Çiçek Sehpası: Eğilmeden Bahçe İşlerinizi Tamamlayın

Bahçe işleri yapmak eğlenceli olsa da çiçek ekme, fide dikme ya da saksı değiştirme gibi işler için sık sık eğilmek ve diz çökmek can sıkıcı olabiliyor. Çiçek sehpası ile artık bahçede eğilme ve çömelmeye son vererek keyifli bir şekilde çalışabilirsiniz. Çiçek sehpası modelleri üzerlerinde rahatça çalışabilmeniz için dayanıklı yüzeylere sahiptir, yüksek kenarları ile toprağın yere dökülmesini engeller. Bahçe ekipmanlarınızı ve aletlerinizi el altında tutabilmeniz için tasarlanmış raf ve bölmeleri ile bahçenize düzen getirir. Alt kısmındaki dolapları ile çiçek sehpası modelleri dikim malzemelerinizi, tohumlarınızı ve gereçlerinizi kötü hava koşullarından korur.
Açılır Bitki Masası »JONTE«
2.829,00TL
2 Kademeli Konsol Sehpa
3.499,00TL

Çiçek Standı Çekmeceleri ve Raflarıyla Düzen Sağlayın

Çiçek sehpası üzerinde dikim işlemleri yapılmadığı sırada bahçenizde ya da balkonunuzda çiçeklerinizi sergilemenize yardımcı olacak bir çiçek standı görevi görür. Çoklu raflara sahip çiçek sehpası modelleri alt kısımlarına sulama kapları, gübre gibi eşyaları koymanıza izin verirken üst raflarıyla saksılar için ideal yerleri oluşturur. Çekmeceli çiçek sehpası modelleri ise tohum torbaları, klipsler, bağlama telleri ve çiçek makası gibi ufak tefek eşyaları saklamak için uygundur. Çakmak gibi hava koşullarından etkilenebilecek barbekü aksesuarları için de yer sunar. Duvarın önüne yerleştireceğiniz bir çiçek standı ile yalnızca saksılarınızı yerleştirmekle kalmaz, LED ışık zincirleri asarak bahçe ya da balkonunuzda büyüleyici bir hava yakalayabilirsiniz.
Çiçek Sehpası Modellerinde Hangi Materyaller Kullanılır?

Çiçek Sehpası Modellerinde Hangi Materyaller Kullanılır?

Çiçek sehpası modelleri genellikle kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır fakat farklı modeller farklı bakımlar gerektirir. Paslanmaz çelik veya alüminyumdan yapılmış olan çiçek standı modelleri zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir. Bu nedenle yıl boyunca sıcak ve nemli olan sera ve benzeri yerlerde kullanılabilirler. Doğal bir görünüm arzulayanlar ahşap çiçek sehpası tercih edebilirler fakat kullanım şekline ve ahşabın türüne bağlı olarak nadiren yeni bir kat boyaya ihtiyaç duyulabilir. Benzer bir bakım metal çiçek sehpası için de geçerlidir. Bunlar dışında hafifliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan plastik çiçek sehpası modelleri ve şık görünümüyle hasır çiçek standları da sevilen tasarımlar arasında yer alır.
Mobilyalarınıza Uygun Çiçek Standı Seçimi

Mobilyalarınıza Uygun Çiçek Standı Seçimi

Çiçek sehpanızı teras ya da balkonunuzda kullanmak istiyorsanız kullandığınız bahçe mobilyaları ile uyumlu bir tasarıma sahip olmasını istersiniz. Aksi takdirde uyumsuz bir görüntü yaratabilir. Örneğin ahşap bahçe mobilyalarınız varsa ahşap bir çiçek sehpası tercih edebilirsiniz. Beyaz renkli masa ve sandalyelerinizi ise beyaz plastik çiçek standı ile kombinleyebilirsiniz. Hasır görünümlü ve yüksek ayaklı çiçek sehpası modellerini klasik mobilyalarla birlikte kullanabilir, gri renkli metal çiçek sehpalarıyla dekoru zenginleştirebilirsiniz. Şık, parlak yüzeylere sahip veranda mobilyalarınızı ise paslanmaz çelik ve alüminyum gibi materyallerle birleştirebilirsiniz.

Bahçe İşlerini Sizin İçin Kolaylaştıracak Çiçek Sehpası Modelleri

Sırt sağlığınızı koruyarak rahat bir şekilde bahçe işi yapmak istiyorsanız çiçek sehpanızın yüksekliğinin boyunuza uygun ya da ayarlanabilir olduğundan emin olmalısınız. Balkonlar gibi dar alanlar için katlanır ya da tekerlekli modeller yerden tasarruf etmenize yardımcı olur, ihtiyaç halinde katlanıp kaldırılabilir veya taşınabilir. Kapalı bölmelere sahip çiçek sehpaları ise fenerler, masa örtüleri gibi hassas dekoratif eşyaları depolamak için idealdir. Çiçek standınızı yasladığınız duvarda kanca şeritleri varsa eşyaların asılması için kullanılabilirler.
Bahçe İşlerini Sizin İçin Kolaylaştıracak Çiçek Sehpası Modelleri