem enerjiden tasarruf eder hem de çevreyi korur.

• Cafissimo LATTE, kapsüllü makinelerimizin arasında tam otomatik makinemizdir. Kapatma otomatiği sayesinde 9 dakika sonra bekleme moduna geçiş yapar.

• Çok yetenekli olan Cafissimo CLASSIC makinemizde ise bekleme süresini oldukça kısaltabildik. Makinemiz 7 dakika sonra otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçiş yapıyor ve bu sırada saatte sadece 0,04 Watt tüketiyor.

• Cafissimo PURE makinemiz de sadece 9 dakika sonra bekleme moduna geçiş yapıyor ve bu sayede hem çevreyi koruyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor.

Cafissimo kapsüllerimiz

Kapsüllerde de sürdürülebilirliği geliştirmek istediğimiz için kapsül malzemesinin geri dönüşüm özelliklerini iyileştirdik.

Net bir hedefimiz var; kapsüllerimizin geri dönüştürülebilirliği. Yakın gelecekte bir çözüme ulaşabileceğimiz konusunda umutluyuz.

Yerinde toplumsal angajman

Kahve tropikal kuşakta, çoğunlukla Orta ve Güney Amerika’da, Asya’da ve Afrika’nın bazı bölgelerinde yetişiyor. Kahve çiftliklerine giderken yolda çoğu kahve çiftçisinin ve ailelerinin yaşadıkları ortamlar gözümüzden kaçmıyor. Guatemala, Kenya ve Tanzanya gibi ülkelerde “İnsanların kendi kendine yetebilmesi” prensibine dayalı ve hedefe odaklı projelerle onları destekliyoruz.

Proje çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgiler

Tchibo kahvesini internetten sipariş edin

    
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
Aromatik & Yumuşak
12,95TL'den itibaren
Dengeli ve yoğun aroma
Yoğunluk:56
24,95TL'den itibaren
TL/100g 33,27
Hızlı Görünüm
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
  • Caffe Crema XL 10'lu Kapsül Kahve
Yoğun Kremalı & Yumuşak Aromalı
Yoğunluk:26
22,95TL
Maalesef tüm stoklar tükenmiştir
Aromatik & Dengeli
12,95TL'den itibaren