Kek Kalıpları: Ekmek, Kek ve Hamur İşlerini Mükemmel Şekilde Hazırlayın

Şık bir kek kalıbıyla pişirilen kek, sufle ya da ekmekler sadece lezzetli olmakla kalmazlar, güzel görüntüleriyle de beğeni toplarlar. Yemeklerin yalnızca midenize değil aynı zamanda gözünüze de hitap etmesi için Tchibo’da her türlü hamur çeşidine uygun bir kalıp bulabilirsiniz. Örneğin ekmekler ve doğum günü pastaları için kare kek kalıpları ideal bir seçim olacaktır. Dalgalı yapıya sahip kek kalıpları ile süslü kakaolu kekler yaparak misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Cheesecake ve tart gibi tatlılar içinse yuvarlak kek kalıpları en doğru tercihtir. Silikon kek kalıbı gibi pişirme aksesuarları kaliteleri ve donanımları sayesinde mutfaktaki günlük yaşamınızı kolaylaştırır.
Taşınabilir Kapaklı Fırın Tepsisi
249,95TL
Taşıma Kapaklı Yuvarlak Kalıp
229,95TL
Taşıma Kapaklı Fırın Tepsisi
249,95TL
Emaye Tart Kalıbı
Emaye Tart Kalıbı
179,95TL
179,95TL
Taşıma Kapaklı Kelepçeli Kalıp
229,95TL
Emaye Tart Kalıbı
Emaye Tart Kalıbı
179,95TL
179,95TL
Tam Tahıllı ve Tost Ekmeği Kalıbı
249,95TL

Kalıp Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kek kalıbı satın alırken ilk dikkat edilecek şey kabın şeklidir. Yuvarlak kekler için yay formlu kek kalıpları doğru bir tercih olacaktır. Kelepçeli yapışmaz kek kalıbı cheesecake gibi yumuşak tatlıları kolayca çıkarmak için idealdir. Ekmek gibi her tarafı eşit pişmesi gereken yiyecekler içinse dikdörtgen ya da oval modeller uygundur. Muffin ve cupcake gibi küçük boyutlu hamur işleri için ufak girintilere sahip kalıplar iyi sonuç verir. Eğer kekinizi pişirdiğiniz kalıp içinde taşımak istiyorsanız kapaklı kalıplar kullanmak akıllıca olacaktır.
Farklı Malzemeleriyle Kek Kalıpları

Farklı Malzemeleriyle Kek Kalıpları

Yapışmaz kek kalıpları çoğunlukla yapışmaz kaplamaya sahip alüminyum ve çelikten yapılır. Böylece pişirilecek ürünün yağlanmasına gerek kalmaz ve kalıptan kolayca çıkarılabilir. Yaylı kalıplarda, kekler kalıpta servis edildiği için taban kaplamasının kesilmeye karşı dayanıklı olmasını da sağlar. Silikon kek kalıpları, esnek malzemeden kolayca çıkarılabilen küçük unlu mamuller için özellikle pratiktir bir kullanım sunar. Öte yandan seramik bir kalıp sağlamlığıyla dikkat çeker ve aynı zamanda sufleler için de uygundur.
Bir kek kalıbının boyutu ne olmalıdır?

Bir kek kalıbının boyutu ne olmalıdır?

Kek kalıplarında büyüklük tamamen keki kaç kişi için pişireceğinize göre değişir. Yuvarlak bir kek kalıbı almak istiyorsanız üç kişi için 20, dört kişi için 26, daha fazla kişi içinse 28 cm çapa sahip olan modeller önerilir. Kare modellerde 20 cm uzunluğundaki kutu şekilleri küçük kalıplar olarak bilinir, 30 cm uzunluğundaki kek kalıbı şekillerinde ise tüm aile için ekmek veya kek hazırlayabilirsiniz. Kurabiye ve muffin tepsileri ihtiyacınıza göre 6 ila 24 çukur hazneli olarak satışa sunulur.

Mutfakta Sınırlı Yeri Olanlar İçin

Mutfakta boş alanınız kısıtlıysa, kek kalıp setleri sizlere büyük kolaylık sağlar. Yerden tasarruf etmek için kimi kalıp modelleri istiflenebilir şekilde tasarlanmıştır. Tek tek satın almaya kıyasla kek kalıbı setlerinin fiyatları da oldukça uygundur. Cam tabanlı kek kalıpları ile servis tabağı ihtiyacınız da ortadan kalkar. Şeffaf tabanı sayesinde pasta masasında harika görünür. Bu şeffaf taban sayesinde kekinizin pişip pişmediğini de kolayca kontrol edebilirsiniz.
Mutfakta Sınırlı Yeri Olanlar İçin